BIOENERGIE

BIOENERGIE | Autor: mirelam

Link direct la acest mesaj

Stie careva dintre voi vreun cabinet de bioenergie in Bucuresti? Dar as vrea ceva serios.
Nu am apelat niciodata la asa ceva si nu stiu ce sa cred vizavi de bioenergie dar acum ma bate gandul sa merg cu tatal meu care este foarte bolnav. Ma gandesc sa incerc si asa ceva. Are niste dureri foarte mari la omoplatul stang si la mana stanga, de mai mult de o luna de zile si toti medicii care l-au vazut au spus ca-i un simplu junghi si ca-i va trece dar el deja nu mai rezista...nici nu se mai poate scula din pat.
Daca cineva dintre voi s-a tratat prin bioenergie de vreo boala sau afectiune m-ar interesa sa aflu detalii.

(5 ani si 8 luni)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyana spune:

Buna,
Si pe mine m-a durut rau omplatul drept si un pic mana dreapta si mi-am dat cu diclofenac si mi-a trecut.
Nu-mi vine sa cred , dar mi-a trecut.
Multa sanatate,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaruta spune:

www.bioenergy.ro.
Eu am fost, nu pot sa zic ca mi-a facut ceva de bine, dar am auzit si cazuri grele rezolvate de el. La mine e vorba de o miopie, care cred ca nu prea are cum sa o rezolve, dar am incercat. Teoretic ar trebui sa ma mai duc, dar e departe de mine si acum e friggg si lenea e mai mare decat 'boala'.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Fundatia Anasasan - dna Ana Maria Iliescu (tel. 0722 552 992) - are cabinetul in Drumul Taberei pe la Piata Valea Ialomitei.
De asemenea, consultatii si tratament - Adrian Florea, mare maestru qigong, medicina traditionala chineza (nu numai acupunctura!) (tel. 0744 985 006)
Multa sanatate!
Eu sunt adepta a terapiilor asa numite "alternative" si a remediilor homeopate. Nu numai ca sunt eficiente dar sunt si mult mai prietenoase cu organismul decat medicamentatia alopata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunda spune:

Draga Mirela,

si eu cred ca puterea bioenergiei, dar in cazul tatalui tau as incerca totusi la un medic mai priceput, poate de la un cabinet particular. Daca durerea a venit deodata, s-ar putea totusi sa aiba si alte cauze, organice, care ar trebui eliminate inainte de a ajunge la n boenergetician. Ca de exemplu o discopatie cervicala sau toracica, dar si o boala de organe interne. Nu pot sa iti zic nimic asa, la distanta, decat ca eu as mai incerca la un alt medic, mai bun. Din pacate nu prea stiu pe cine sa iti recomand, poate astiu fetele vreun internist mai bun, care l-ar putea consulta.
Toate bune,
Mirunda

"Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Mai de folos, fiind vorba de sistemul osos, ar putea sa-i fie dr. Viorel Butnaru de la cabinetul Somavita de pe str. Gen. Berthelot (langa Casa Radio)- tel. 3120602. Este osteopat, foarte amabil si foarte priceput. Gasesti in arhiva electronica a Formulei As cateva articole despre dansul, daca dai o cautare cu numele lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelam spune:

Multumesc mult pentru raspunsuri si pentru sfaturi.

(5 ani si 8 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nano spune:

Nu vreau sa te sperii dar durerile astea pot proveni si din alte cauze decat cele reumatice.Ar fi bine sa faca niste examene de sange sa vada cum sta cu hemoglobina.De ce iti spun toate astea,pentru ca mama mea a avut aceleasi simpotome,s-a tratat de reumatism si osteoporoza ca in final,sa depisteze mielom multiplu(o boala specifica mai mult barbatilor,descoperita relativ recent,fara vindecare).Inca o data,nu vreau sa te sperii dar ar fi bine sa se controleze mai amanuntit.Sanatate va doresc la toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelam spune:

Multumesc mult
Nano, nimic nu ma mai sperie pentru ca deja stiu ce are tatal meu. Are cancer la ficat si ciroza hepatica. Cu hemoglobina sta bine...de altfel i-au facut toate analizele si medicii zic ca durerile lui nu sunt in nici un caz de la ce are. Asta ma nelinisteste...pentru ca dupa ce ca stiu ca nu mai are mult de trait, sa-l vad ca se mai si chinuie e groaznic.

(5 ani si 8 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabela spune:

Mirela,
Nu vreau sa te sperii, dar in ce stadiu este tatal tau? La operatie mama a avut gradul IV cu metastaze osoase. Avea dureri mari de mana,umar si ma durea cumplit sa nu pot face nimic pentru ea.
Iti inteleg durerea si stiu ca orice cuvant este de prisos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cori spune:

imi pare rau sa aud ca esti asa necajita mirelutza...
nu-ti pot oferi nici un sfat legat de intrebarea ta...din pacate, dar daca te pot ajuta cu orice altceva...te rog mult sa-mi spui, ok?

pupicei multi,
corina

bb Bia si mami Cori

Mergi la inceput