**Buburuze de 2009 in actiune(3)**

**Buburuze de 2009 in actiune(3)** | Autor: buburuze2009

Link direct la acest mesaj


***Buburuze de 2009 in actiune***


***********************************************************

Rugaciunea parintilor pentru copii:

Doamne, Iisuse Hristoase, Dumnezeul nostru, Cel ce cu intelepciunea Ta ai zidit pe om din tarana si ai suflat in fata lui suflare de viata si binecuvantandu-l ai zis: cresteti si va inmultiti si umpleti pamantul; iar la Cana Galileii, prin Unul-Nascut Fiul Tau, ai binecuvantat nunta si deci nasterea de fii, cu multa umilinta rog marea Ta bunatate, ca neincetat sa reversi harul Tau si sa Te milostivesti asupra copiilor mei, pe care ai binevoit sa mi-i daruiesti. Umple-i de intelepciune si pricepere. Apara-i de toate cursele vrajmasilor vazuti si nevazuti. Porunceste ingerilor Tai ca totdeauna sa le fie calauze si povatuitori spre toate faptele cele bune, ca de-a pururea sa Te poata lauda si preamari in veci. Amin.





***Buburuze in actiune***


Uite asa am plecat noi de la "Bebelusul-primele 365 de zile din viata unei comori", unde am fost alaturi de puiuti nostrii la primul lor cuvant, la prima lor papica, la primul lor zambet, la primi lor pasi......

123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536

...iar acum am crescut si am ajuns la "Clubul scutecelor" unde vom fi cu adevarat "in actiune"

12

Buburuze nascute in Ianuarie 2009
************************************
*22 ianuarie Alecsandra(3100 gr,cm,20:10 ora,natural) buburuza de Ttenzika
*23 ianuarie Edith Evelyn (3500 gr, 52 cm, 11:3 ora, cezariana) buburuza de Isis_23
*29 ianuarie Ana Teodora(3580 gr,51 cm,ora 2:00(1:58),natural) buburuza de Lisa79


Buburuze nascute in Februarie 2009
************************************
*09 februarie Luca-Vlad(3950 gr,54 cm,ora 11:15,apgar 9,natural 40s+) buburuza de Anna_Mama

Buburuze nascute in Martie 2009
************************************
*05 martie Rares Gabriel(gr,cm,ora) buburuza de Floric
*30 martie Victor-Andrei(gr,cm,ora) buburuza de Gigelica20


Buburuze nascute in Aprilie 2009
************************************
*1 aprilie David Gabriel(3300 gr,47,5 cm,ora 9:20,cezariana) buburuza de Dyana27
*22 aprilie Darian Rafael(3200 gr,50 cm,ora 22:35,natural) buburuza de Deea_24
*28 aprilie Bianca Maria(2560 gr,47 cm,ora 17:20,natural 37s) buburuza de DanaMi


Buburuze nascute in Mai 2009
************************************
*02 mai Natalia(3750 gr,53 cm,ora 9:35,natural) buburuza de Alic
*05 mai Alessia Stefania(3670 gr,51 cm,ora 19:17,apgar 1/2,cezariana) buburuza de Picky_toto
*13 mai Maia Riana(3800 gr,57 cm,ora 16:45,apgar 10,natural) buburuza de Bamsy
*14 mai Stefania Alexia(3000 gr,50 cm,ora 15:45,apgar 10,natural) buburuza de Alexa_love + mami de Georgiana-Ecaterina(23 iunie 2004)
*18 mai Larisa Elena(3100 gr,50 cm,ora 12:30,apgar 9,cezariana 39s) buburuza de Voicu_bebi
*18 mai Robert Andrei(3200 gr,48 cm,apgar 8,natural 39s) buburuza de Mara_i
*23 mai Rares Florin(2980 gr,48 cm,ora 12:39,apgar 10,cezariana 38s) buburuza de Lavinia.p
*29 mai Miruna Alexandra(3000 gr,50 cm,ora 02.10,cezariana) buburuza de Cris82
*29 mai Karina Elena(3370 gr,50 cm,ora 18:35,cezariana 39s5z) buburuza de Annkkaa


Buburuze nascute in Iunie 2009
************************************
*2 iunie Bryanna Gabriela( 3260 gr,54 cm,ora 11:30, apgar9,cezariana) buburuza de SSABrya
*2 iunie Cezara-Ilinca(3080gr,50 cm,ora 22:50,natural) buburuza de Serialbastre
*07 iunie Radu Deian(2700 gr,52 cm,ora 20.42,natural) buburuza de Relusha
*09 iunie Rebeka Alessia(2560 gr,45 cm,ora 08:12,apgar 10,cezariana) buburuza de Reby_iry
*09 iunie Denis Andrei(3800 gr,52 cm,ora 13:10,natural) buburuza de Dani3lla
*11 iunie Bianca Maria(2900 gr, 49 cm,ora 10:50,cezariana) buburuza de Ramona.P
*11 iunie Andra Ioana (3450 gr,49 cm,ora 12:00,natural) buburuza de Nicuratze+ mami de Radu( 21 octombrie 2005)
*13 iunie Antonia Maria(3600 gr,51 cm,ora 00:15,natural+epi) buburuza de Miruta
*17 iunie Stefania Alexandra(2800gr,48 cm, ora 03:50,apgar 9/10,natural) buburuza de Yioanna_s
*29 iunie Darius Stefan Gabriel(3330 gr,53 cm,ora 15:10,apgar 9,cezariana 42s) buburuza de Anaela


Buburuze nascute in Iulie 2009
************************************
*12 iulie Daria Alessia(gr,cm,ora,natural+epi) buburuza de Motana
*15 iulie Serban Alexandru(2600 gr,47 cm,ora 15:00,cezariana 38s)buburuza de Buburuza1979
*25 iulie Georgie Eduard (gr,cm,ora) buburuza de Giovana
*25 iulie Eva Ilinca (3200 gr,50 cm,apgar 9,natural 40s) buburuza de Blanca000


Buburuze nascute in August 2009
************************************
*1 august Filip(3800 gr,53 cm,apgar 9,natural 41s5z) buburuza de Noce
*14 august Eva Maria(3850 gr,53 cm,apgar 9,natural) buburuza de Eumada
*14 august Razvan Ioan (3570 gr,51 cm,ora 11:00, apgar 9,cezariana) buburuza de Elena_adina
*18 august Bryce Mihai(3900 gr,53 cm,ora 07:27,apgar 9,9,natural) buburuza de ClaraJ
*24 august Razvan-Alexandru(3000 gr,50 cm,ora,apgar 9) buburuza de Simina1980
*26 august Darius Mihail(3250 gr,53 cm,ora 13:07,apgar 10,natural+epi) buburuza de Emanouela
*31 august Maria(2900 gr,50 cm, ora 20:35,natural) buburuza de Carinablanca


Buburuze nascute in Septembrie 2009
************************************
*19 septembrie Ana (gr,cm,ora) buburuza de NelaM
*22 septembrie Maia(gr,cm,ora,apgar,cezariana la 40s2z) buburuza de Hepilica


Buburuze nascute in Octombrie 2009
************************************
*01 octombrie Paul(3200gr, 52cm, apgar 9, natural 39s) buburuze de Lali_mete
*03 octombrie Aidan Gabriel(3180gr,52 cm,ora 04:30,apgar 9/10,natural 40s3z) buburuza de MangaGirl
*18 octombrie Mihaita(2800gr, 50cm, apgar 10, natural 37s) buburuza de Madyrizi + mami de Alex

Buburuze nascute in Noiembrie 2009
************************************
*24 noiembrie Ioana Carolina(3800gr,51cm,apgar 10,natural) buburuza de Arcadia + mami de Calin Gabriel(8 mai 2007)

Buburuze nascute in Decembrie 2009
************************************
*29 decembrie Ariana-Ioana(2500 gr,49 cm,ora 07:20,apgar 7/9,cezariana 34-35sapt) buburuza de Getk1

***La multi ani mamici de buburuze!***

Ianuarie:
*04/01/1977 Alic
*05/01/1984 Reby_iry

Februarie:
*06/02/1979 Dani3lla
*20/02/1984 Miruta

Martie:
*05/03/1983 SSABrya
*09/03/1985 Picky

Aprilie:
*02/04/1979 Buburuza1979
*08/04/1985 Anaela
*29/04/1978 MangaGirl

Mai:
*15/05/1982 Cris82
*29/05/1988 Elena_adina

Iunie:
*02/06/1977 Eumada
*03/06/1981 Motana
*14/06/1981 dyana27
*25/06/1979 Lisa79
*27/06/1976 DanaMi

Iulie:
August:
*13/08/1986 Lali_mete
*22/08/1977 ClaraJ
Septembrie:
*06/09/1979 Serialbastre
*11/09/1980 Simina1980
*21/09/1978 Madyrizi
*25/09/1979 Relusha

Octombrie:
*02/10/1981 Lavinia.p
*08/10/1982 Anna_mama
*11/10/1974 Emanouela
*18/10/1984 Deea_24
*22/10/1979 Ttenzika

Noiembrie:
*10/11/1979 Bamsy
*14/11/1984 Voicu_bebi
*29/11/1984 Getik1

Decembrie:
*01/12/1983 Yioanna_s
*17/12/1986 Ramona.P





[size=1][b]Cum se deschide capitol nou
:
1. Te loghezi cu userul comun "buburuze2009". Parola o trimit la cerere pe PM.
2. Mergi la "Clubul Scutecelor" intri pe subiectul nostru,"Buburuze de 2009 in actiune" la prima pagina si dai „Editeaza subiect”
3. Copiezi toata listuta si mergi inapoi la "Clubul Scutecelor”, unde dai „Subiect nou”
4. Dai Paste la listuta copiata si faci urmatoarele modificari: - scrii la subiect „Buburuze de 2009 in actiune" (nr.capitolului)-treci capitolul trecut in lista capitolelor de la inceputul listutei astfel: copiezi link-ul capitolului trecut, mergi la cel nou deschis, la „Mod format” pui pe „Interactiv”, mergi la butonul „Introdu Hyperlink”, apare o alta casuta, pui nr capitolului, dai ok si apoi link-ul capitolului trecut si iarasi ok Si gata!!! Capitolul nou este facut ... Apoi te duci pe ultima pag. a capitolului vechi sa anunti ca s-a deschis capitol nou ... aceeasi formula de mai sus.

Cum sa ascunzi un link [ url="aici scrieti linkul" ] aici scrieti denumirea dorita [ /url ]
Atunci cand veti scrie formula, scoateti acele blank-uri dintre parantezele patrate, astfel incat sa nu ramana nici un spatiu liber in interiorul formulei.


Cont comun: buburuze2009. Parola la cerere prin PM.
Mail comun: buburuze2009@gmail.com. Parola la cerere prin PM.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Prima v-am luat, ma bag la citit

La MUlti Ani 2011
Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Am produse de vanzare, va astept cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

am facut subiect la forum lesgislativ sa vedem ce fac poate gasesc ceva sau cineva care sa ma ajute

ariciu a facut un anisor
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=3" target="_blank">daca vi se pare ca sunt chic votatima aici: pozica get ary povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Sa fie un capitol plin de bucurie si copii sanatosi

Getik imi pare foarte rau, eu nu prea stiu cum e sistemul prin ro deci nu te pot ajuta cu nimic, poate doar cu o imbratisare si speranta ca poate reusesti sa-ti gasesti ceva de munca..poate si in alta tara...
Cris pai nu stii ca ei mai incurca kk cu pipi?! si stefi cand cere la olita ca vrea kk si face pipi si zice kk eu ii zic pipi..azi mititica imi zice si-mi arata..kk punanad mana la fundulet, eu aprob, pipi si pune mana in fata..eu aprob, ea zice buba si pune mana la gat..eu aprob..imi venea sa o pupacesc toata..mai ales ca de cateva zile a inceput sa isi mai dea drumul la gura...deja facem conversatii
Getik off iar cearta, scandal si nervi?! mama daca o ti asa o sa te bage aia la nebuni Ari ce mai face mititica?
Alic usor, usor iti vei intra in mana la condus si at o sa fie ok..oriucm acu mca esti incepatoare e mai greu la amurg/rasarit ca te induce in eroare si alte lumini, farurile unor masini cu lumina mai puternica, xenon, mai alba, mai galbuie, semafoarele, firmele luminoase etc...dar te vei obisnui..ignora-i pe cei care-ti stau in spate...nu-i baga in seama cand primesti vreo injuratura(ca se poarta in ro acest lucru) tu sa ajungi cu bine..ca de restul nu te intereseaza .. Am scris ca am vazut poziicle cu Naty..mi-a placut mult peisajul .chiar de poveste si se vede ca si Naty era foarte incantata ..ati petrecut frumos
Lali off imi pare rau..chiar asa de rau iti este ? ..sper sa te pui repede pe picioare
Simina off ce mititel era Andu..dar tu nu ai avut drept de cic..sau nu ai vrut tu?
Mady vazut hainutele ..imi plac ..sa le poarte sanatosi si imi place si invitatia..vad ca se practica si acolo cu invitati ca si aici..
Ema deci asta mesteresti..fular la piciu mic..stii sa faci si seturi caciulita, fular, manusi?! ma inveti si pe mine ..cand il termini sa ni-l arati
Anna off mititielul ..parca ai descris-o pe Stefi cnad am dus-o la cresa..sper ca sa-si revina si sa inteleaga usor, uosr ca mami se intoarce seara acasa . Iar tie iti urez munca usoar, sa speram ca va deveni mai lejer la munca ..Si noua ne e dor de tine si chiar va simt lipsa
Mady sper ca durerile de dintisori/maselute sa nu fie la fel de mari precum le descriu alte mamici de pe aici...noi nu am avut cine stie ce dureri de maselute..si au iesit 4 odata Nasol cu rudele..
Cris imi pare rau ca Miru e agitata noaptea..eu nu ma mai plang de asta ca deja sunt obisnuita
Alic azi mergem din nou la doctora..deci era laringita..doctora asta ne-a zis dar tradus din flamanda in ro ..dadea infectie in gat..dar e laringita..si sotului la fel i-a zis doctorul de familie...vad ca si pe mine a inceput sa ma doar putin gatul si sa ma jeneze cand ingiht dar nu ma plang ca nu se prinde boala de mine..ca-s rea
Elena ce scumpa trebuie sa fie Andra ..las ca nici noi nu ne omoram cu vb..a inceput de cateva zile in schimb sa facem conversatii..ea raspunde in legea ei..iar eu trebuie sa ghicesc ..deja i-am invatat limbajul si e usor..sa o vezi cand o da pe incalcit limba..m-a auzit vb odata cu ea in flamanda si sa vezi ce se chinuia si ea...sa razi nu altceva .stie doar un cv in flamanda ca-i mai usor de pronuntat decat in ro..mooi-frumos (mo)
Cris citti si eu aseara postarea respectivei mamici..tare de tot...unele lucruri se aseamana si la Stefi dar nu toate.. deci se pare ca mai toti copii de 16 luni fac cam la fel..numai ca ale noastre au mai crescut
Getik si i-au iesit analizele? nu ati internat-o?
Ssabrya off mititica cate a indurat..si injectii ...
Calipso (Mada) imi pare rau ca lucruile au trebuit sa decurga asa..ti-am explicat mai multe pe mess...spre doar ca administratorii nu-ti vir inchide contul si vei putea sa participi la conversatile noastre cu adevarata identitate pe care o cunoastem
Lavi multam mult de raspunsuri legate de retete ptr tuse numai ca Stefi nu accepta niciuna..doar ce e in sticluta ..am incercat sa-i dua sucul si cu seringa si degeaba cum a simtit cum i-a venit sa verse...Am avut noroc azi cu supa crema ca mi-a papat cateva lingurite si asta-i bine..ca nu rea mai avea nimic in burtica...Am incercat si laptic cu galbenus si miere..degeaba nu-l vrea...sa vedem ce ne da diseara pediatra


Multam fetelor ptr retetele date si ptr griji
Stefi mi s-a trezit dar mi-a adormit din nou aici pe canapea langa tati.

Va pup si mai intru cand mai am timp


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 29+ ..o printesuca mai mica

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

s-a bagat lavi cu primaaaa si a fujit....ntz ntz ntz...greu mai recuperezi
getik offfffffffffffffffffffff numa belele, mama lor de belele..; nu mai fi supi, vezi de maimutica si intr-un an lucrurile pot lua o cu totul alta intorsatura
picky pupam picea bolnavioara si va dorim multa sanatateeeeeeeee ; manusi???? din alea nu stiu....la fes si fularel ma bag....si la pluover sau vestuta...fac destul de multe, chef sa am, te invatttt
normal o asteptam in continuare pe calipso... trecem peste si merem inainteeeee cu mult elan si veselieeeeeeeee si copii sanatosi si mame fara dureri de spateeee, ca pe mine ma rup shalele
cris normea ce face????? ca gineritu a prins dra de o reviste si de rag ce-i este, fae mai multe. se mai si plimba prin casa in strampi, parca e balerin si sufla intrun furtun....aste le face can de fpt ar tebui sa doarmaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

mama ei de tastaturaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, dar intelegeti voi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

fetelor am primit raspuns
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=160284

ariciu a facut un anisor
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=3" target="_blank">daca vi se pare ca sunt chic votatima aici: pozica get ary povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Ne-am intors de la pediatru
Nu are ce sirop sa-mi dea ptr ca tusea, horcaitul e de la gat si nu de la caile respiratori..asa ca doar amoxacilina si nurofen...Ne-ar fi dat un spray sa-i calmeze durerea din gat dar e prea mica si greu am fi convinsa-o sa il dam. Asa ca asteptam sa termiam tratamentul si sa speram ca trece si "buba".

Fetelor care folositi algocalmin sau novocalmin fiti pe faza ca se vor da pe reteta de la medic de acum incolo. De fapt toate medicamentele care contin metamizol vor fi date doar cu reteta de la medic ca aceasta substanta e destul de periculoasa..


Ema off durerea ta..ai luat vreun paracetamol...multam ca ma inveti..esti o scumpa Super Darius..parca mi si-l imaginez cum umbla el pe varfuri ca un balerin
Getik da am citit mai devreme..si sotul la fel a zis..daca e contract pe perioada determinata ei nu au nici macar obligatia sa te anunte ca ti-a expirat. So..ai face bine sa incepi sa-ti cauti un job de pe acum..ca e jale rau in domeniul asta
Lavi esti prima..da cred ca nu ia mai apucat sa ne scrii tot mesajul..e salvat cumva in draft?!


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 29+ ..o printesuca mai mica

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Hello fetele ! Tot nu am recuperat,dar macar am reusit sa intru sa citesc pagina asta . Azi nu mi-a mai fost asa rau,bilutzele homeopate isi fac efectul,am vomat doar de 5 ori toata ziua,pana acum .

Revin maine , acum ma bag in pat,sa stea in stomac biscuitii.

Va pupicesc pe toate ,de la prima la ultima.

Lali si de Paul ( 01.10.2009)! si 5+
Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Buna seara

Cred ca sunt datoare cu niste explicatii macar asa pentru a nu lasa lucrurile sa degenereze.
Am avut si am motivele mele,pe care le-am mai explicat catorva fete cu care tin legatura pe mess.Dar dat fiind faptul ca zilele contului meu sunt probabil numarate,si lipsa timpului efectiv caci e perioada raportarilor de sfarsit de an am omis sa trimit pe mailul comun o instiintare.Fetele care lucreaza pe contabilitate stiu despre ce vorbesc.

Sa revin.In urma faptuluyi ca eu spun ce gandesc..de ` ghinionu` meu,celalalt cont a devenit cu probleme.Abia recent am izbutit sa fac altul si nu am vrut sa dau detalii pentru a evita sa se intample acelasi lucru .

Probabil se va intampla dar nu ma voi mai agita sa-mi fac altul.Daca nu foarte bine.

Nu am intentionat nici sa jignesc nici sa dau nastere la tot felul de extrapolari etc.,etc.,si nici nu m-am straduit sa ascund neaparat ceva pentru ca daca vrei cu adevarat ceva poti.Tocmai pentru ca stiam ca aici nu e ca la alte odisei am intrat si m-am purtat poate chiar prea firesc.Ce a iesit...e altceva.

Si cred ca am spus tot cu asta.

Picky te inteleg perfect.Si fata mea a avut o laringita nici nu putea sa respire si stiu prin ce aam trecut.I-ar trebui dexametazona injectabil pentru a evita un edem glotic si vorbesc foarte serios dincolo de lejeritatea cu care medicii de acolo trateaza afectiunea asta.Organismul copiilor nu e ca al nostru.
Nu stiu ce are tastatura asta a mea scrie aiurea.O fi avand ceai varsat pe ea....

Lali stiu ce inseamna si greturile..te inteleg si intre altele de asta eu refuz sa fac bebe2 nici nu ma gandesc macar.Si eu am vomat pana in luna cinci..si greatza de crapam si stat in pat cu injectii si tot de 110 kile m-am facut.

sanatate multa si curaj..trece..

Atat am izbutit sa retin mai am acte de facut.

O seara buna tuturor








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

soata e la fibra in oras,asa ca bag are si postez ca maine dimineata sa nu am de recuparat in stil mafiot

lavieu is codasa bag seama,dar tot trag u cerceaf inaintea ta ce face raresul?une ati fost azi?
ana sper ca macar weekend-urile sa le ai libere
picky stiu ca le incurca,si mi se pare foarte haios,dar daca o vezi cu ce fata de nevinovata spune "nu" ala ..te umfla rasul.cred ca e o scumpa,mai ales acum ca incepe sa vorbescasi miru a mea parca a inceput sa le rupa dintr-o data..dar si bebelusheasca e inca la mare cautare.Eee,daca ziua nu ar fi asade solicitanta,si am sta si eu un pic sa-mi trag sufletul sau sa me intind langa ea,nu ar fi problema ca se trezeste de 20 de ori pe noapte,dar in ritmul asta..nu stiu cand o sa clachez.da,si nebuniile facute de piticele noastre,sunt direct proportionale cu varstaadica au crescut ele..s-au inmultit si prostioarele.Pupa puca mica sa treaba laringita mai repede
ema ce pusca mea sa fac noru-ta?ca de obicei..numai nebunii de stau si eu si ma gnadesc uneori,cum ii da mintea la asa ceva...sigur am un balerin scump de totia vezi de nu arata la lume ca nu vreau sa sufere noru-ta ca pune alta ochii pe el
getik off,imi pare rau de situatia asta,nu mai exista cabinete particulare pe acolo care sa aiba nevoie de cineva?capul sut fata ca nu e capat de drum,mai ai 1 an sa gasesti ceva ok

calipso nimeni nu are nimica cu tine,si probabil ai observat ca suntem unite si nu ne place sa fim rautacioase,dar au fost prea multe coincidente cu fostul cont si multe dintre noi s-au intrebat de ce toata sarada asta,de ce ne ascundem dupa degete si nu ne anuntam in particular macar ca sa stim si noi.La buburuze e o familie,nu o sumedenie de bisericute cum s-a si format obiceiul asta la alte topice din pacate.In fine..lucrurile au iesit altfel..cartile au fost aruncate dar nu cu rea intentie.Ma bucur ca Eva e bine si face progrese remarcabile

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput