Gravidute prin FIV(67)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Many, ma bucur tare mult pt tine si pt celelalte fete care au reusit . Si fina mea a inceput analizele prmergatoare tot in vederea FIV. Asa mult as vrea sa reuseasca si ei...

Am vb cu dr. si maine la 3 ma duc la eco. Am un dr asa de relaxat si optimist. Inca ma mai suporta . M-a intrebat in cate sapt sunt acum. I-am zis ca am intrat in 34 si mi-a raspuns: "foaaarte bine, acum poate sa vina bebe oricand, nu mai avem nicio problema." Sigur pe de alta parte, tot el mi-a zis ca mergem pana la 39 de sapt implinite cu cezariana, daca totul evolueaza bine...

in S 33+ cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

LA MULTI ANI dragele mele, pupici la toate mamicile si burticile!

Alina, succes la eco!
Many, URAAA! FELICITARI! Ai reusit!
Gabi, cum te mai simti, ati programat cezariana?

23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huski spune:

LA MULTI ANI MAMICI SI BURTICI!!!!
SA NE FIE PUIUTII SANATOSI SI NOROCOSI!

Mani_bany FELICITAAAAAARI Sa fie intr-un ceas bun si totul sa mearga perfect

Huski - mami de Raducu (28.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Am fost la eco. Dr zice ca bebe e bine. Are 2485 g si masuratori pt 33 de sapt si 2 zile, iar eu am 33 si 4 zile, pozitie pelvina.

Dar... trebuia sa fie si un "dar" ca sa nu stau eu linistita in asteptarea bebelusului. Eu de prin sapt 28 am lichid in usor exces. Daca pana acum dr mi-a zis ca nu-s probleme, azi a zis ca totusi e cam mult si nu-si explica de unde. Cica se mai asociaza cu o malformatie la tubul digestiv al copilului, arata ca n-ar inghiti lichidul. Numai ca s-a uitat si acum cu atentie si nu a vazut nimic, nici la tubul digestiv, nici la rinichi. Pe de alta parte cica 2 treimi din femeile cu lichid mai mult decat normal, nasc copii sanatosi. 2 treimi e destul de mult, nu? Incerc sa nu ma panichez... Ma gandesc si ca eu il simt pe bebe sughitand, deci asta arata ca inghite lichid, nu? Sau sughitul e de la altceva? Off

Dr nu era deloc alarmat, a zis doar ca daca mai creste vol de lichid e posibil sa apese si sa m-apuce nasterea mai devreme. Altfel, merge pe prima sau a doua sapt din aprilie, adica 38 sau 39 de sapt. Ne vedem la sf lui martie, pe 28 si vedem ce si cum. Si totusi am un feeling ca va fi bine. Daca mai rezistam 3 sapt, fac 37 si . Dr zice ca si la noapte daca nasc, va fi ok.

Gabi, tu esti ok? Ca nu te-am vazut de cateva zile pe aici

in S 33+ cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

AMR 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani
Multumesc mult draga mea, acum incepe paranoia primului trim.

mami de Vlad (29.10.2009) si
Multumesc Doamne

Urmata de paranoia trim 2, continuata de paranoia trim 3 si incheiata de paranoia nasterii
FELICITARI inca o data, bebe sanatos si nastere usoara si la termen

La multi ani femei frumoase
E putin sa fii o floare,
E naiv sa fii o stea.
E absurd sa fii craiasa,
Dar Femeie e ceva...

Petrecere 1 anisor Craciun 2010

David, puisorul nostru drag (17.02.2009) Primul Craciun 09

Bianca 26+ si mamica celui mai frumos copil din lume

Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Uff cu lichidul asta in exces
Alina da, se pare ca poate declansa nastere prematura dar dupa cum a spus si doctorul ai trecut limita critica a celor 33 sapt si cu ajutorul lui Dumnezeu totul va fi bine.
Monas cum a fost la eco?

Fetelor mie mi-e dor de un masaj! Primul lucru care il voi face pentru sufletelul meu, dupa ce voi naste, e sa merg la masaj.
Am inceput deja sa ma gandesc la geanta de spital pe care vreau sa o pregatesc la inceputul lui aprilie Astept cu mare nerabdare marea intalnire cu bebe. Doamne ajuta!

Petrecere 1 anisor Craciun 2010

David, puisorul nostru drag (17.02.2009) Primul Craciun 09

Bianca 26+ si mamica celui mai frumos copil din lume

Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Multumesc mult ptr. incurajari/felicitari

Alina hai ca ai trecut pragul critic, felicitari ptr. garsunel

Bianca ce te grabesti cu geanta, daca este corecta semnatura, mai ai ceva mami, lasa bebelu sa se joace si nu grabi lucrurile. Si eu vreau masaj, de cand l-am nascut pe Vlad imi doresc, dar inca nu am ajuns , vreau sa caut pe cineva sa vina acasa ca altfel nu am nici o sansa.

Azi sunt Sfintii mucenici, 40 de pahare, asa ca petrecere frumoasa.

mami de Vlad (29.10.2009) si 4+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

[URL="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=162002]Cap. nou[/url]



Mergi la inceput