Prematurii-Esente tari se tin in sticlute mici 22

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

La multi ani Sebastian!

Loys, drum bun si vacanta frumoasa!



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

multumesc Joklk......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

Am ajuns cu bine,,,,multumesc lui Dumnezeu.....a fost cuminte in comparatie la ce ma gandeam eu... am facut 14 de ore dar totul e ok.. va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweetcrina spune:

Buna fetelor si bebeilor! La multi aniiii lui Sebastian, scuze, cu intarziere, dar am fost plecati. Sa fie sanatos si sa va bucurati de el!!! Trebuie sa recunosc ca mi-au dat lacrimile cand am citit postarea ta!!! Felicitari pt Sebica mic! Noi abia ne-am intors de la tara, si avem noutati! Maria are 2 dintisori, probabil asta era cauza agitatiei si a somnului cu plansete, are 5800 kg, 63cm, 7 luni si 3 saptamani, iar Ana 6300 kg si 66 cm si sta in 4 labe, ca un catelus, toata ziua! Am inceput diversificarea si am ajuns la branzica. Acum avem o masa de legume ( morcov, pastarnac, telina, cartof), fara patrunjel, nu le-a placut, amestecate cu branzica calcica, si am inceput si masa de fructe cu mar copt deocamdata! A fost greu la inceput dar acum e ok, adica stiu sa inghita, nu ca la inceput cand dadeaucu limba afara! Asteptam cu nerabdare sa plecam la mare, vinerea viitoare! Mergem pt aerosoli. Sper sa fie ok! Stiu ca e greu si o sa ma enervez, dar ce nu fac eu pt gargaritele mele! Pe 19 sept avem controlul la maternitate, vom vedea cum stam cu recuperarea achizitiilor! Loys bine ai venit acasa! Iti doresc vacanta placuta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

Multumesc..Sweetcrina....puu meu e cam agitat..nu stiu ce are..ma gandesc pote e asa de la dinti..sai dea dinti ?nu vad nici o urma de dintisor...in fine..sa vedem cat tine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

Buna....pioiu meu a inceput sa faca temperatura de astazi pana la 38 cu 5...nu stiu care e cauza...Actual sunt in Deva Simeria mai exact...cine stie un medic pediatru bun...va rog spuneti mi..Maine nu cred ca o sa fie posibil..ca e Sfanta Marie..dar marti vreau sa ajung cu el....va rog ajutati ma....va multumesc mult..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loys spune:

De ce mia fost teama nu am scapat..........a racit.rosu in gat..si daca nu ma insel are bronsita..Febra a scazut,,dar acum tuseste si are nasul infundat..nici de mancat nu poate saracul sa pape..vomita...ca are gatul plin cu flegma....Am fost la doi pediatri...si luam antibiotic..a slabit ....nu mai stiu ce sa fac,,,debia astept sa plec acasa...macar acolo face kine si scapa de flegma din gat..Un doct mia dat ambroxol care ia provocat tusea si celalant alt sirop sai calmeze tusea...Simt ca inebunesc..si mi se rupe inima sal vad asa....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasima spune:

Nici nu imi vine sa cred ce mult timp a trecut de cind nu am mai intrat aici.
Ce faceti, ce fac piticii?
Noi am fost in concediu la mare o saptamina, apoi la tara alta saptamina si uite asa a trecut timpul.Plus ca parca nu mai pot face nimic cu ghemotoacele mele care scotocesc tot.
Carina face un pas sau doi singura apoi se lasa singura jos, pina acum cadea in fundulet, acum se aseaza.Filip are deja doua masele si ii mai ies si altele.
Amindoi imi arata nasul, ochii, daca le spun sa ma iubeasca , ma mingiie pe fata, se mingiie si unul pe altul dar se si bat...deh cred ca asta e doar inceputul.
Nu cred ca pot sa ii multumesc vreodata indeajuns Domnului pentru copii pe care ii am si mai ales cind vad semne din ce in ce mai multe semne de normalitate si reusesc sa ma inteleg cu ei.
Sper ca ati avut o vara frumoasa!


Dana si comorile ei Filip Alexandru (2.06.2010) si Carina Maria(2.06.2010)
http://s1122.photobucket.com/albums/l521/Daniela_Marin/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

Buna,
suntem deja in a doua saptamana la cresa, cresa de stat. pot spune ca ma trateaza cu eject, nici nu ma baga in seama.Cum vede copii, eu nu mai exist.
Spunem o groaza de cuvinte, stim unde-s ochii, gurita, nasucul, facem 2-3 pasi singurel, aruncam jucaria si spunem jos sau ne uitam la bec si spunem sus.
am fost la neurolog si e super ok. nu mai avem varsta corectata.
Nu am cuvinte sa le multumesc lui Dumnezeu si Maicii Domnului pentru aceasta minune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

Am descoperit acest produs de la Secom pe baza de colostru si probiotice si vreau sa spun ca sunt f multumita.
La beladfona costa 125 de lei, dar beneficiile sunt super:regleaza digestia, a eliminat constipatia si intareste si imunitatea.

Mergi la inceput