Fluturasi de martie-aprilie 2011 (124)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

simona
ca tot zici de mobila...am tot umblat si nu ne hotaram la bucatarie..adica eu nu ma decid
vroiam ikea si dupa calcul pe proiect iese aproape 100 mil, fara electrocasnice..si soata a gasit o firma care face pe comanda ..cica identic sau cum vrem noi, un tip care lucreaza si pt mobexpert..si calitate si cu mult mai putin..sa zic 60 mil..eu n-am incredere..stiti cum e pana nu vezi ce cumperi...

voi cu bucataria cum ati facut ? si ca firme pe comanda cu cine mergeti ? asta daca poti sa-mi spui..nu- i musai

mami de Vlad 09.04.2009 si s32 cu


sigur ca-ti pot spune, cum sa nu.Pentru bucatarie doar 100 mil, faraelectrocasnicemi se pare multicel...faceti cumva bucatarie cu insulitza dintr-aia sau ceva mai deosebit? Noi avemfirma care ne-a facut aici acum 6 ani, mai avem o firma recomandata de vecina mamei(care a fost separefoarte multumita) si inca o firma gasita pe net. SI la noi va fi clar pe comanda ca vrem sa incorporam centrala si incacateva chestii. Preturile nu le stiminca, va suna sotul sa le dea dimensiunile si sa vedem la cat ne vor duce. Daca vrei am sa-ti trimit numerele pe care le avem pe PM, cand vine al meu acasa.

Al meu sot nu prea e incantat de Ikea

Simona, mami de baieti David, Matei si 34 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


no, renuntasem si la insula..dar se pare cand aduni toate componentele da mult..bine, comparat cu altele e mai putin..off, e greu..cred ca mergem pe cea pe comanda si din alte considerente ..ca aveam nevoie de un corp pe colt pe care oricum nu-l gaseam la dimensiunea dorita..
cu firmele pe comanda nu e musai, doar daca ai timp..eventual cum se numesc si caut eu pe net

mami de Vlad 09.04.2009 si s32 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

mikieu i-am cumparat de la mine din localitate...deci nu de pe site. Pe acel site ...am vrut doar sa arat ca sunt usor asemanatori cu ai mei..insa ....ulterior am facut foto cercelusilor mei si i-am postat in contul comun. Deci,...nu stiu ce sa-ti spus legata de cercelusii de pe acel site...

Dar trebuie sa gasesti in bijuterii...si la preturi nu f scumpe, ...eu am dat 145 ron parca...1 gram si 45 pct.
simonacipa luat ptr finuta ei cu 100 ron, tot un gram si un pic... Si da, au acel sistem de nu se accidenteaza micuta, sunt pe sistem circular inchis, destul de micuti, nu are cum sa introduca degetelele acolo.
Bafta muulta!!! Offffff cit mai alergi si tu....

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 29+


multam mult o sa incerc sa ajung in weekend pe la magazine pe aici prin oras..ai dreptate, e altceva cand ii vezi

mami de Vlad 09.04.2009 si s32 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

miky ma bucur ca vlad este bine, vad ca sunteti rinsi cu achizitiile pentru casuta, ce frumos trebuie sa fie.cred ca abia astepti sa te muti
mie mi se pare asa mult costul pentru o bucatarie ,da ce dimensiune ai?
daca doar buc costa atata restul casei +electronice/electrocasnice nici nu vreau sa ma gandesc la cat va ajunge...waw!! dar cred ca produsul final va fi superr

mami de Naty (10.04.2009) si cuAlex 36+
AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

miky ma bucur ca vlad este bine, vad ca sunteti rinsi cu achizitiile pentru casuta, ce frumos trebuie sa fie.cred ca abia astepti sa te muti
mie mi se pare asa mult costul pentru o bucatarie ,da ce dimensiune ai?
daca doar buc costa atata restul casei +electronice/electrocasnice nici nu vreau sa ma gandesc la cat va ajunge...waw!! dar cred ca produsul final va fi superr

mami de Naty (10.04.2009) si cuAlex 36+
AMR 3 saptamani!!!



da alina, ajunge f mult..mult mai mult decat estimasem noi..bucataria e deschisa, n-as sti sa-ti zic cat are..doar ca aceste corpuri vin pe 2 laturi..cam de 3m si 3.5 m fiecare..si suspendate doar cateva pe o parte..din cauza asta cred ca vom face acum doar strictul necesar, insemnand bucatarii si bai ca sunt indispensabile..si un pat..si restul le vom face treptat e greut, autorizatii peste autorizatii, bani, alergatura..dar speram sa merite finalul

mami de Vlad 09.04.2009 si s32 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

miki cum mai e burtica, a mai crescut???


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan am intrat in sapt 35!!!

AMR 5 s !!!


eu la fel si burticuta la fel..banuiam eu ca pe final nu se mai intampla nimic.. sper sa creasca totusi bebe, poate mai scade lichidul si are el loc sa creasca..nu ? parca asa era pe final...

mami de Vlad 09.04.2009 si s32 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

miki cu siguranta bebe creste are el rezeve de unde sa se aprovizioneze

mami de Naty (10.04.2009) si cuAlex 36+
AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

aa, si legat de vlad..
am uitat sa precizez ca de 2 sapt de cand cu raceala a devenit ceva de nerecunoscut..nervos, agitat..obraznic, ridica mana una doua sa dea..desi culmea nu a vazut nicaieri asa ceva si nici noi n-am ridicat vreodata palma la el..o fi instinctual ? ca pe mine ma termina nervos..orice as suporta dar nu asta..am vrut sa-mi cresc copilul fara sa stie ce e aia "na na" si uite ca acum ma altoieste el pe mine am incercat toate metodele..de la explicat frumos, certat, pedepsit, ignorat..nimic nu merge sa-l dezvat..oare o fi o noua etapa si n-are legatura cu raceala..a fost doar coincidenta..
in plus, nu mai doarme..ca sa va dau un ex ieri noapte a reusit performanta sa nu doarma apropae deloc..poate o ora adunat..ieri pe zi 1 ora..aseara culcat la 11 s-a trezit la 5 si ceva..mie mi se pare f putin pt un copil..se trezeste tot agitat parca are ceva de facut si nu-i mai ajunge timpul..

off..eu sunt zombi..rezist cu cafea de 2 saptamani..si incerc sa vad partea buna a lucrurilor, ma pregateste pt bb2..o sa fiu in forma cu atatea nopti nedormite

madutza, ma tot tin sa te intreb de ceva timp..parca spuneai ca incerci sa-l dezobisnuiesti pe cristi de pampers..adica sa-l lasi fara..ai reusit ? ca ma bate gandul...

mami de Vlad 09.04.2009 si s32 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

miki chestia cu palmele le are si naty desi noi nu am dat in ea never dar ea numai la tasu face si asta cand o enerveaza ii altoieste una pe fata ..mie mi se pare putin cam nervoasa

cu somnul ..si la noi e teroare stam pana la 12noaptea si nu-mi place deloc ora asta de somn-ea era invatata sa doarma la 9-10 insa de cateva luni de cand au iesit maselele totul s-a dat peste cap.

eu insa mai am o pb aceea a mancatului, cred ca 80%din mancarea ei este lapte si asa ma streseaza treaba asta...nu vrea ciorba,felul 2 doar ceva fructe si mai ciuguleste putintel dimineata, efectiv nu stiu ce as putea sa-i dau sa ii placa si sa pape

na ca m-am plans si eu la tine

mami de Naty (10.04.2009) si cuAlex 36+
AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Anunt: Fac capitol nou!

------------------------------------------------------------------------------------------
33+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 6 saptamani!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

ok dorinut asteptam

mami de Naty (10.04.2009) si cuAlex 36+
AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput