Pestisorii in sarbatoare - "LA MULTI ANI!" (65)

Pestisorii in sarbatoare - "LA MULTI ANI!" (65) | Autor: Tethys

Link direct la acest mesaj


Continuare la Pestisori... pestisori...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
51 52 53 54 55
56 57 58 59 60 61 62 63 64

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Sa facem cunostinta ... noi suntem:

*19 februarie:
- danamunti cu Eric Gabriel
- criss1902 cu Ana
- babylina cu Bogdan
*20 februarie:
- Criss75 cu Marius Alexandru
- anacami cu Sebastian Alexandru web
- Charlie
- miruta cu Antonia Maria
- Ninia81
*21 februarie:
- Sephora cu Matteo
- ada2021 cu Ariana (20 februarie)
*22 februarie:
- emilyjeuly
*23 februarie:
- danette cu Iris
- crig72 cu Maria Teodora
- NADYA
*24 februarie:
- Yasmine cu Andreas Noel, Yasmin Serena si Mara Letizia
*25 februarie:
- Ema ( mari_paun)
*26 februarie:
- sigrid26 cu Adela
*27 februarie:
- danyce cu Alma Bianca
- liris cu Robert Alexander si Diana Francesca
- dora78 cu Ami
- hermelina cu Mariuca
- ochi_verzi cu Diana
*28 februarie:
- Rodica cu Andrei si Mihai web
- clauditza28
- laureta cu Inisa web si Bianca
- daniela_daneza
*1 martie:
- CRISMIR cu Robert Cristian web
- simosimo
*2 martie:
- fulguletz cu David
- alinaMIZZI cu Keane Peter www.fotothing.com/alinaMIZZI" target="_blank">web
*3 martie:
- puiudana2004 cu Andrei
- kitty_nic cu Daria Ioana
- alinabratu2000 cu Mihnea
- nanami cu Hiro
- andanii cu Andrei
*4 martie:
- papadie cu Catrina Alexandra si Maia Sofia
- vanessa ionescu cu Andutu si Catalin
- FELIS cu Mihai Cristian
- clauditzadennis cu Dennis Mihai
- serbanica cu
- marami cu Delia Oana si Diana Andrada
- Tethys cu Robert
*5 martie:
- i_carmen
- alinkav cu Alex web
- pufymic cu Alesio Andrei si Nicolas Mihai
- nicoll_mada cu Codruta Andreea si Alexandra Stefania web
*6 martie:
- sasuke cu Mara Camelia (5 martie)
- gabgabriela cu Diane, Adeline (3 martie) si H�loise
- iepumic
*7 martie:
- Leta cu Andreea Oana
- alice2004 cu Andrei Florin
- Loma
*8 martie:
- mirelam cu Andrei
- Rayuela cu Amelia
- Emilly cu Ilinca
- alina constantin cu
- lilly
- mirela dan
- gabryelle cu Cristian Stefan
- katalyna cu David Alexandru si Natalia Ioana
*10 martie:
- ange cu Maia Ioana si Robert Mihail
- naomi_ioana cu Naomi Ioana
- amik cu Alexandra si Vladimir Andrei
- grodear cu
*12 martie:
- Anca Oltean
- danuta36 cu Miruna Andreea
- salisa (patriciaR) cu Anastasia
- anelis4u cu Mircea
*13 martie:
- oanaralu13@yahoocom cu Bianca Maria
*14 martie:
- simi cu
- Elly1977 cu Daria
- lucar
- Naty cu Ioana Alexandra si Nadia Ana
*15 martie:
- martie cu Sara si Ana
- carmaw
*16 martie:
- Nally cu Sebastian si Petru Alexandru & Pavel Cristian web
- Ioana Co. cu Darius si Darianna web
- elyanne cu Elena si Andrei & Mihai (3 martie)
- orhidee cu Diana Ioana
- dia_codat cu Caroline Iulia si Stephanie Daria
- adrienne12
- ra_mata cu Matei
- mariaana cu
*17 martie:
- Denisam cu Emma Andreea si Mark Alex
*18 martie:
- scarmanus
- Denii mic
- Nexus cu Arthur
- xandrutza_76 cu Raluca, Andreea Narcisa si Diana Maria
- ache cu Adam
*19 martie:
- xerxe2005 cu Razvan Gabriel
*20 martie:
- Maruta cu Maria
- ank si bb cu Karina si Arald Andres
- ioana_77 cu Maria si Stefan
- geany_bc cu Alexandru Cristian si Miruna Ioana



*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Cin' doreste a ne vedea... suntem www.4shared.com/" target="_blank">aici !!! Ooopsss... ... e-mailul si, mai ales, parola... numai pe PM ... .

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Buna !

Cryna , multumim de horoscops si de toata tratatia !

Eu ma simt ca si batuta , nu am iesit din casa de vineri , ma dor toate oasele , capul deci o gripa /raceala ce o fi ...sper sa imi treca cat mai curand ...

Ely, sanatate picilor si bafta cu indreptatul dintilor Elenei .E adevarat ca e f greu pe criza asta cu gasitul unui job dar nu imposibil ...sunt inca optimista desi mai am si momente de cadere..

Danuta deci asa cu Mirunica ea vroia omul de zapada in casa ,, dragalasa tare ,pupici!

Va las si va urez o saptamana buna si linsitita !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


cu ceva zambete dupa mine & ...

* Cele 3 dorinte ale barbatului:
1. Sa fie atât de frumos cum il vede maica-sa ca este.
2. Sa fie atât de bogat cum are impresia fecioru-su ca este.
3. Sa aiba atâtea amante câte suspecteaza nevasta-sa ca are.

* Mitica, un barbat plapand, n-a prea avut noroc in casatorie.
Prima lui sotie, activista de partid, noaptea in pat, ii tot spunea: "Mai mult si mai bine, Mitica!"
A doua, era profesoara: "Repeta, Mitica!", ii tot spunea.
A treia, farmacista, il innebunise: "Mitica, de trei ori pe zi: dimineata, la pranz si seara".
Dar acum, cu a patra, a avut noroc: inginer agronom. Aceasta a fost intelegatoare: "Mitica, numai cand poti; pentru restul, chemam soldatii si studentii!"

* Ninge afara...
Doi disperati pe Internet:
- Uite ba ca ninge afara!
- Da link sa vad...

* Un pusti spiona o pereche care facea dragoste intr-un boschet dintr-un parc. Dupa ce termina cei doi treaba, pustiul se duce dupa barbat si ii spune:
- Nene, acum stiu unde stai, am vazut ce ai facut, si daca nu-mi dai 100.000 lei ii spun sotiei tale.
De voie, de nevoie, omul ii da banii ceruti si scapa de pusti. Dupa ce ajunge acasa, pustiul ii povesteste mamei cele intamplate. Mama il cearta si ii spune sa mearga la biserica sa se spovedeasca. La biserica il intampina popa:
- Ei, pustiule, care-i treaba?
- Hopa, acum stiu si unde lucrezi!

* - Mama, e adevarat ca pe mine m-a adus barza?
- Da, comoara mea mica! E adevarat.
- E adevarat ca Bunul Dumnezeu ne da painea cea de toate zilele?
- E adevarat, puiule!
- E adevarat ca Mos Craciun si Iepurasul ne aduc cadourile?
- Da, dragul mamei.
- Atunci, de ce il mai tinem pe trantorul de tata?

* Un tip se intoarce acasa dupa o seara lunga. Intra tiptil in casa, ca sa nu fie auzit, si se indreapta spre scara spre dormitor. Din nefericire greseste prima treapta, si, incercand sa se agate de balustrada, se rasuceste si cade in fund. Cele doua sticle de whiskey din buzunarele de la spate se fac tandari. Strangand puternic din dinti ca sa nu urle de durere, se ridica, isi da pantalonii jos si se uita in oglinda din hol. Fundul lui taiat in zeci de locuri sangera puternic. Cu greu reuseste sa gaseasca o cutie mare de plasturi, si, cu ajutorul oglinzii, incepe sa puna cate un plasture unde vede sangele curgand. Cu chiu cu vai reuseste apoi sa ajunga in pat. Dimineata, sotia se uita chioras la el si ii zice:
-Iar ai venit beat azi noapte...
-De ce spui asta?, intreba el cu o privire ingenua.
-Poate din cauza usii de la intrare lasata larg deschisa... poate din cauza cioburilor de pe trepte... poate din cauza darelor de sange de prin casa... poate din cauza ochilor tai injectati. Dar... cu siguranta din cauza plasturilor lipiti pe oglinda!


Dany, multa sanatate si sa-ti revii cat mai repede .
Danuta, pupam dulce pe Mirunica cea hazlie.
la toate sirenetele si o zi placuta in continuare !


~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'Neata sirenete!

-luta este gata ... deci pofiti la ... sau un ceai , un ... ce doriti... si un horoscop zilnic, daca va mai intereseaza ...

Marti, 25-01-2011

* Fereste-te de intoxicatiile alimentare. Evita sa mananci pe unde apuci, pentru a te feri de problemele cu digestia. Marile tale proiecte se pot dezvolta mult mai repede decat ti-ai imaginat. Ai tot dreptul sa-ti doresti sa continui ce ai inceput deja sa faci, chiar daca va trebui sa te confrunti cu intarzieri, rezistente sau obstructii de orice fel.
* Ai mare grija la afirmatiile pe care le faci astazi, chiar daca le-ai cantarit bine inainte, pentru ca au un ton categoric, ce nu va mai putea fi modificat dupa aceea. Astazi, un adio ramane adio, un nu ramane refuz pentru totdeauna, iar o decizie transanta nu va mai avea loc de intoarcere, ca atare trebuie sa fii prudent in afirmatii cu asemenea greutate. Mai bine amani marile decizii pe altadata, daca ti-e teama de consecintele propriilor tale fapte. Ceea ce spui azi, e lege!
* Astazi este o zi cu mai putine activitati, care iti permite sa-ti revizuiesti anumite planuri, sa gasesti solutia potrivita pentru anumite probleme si sa iti reincarci bateriile. Este o zi usoara, daca vei incerca sa te relaxezi: razi, canta si imbratiseaza un prieten. Azi lucrurile functioneaza in favoarea ta, pentru ca ai putea castiga o suma importanta. Orice nelamurire cu privire la o relatie se clarifica acum. S-ar putea sa inchei o relatie, dar acest rezultat apare pe fondul multor alte probleme din trecut. Un prieten ar putea avea nevoie de ajutorul tau in aceasta seara, si va creea astfel diversiunea de care ai nevoie. Rasul este cel mai bun medicament.
* Uitati de micile dificultati de pana acum si sunteti prins in valtoarea unor evenimente de proportii. Acceptati complimentele anturajului. Sunteti exploatat, dar situatia nu va displace, deoarece castigati bani multi.
* Chiar daca tii la ei foarte mult, prietenii tai nu-ti impartasesc aceleasi sentimente astazi. Sunt foarte ocupati si s-ar putea sa nu aiba timp pentru tine. Incearca sa nu devii frustrat daca iti este greu sa comunici cu ei. Pentru a-ti face cunoscut mesajul vorbeste pe intelesul tuturor si din inima.
* Viata amoroasa este caracterizata de extreme, pentru nativii Pesti. Unii dintre ei sunt interesati numai de relatiile platonice, in timp ce altii fac eforturi numai cu conditia sa aiba parte de satisfactii in plan sexual. Exista, in mod sigur, prin magazine, un produs scump care le face cu ochiul de ceva timp. Cu toate acestea, situatia financiara nefiind dintre cele mai bune, ar trebui sa amane astfel de achizitii.


Io, nik nou ... Voi ce mai ziceti, ce mai faceti? Noutati? Ceva... ...
Multa sanatate in continuare la cele bolnavioare si la copilasi la fel . Va asteptam cu vesti bune !
No... o zi buna si placuta la toate ! &


~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Cryna , misto bancurile .Mai pune ! Eu sunt putin mai bine , azi am si iesit afara un pic ...

Va pup si numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Dany, ma bucur ca te simti mai bine azi . Multa sanatate !
Carma, tinem pumnii pt. maine ca sa fie reusita operatia . Succes mult si recuperare grabnica !
Multa sanatate in continuare tuturor bolnaviorilor/-oarelor !

Uite si cateva bancuri :

~ O tipa ii scrie iubitului aflat in armata:
"Draga John, nu mai pot continua aceasta relatie. Distanta dintre noi este prea mare. Trebuie sa recunosc ca deja te-am inselat de 2 ori de cand ai plecat si nu cred ca este corect pentru nici unul dintre noi. Imi pare rau. Te rog sa imi trimiti inapoi poza cu mine pe care ti-am trimis-o acum ceva vreme. Cu dragoste, Becky."
Soldatul, cu sentimentele ranite si ochii inlacrimati, le-a cerut tuturor camarazilor sai orice fel de poze pe care le au cu iubite, surori sau foste iubite si amante. Pe langa poza cu Becky, John i-a trimis toate celelalte fotografii cu femei frumoase pe care le-a strans de la prietenii lui. In total erau 53 de fotografii alaturi de scrisoarea care spunea:
"Draga Becky, imi pare rau dar nu-mi pot aminti cine dracu esti. Te rog sa-ti iei poza din teanc!"

~ Ionel si Marioara erau pacienti intr-un spital de boli mintale. Intr-o zi, Ionel sare brusc in piscina spitalului si e pe cale sa se inece. Marioara il salveaza. La auzul faptei lui asistenta a ordonat ca Marioara sa fie externata.
- Marioara, am o veste buna si una rea. Cea buna este ca vei fi externata, iar cea rea e ca Ionel s-a spanzurat cu cordonul de la halat in baie.
La aceasta, Marioara raspunse:
- Nu s-a spanzurat. L-am pus eu acolo sa se usuce.

~ La un fotograf au venit mai multi chinezi pentru a se fotografia. Fotograful se gandi: "De ce sa-i mai fotografiez, daca seamana leit unul cu altul? O sa le dau aceeasi fotografie!". Cand primesc fotografiile, un chinez ia fotografia, se uita lung la ea si spune:
- Nu e fotografia mea.
- Cum nu e a ta? - intreaba fotograful. Nu e fatza ta?
- Pai, fatza e a mea dar, camasa nu!

~ Sotul se precipita in dormitor:
- Iubito, repede afara de aici, casa arde!
Se aude imediat o voce din sifonier:
- Salvati mobila!


si o seara placuta la toate sirenetele !


~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Multumesc mult de incurajari ce i drept cind ma gindesc la ce ma asteapta cu ochisoru....
Culmea ca pe 11.02 ma asteapta o adevarata operatie pe stomac dar nu stiu de ce nu prea imi e frica.Poate pt ca grupul de suport vine sa ma viziteze si ca mi am aranjat deja cu cineva specializat sa vina sa stea cu mine??
Oricum va tin la curent
Pupici cu dedicatie pt 'cipriota' pt DADA si pt toate celelalte sirenute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'Neata sirenete!

Am sosit cu -luta ... cine doreste?
Si, bineinteles, cu horoscopul de azi:

Miercuri, 26-01-2011

@ Daca inca nu ti-ai intalnit sufletul pereche, de data aceasta este foarte probabil sa se intample. Frecventeaza mediile unde te simti in largul tau si arata-te sub cea mai favorabila lumina. Vei fi foarte tentat(a) sa renunti la regimul alimentar pe care te-ai hotarat sa-l urmezi. Stapanirea si moderatia ar trebui sa fie motto-ul tau. Vei avea tendinta sa reactionezi exagerat la evenimente minore si sa-ti risipesti energia inutil. Fereste-te sa faci mult zgomot pentru nimic.
@ Nu trebuie sa despici firul in patru astazi pentru ca vei pierde timpul degeaba. Priveste imaginea de ansamblu pentru ca vei reusi astfel sa observi solutiile evidente mai usor. Creativitatea te poate scoate acum din situatii incurcate. Important este sa-ti pastrezi o stare de spirit buna, indiferent cum va merge ziua de azi.
@ Pestii si-au dorit intotdeauna sa aiba o viata sociala intensa si sa fie inconjurati de multi prieteni, insa natura lor timida i-a impiedicat sa faca acest lucru. Astazi insa astrele le sunt favorabile, acestia avand sansa de a cunoaste o peroane noi, care le vor deveni buni prieteni. Schimbarile bruste de temperatura nu le sunt favorabile acestor nativi, asadar este indicat sa te feresti pe cat posibil de acestea. Nativii singuri au sanse de a-si gasi un partener, chiar daca relatia nu va fi una de durata.
@ Cuvantul dieta nu iti suna prea bine. Incearca sa iti conturezi un nou stil de viata, mai creativ si mai sanatos pentru inima. In aceasta perioada toate energiile lucreaza in favoarea ta pentru a face cu succes schimbarile in nutritie de care corpul tau are atata nevoie. Ai multa energie si pe plan emotional, care se observa usor prin increderea cu care te exprimi. Demonstrezi o buna intelegere si sensibilitate la nevoile altora si esti in pozitia ideala de a intinde o mana de ajutor unui membru al familiei sau unui prieten, care are nevoie de opinia ta. Aceasta poate fi o forma de realizare fizica, mentala sau creativa.
@ Nu esti multumit de felul in care colaborezi cu un coleg cu care altadata aveai o relatie mult mai productiva. Desi el depune eforturi pe cit poate, nu e ceea ce asteptai de la el. Ai alte pretentii, vrei mai mult, vrei mai bine, dar uneori nu ii poti adapta tu pe ceilalti la standardele tale, ci trebuie sa te cobori tu la nivelul lor. Mai scade din pretentii si incearca sa tolerezi neputinta sau mediocritatea lor. Nu poti primi perfectiune de la oameni care nu se ridica la asemenea nivel.
@ Desi nu aveai niciun plan pentru ziua de astazi, cu siguranta prietenii vor avea grija sa iti faca un program special. Nu vei putea sa refuzi oferta, mai ales ca este vorba despe ceva ce iti doreai de multa vreme. Ajungi acasa obosit, dar multumit de cum ti-ai petrecut ziua.
@ Ar fi bine sa nu va asumati noi responsabilitati. Se pare ca nu aveti energie nici pentru a termina ceea ce ati inceput. De asemenea, va recomandam sa va pastrati calmul, pentru ca astazi sunteti predispus la o stare de tensiune nervoasa.


Carma, curaj . O sa fie bine si ai sa ne aduci vesti bune . Ai sa vezi .
Celelalte sirenete ce mai zic? Ce mai fac? Ati disparut iar? Mno... la toate si o zi placuta sa aveti !


~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Carma , scumpa mea iti tin pumnii si ma rog sa iasa bine operatia !Ai inceredere ca Dumnezeu te va ajuta si va fi bine! Sirenutele sunt f curajoase! Te pup si eu!

Cryna , am ras sia zi .Mersi! Poznasul ce face ?

Pup toata baltuta si ne mai auzim .O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'Neata sirenete!

Ce liniste s-a lasat iar in baltuta ... e cineva care doreste o -luta, un ceai , , , o , o ??? Este??? Hmmmhhh... daca nu, io imi strang acareturile si dispar ... mno, ...

Dany, scuze ... scrisesem ceva despre poznas alaltaieri... va lasasem si niste invitatii ... dar, pt. ca am vazut ca nu dadea nimeni pe aici... nici macar cu cititul... am sters ... dar, pot scrie din nou... ca nu-mi cade mana ... Deci, ce sa faca poznasul meu? E bine si e tare ocupat cu dragostelile ceva mai intens decat inainte... eh, si aceste dragosteli sunt "grele" cateodata, nabadaioase ... adicatelea, de exemplu, iubitica lui (Giulia) l-a cam "abandonat" zilele trecute... intr-una din zile, a ales sa se joace cu alta fetita si nu cu el... caci, de obicei, dupa ce ies de la gradinita, merg impreuna acasa iar, cateodata/uneori, poznasul (si la cererea fetitei, bineinteles ) mai da cate o raita si pe la ea pe acasa... sa se joace impreuna... bine ca, i-a lansat invitatia fetitei sa-i intoarca vizitele dar, inca suntem in asteptare la acest capitolas (cu returnatul vizitelor... ... "mea culpa" )... si, mai mereu imi zicea poznasul zilele trecute: "M-am indragostit de Giulia! Eu merg la ea acasa! Tu... du-te singura acasa!" & . Bineinteles ca, si fetita il asteapta mai mereu cand ies de la gradinita iar, bunicul ei, mai mereu ii zice: "Uite ca ti-a venit si iubitul. Hai sa mergem." & ... Dar, na... zilele trecute, ea vru sa se joace cu altcineva... ceva normal de altfel... si, a doua zi dimineata, mergand la gradinita, ne intalniram pe drum cu o alta fetita (Denisa) dar, poznasul nu vru cu ea deloc... ce daca l-a "abandonat" in ziua trecuta Giulia... si ce daca si Denisa il place ... el pe Giulia o vrea . Si gata! Oricum, nu era pt. prima data cand o respingea pe Denisa in favoarea Giuliei... Mai, mai, mai... dragostile astea & ... e greu cu ele ... mno, dar stie poznasul ce vrea, nu? ... Iar amu, au pus pauza "relatiei" , ca sunt in vacanta... si cam atat momentan... despre poznasul meu...

Ma duc sa caut un horoscop si revin...



~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Gata. Iaca si horoscopul pt. azi, 28.01.2011:

* Pentru tine, se prefigureaza o zi a succesului social. Luna in Sagetator in trigon cu Jupiter te face sa te afirmi inca de la primele ore ale diminetii. Rezultatele tale sunt cu atat mai notabile cu cat prestezi servicii sau oferi asistenta altor persoane. De pe urma activitatii tale, e posibil sa creasca si sansele de a-ti rotunji veniturile. Poti simti ca, in sfarsit, s-a dus o etapa de criza din viata ta si ca problemele tale isi gasesc rezolvarea. Astazi, ar fi bine sa zambesti mai mult. Si chiar ai motive.
* De data aceasta relatiile cu prietenii tai vor avea prioritate si nu este imposibil ca un prieten sa-ti devina iubit. De altfel, acest lucru este destul de normal, raspandit si de dorit, nu? Cineva va incerca sa-ti vanda unele vechituri, altcineva va incerca sa te faca sa platesti un pret exorbitant pentru ca ti-a reparat ceva in casa, de aceea fii vigilent(a) in asa fel incat escrocii sa nu se ingrase pe cheltuiala ta. Simtul realitatii binecunoscut s-ar putea sa-ti lipseasca de data aceasta, prin urmare este posibil sa te implici intr-o aventura cu consecinte periculoase.
* Chiar daca ai o multime de lucruri de facut, incearca sa dedici cat mai mult din timpul tau persoanelor dragi. Va fi nevoie de diplomatie, pentru ca apar tensiuni, din pricina atitudinii tale intransigente. La serviciu iti pui in valoare calitatile si iti promovezi ideile. Este bine sa fii mereu in garda, pentru ca nu toata lumea din jur este binevoitoare.
* Fa o mica plimbare in aer liber astazi si relaxeaza-te scapand de rutina zilelor obositoare de munca. Ai parte de o zi speciala, in care iti dai seama inca o data de valoarea tuturor lucrurilor bune din viata ta. Vei descoperi un sentiment profund de afectiune sau apreciere pentru cineva mai in varsta decat tine. Ai un talent innascut de a comunica cu usurinta cu cei mai tineri. Iti reorganizezi lista cu prioritati, astfel incat sa poti obtine cat mai curand ceea ce iti doresti. Inveti ce conteaza cu adevarat, dar nu pe caile cele mai usoare.
* Succesul este intotdeauna startul perfect pentru alte reusite, de aceea faptul ca lucrurile merg foarte bine acum se va dovedi a fi energia viitoarelor tale realizari. Incarca-te de sentimentul placut pe care succesul ti-l inspira, pentru ca de aici iti vei trage seva o perioada. Esti mult mai energic, mai curajos, mai plin de viata, pentru ca stii ca esti capabil de multe. Ceea ce ai facut inainte e demn de toata lauda, deci mai adu-ti din cand in cand aminte de vechile vremuri cand toate mergeau excelent.
* Nu te oferi sa platesti pentru altii. Esti un om bun si iti doresti sa pastrezi lucrurile in armonie, dar nu trebuie sa exagerezi. Se pare ca vei avea parte de promisiuni desarte. Sanatate: *. Noroc: **. Dragoste: *****. Bani: ***.
* Dragoste: O persoana de sex opus este impresionat(a) de calitatile tale. Bani si Cariera: La serviciu ai reusit sa te faci remarcat datorita capacitatii tale de concentrare si randamentului ridicat de care dai dovada, in ultimul timp. Poti sa te angrenezi in activitati noi; rezultatele nu se vor lasa prea mult asteptate. Sanatate: Conversatiile in contradictoriu te vor nelinisti si mai mult. Tot ce trebuie sa faci este sa nu iei prea in serios aceasta zi.


Si amu... fug la trebi ... la toate sirenetele si sa aveti un weekend fain, linistit, voios si relaxant ! Ne mai "vedem" ...


~~~~~~~~~~~~~~
Mami de poznas ...
~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput