Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Discutii generale

BIOENERGIE

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

mirelam
mirelam
membru junior

Romania
Bucuresti

986 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 28/10/2003 :  13:23:02 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui mirelam Adauga semn de carte la mesaj Trimite mirelam un Mesaj Privat

BIOENERGIE

Stie careva dintre voi vreun cabinet de bioenergie in Bucuresti? Dar as vrea ceva serios.
Nu am apelat niciodata la asa ceva si nu stiu ce sa cred vizavi de bioenergie dar acum ma bate gandul sa merg cu tatal meu care este foarte bolnav. Ma gandesc sa incerc si asa ceva. Are niste dureri foarte mari la omoplatul stang si la mana stanga, de mai mult de o luna de zile si toti medicii care l-au vazut au spus ca-i un simplu junghi si ca-i va trece dar el deja nu mai rezista...nici nu se mai poate scula din pat.
Daca cineva dintre voi s-a tratat prin bioenergie de vreo boala sau afectiune m-ar interesa sa aflu detalii.

Mirela, mamica lui Andrei (5 ani si 8 luni)
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
dyana
dyana
Diana

Romania, Bucuresti
1428 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 28/10/2003 :  13:32:38 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui dyana Adauga semn de carte la raspuns Trimite dyana un Mesaj Privat
Buna,
Si pe mine m-a durut rau omplatul drept si un pic mana dreapta si mi-am dat cu diclofenac si mi-a trecut.
Nu-mi vine sa cred , dar mi-a trecut.
Multa sanatate,
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
mamaruta
mamaruta
membru junior

Romania, bucurestiBUCURESTI
1258 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 28/10/2003 :  15:04:04 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mamaruta un Mesaj Privat
www.bioenergy.ro.
Eu am fost, nu pot sa zic ca mi-a facut ceva de bine, dar am auzit si cazuri grele rezolvate de el. La mine e vorba de o miopie, care cred ca nu prea are cum sa o rezolve, dar am incercat. Teoretic ar trebui sa ma mai duc, dar e departe de mine si acum e friggg si lenea e mai mare decat 'boala'.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
country girl
country girl
Cranberry Crunch

Romania,
1722 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 28/10/2003 :  18:30:07 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite country girl un Mesaj Privat
Fundatia Anasasan - dna Ana Maria Iliescu (tel. 0722 552 992) - are cabinetul in Drumul Taberei pe la Piata Valea Ialomitei.
De asemenea, consultatii si tratament - Adrian Florea, mare maestru qigong, medicina traditionala chineza (nu numai acupunctura!) (tel. 0744 985 006)
Multa sanatate!
Eu sunt adepta a terapiilor asa numite "alternative" si a remediilor homeopate. Nu numai ca sunt eficiente dar sunt si mult mai prietenoase cu organismul decat medicamentatia alopata.
Mirunda
Mirunda
membru junior

Donator desprecopii.com
 France,
862 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 28/10/2003 :  20:58:25 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mirunda un Mesaj Privat
Draga Mirela,

si eu cred ca puterea bioenergiei, dar in cazul tatalui tau as incerca totusi la un medic mai priceput, poate de la un cabinet particular. Daca durerea a venit deodata, s-ar putea totusi sa aiba si alte cauze, organice, care ar trebui eliminate inainte de a ajunge la n boenergetician. Ca de exemplu o discopatie cervicala sau toracica, dar si o boala de organe interne. Nu pot sa iti zic nimic asa, la distanta, decat ca eu as mai incerca la un alt medic, mai bun. Din pacate nu prea stiu pe cine sa iti recomand, poate astiu fetele vreun internist mai bun, care l-ar putea consulta.
Toate bune,
Mirunda

"Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".
country girl
country girl
Cranberry Crunch

Romania,
1722 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 29/10/2003 :  09:11:16 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite country girl un Mesaj Privat
Mai de folos, fiind vorba de sistemul osos, ar putea sa-i fie dr. Viorel Butnaru de la cabinetul Somavita de pe str. Gen. Berthelot (langa Casa Radio)- tel. 3120602. Este osteopat, foarte amabil si foarte priceput. Gasesti in arhiva electronica a Formulei As cateva articole despre dansul, daca dai o cautare cu numele lui.
mirelam
mirelam
membru junior

Romania, Bucuresti
986 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 29/10/2003 :  09:17:02 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimirelam Adauga semn de carte la raspuns Trimite mirelam un Mesaj Privat
Multumesc mult pentru raspunsuri si pentru sfaturi.

nano
nano
membru incepator

Romania, Bucuresti
137 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 29/10/2003 :  10:01:02 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite nano un Mesaj Privat
Nu vreau sa te sperii dar durerile astea pot proveni si din alte cauze decat cele reumatice.Ar fi bine sa faca niste examene de sange sa vada cum sta cu hemoglobina.De ce iti spun toate astea,pentru ca mama mea a avut aceleasi simpotome,s-a tratat de reumatism si osteoporoza ca in final,sa depisteze mielom multiplu(o boala specifica mai mult barbatilor,descoperita relativ recent,fara vindecare).Inca o data,nu vreau sa te sperii dar ar fi bine sa se controleze mai amanuntit.Sanatate va doresc la toti!

Alex
mirelam
mirelam
membru junior

Romania, Bucuresti
986 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 29/10/2003 :  11:34:32 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimirelam Adauga semn de carte la raspuns Trimite mirelam un Mesaj Privat
Multumesc mult
Nano, nimic nu ma mai sperie pentru ca deja stiu ce are tatal meu. Are cancer la ficat si ciroza hepatica. Cu hemoglobina sta bine...de altfel i-au facut toate analizele si medicii zic ca durerile lui nu sunt in nici un caz de la ce are. Asta ma nelinisteste...pentru ca dupa ce ca stiu ca nu mai are mult de trait, sa-l vad ca se mai si chinuie e groaznic.

Editat de - mirelam on 29/10/2003 11:34:55
isabela
isabela
membru junior

Romania,
671 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 29/10/2003 :  11:52:33 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj ICQ luiisabela  Trimite mesaj yahoo luiisabela Adauga semn de carte la raspuns Trimite isabela un Mesaj Privat
Mirela,
Nu vreau sa te sperii, dar in ce stadiu este tatal tau? La operatie mama a avut gradul IV cu metastaze osoase. Avea dureri mari de mana,umar si ma durea cumplit sa nu pot face nimic pentru ea.
Iti inteleg durerea si stiu ca orice cuvant este de prisos.
cori
cori
membru incepator

Romania, Bucuresti
326 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 31/10/2003 :  22:06:15 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui cori  Trimite mesaj yahoo luicori Adauga semn de carte la raspuns Trimite cori un Mesaj Privat
imi pare rau sa aud ca esti asa necajita mirelutza...
nu-ti pot oferi nici un sfat legat de intrebarea ta...din pacate, dar daca te pot ajuta cu orice altceva...te rog mult sa-mi spui, ok?

pupicei multi,
corina

bb Bia si mami Cori
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com