Pareri legate de Cereale Milupa Noapte Buna!!!

Pareri legate de Cereale Milupa Noapte Buna!!! | Autor: oana_lex82

Link direct la acest mesaj

Buna seara fetelor!!! Care dintre voi ati incercat cerealele de la Milupa de Noapte Buna? As fi curioasa daca dorm mai bine copiii daca le dam inainte de culcare...si daca le pot da dizolvate intr-o cantitate mai mare..adica sa poata fi consumate in biberon...pt ca baiatul meu nu mananca mai nimik..adica 2-3 lingurite de mar cu biscuite, 2-3 lingurite banana cu branza..atat ca dupa aia refuza sa deschida gura...asa cereale ii dau numai in biberon pt ca sigur ar manca la fel de putin...Sincer la 7 luni si jumate cam laptele cu cereale e mancarea de baza..si astea in cantitati reduse..120-150ml.....Va multumesc si astept cu interes raspunsurile voastre.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

A mancat si fata mea cerealele mai sus mentionate. Eu una nu am observat nici o diferenta vis-a-vis de somn, dar ea a fost un copil bun din punctul asta de vedere. Adica un copil care a dormit majoritatea noptilor bine, sau chiar foarte bine.
Eu nu i-am dat niciodata cerealele cu biberonul, de fapt nu i-am dat cu biberonul nimic in afara de lapte, de frica cariilor de biberon.

Succes in continuare cu diversificarea, e de munca!
Am avut si noi perioada noastra de nedeschis gura. Eu ii puneam pe masuta boabe de mazare, morcov taiat maruntel ... numai bun de bagat in gurita de catre ea. Si pe langa ea, bagam si eu lingurita cu mancare.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Cezara e www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank">chic!

In bucataria mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

nici eu nu am observat vreo diferenta. adica a dormit la fel de prost ca intotdeauna ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

si eu care speram la mai bine...asta e....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

oana eu am incercat de la nestle cerale noapte buna si sunt mai bune, una se dizolva ff bine in lapte formula si parca sunt si la gust mai placute. cele de la milupa nu se dizolva bine raman numai guguloaie si parca si la gust sunt mai altfel. si la somnik parca era mai bine atunci cand a inceput sa i le dau de la 2 treziri pe noapte a ajuns la nici una.
mult noroc cu diversificare si incearca sa o iei usor sa vorbesti cu ea sa ii explici, nu conteaza cat este de mica intelege tot

ariciu a facut un anisor
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=3" target="_blank">daca vi se pare ca sunt chic votatima aici: pozica get
ary povestea unui aricy


am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Ms mult Getik...am un baiat, folosim lapte Nan inca de la nastere..am folosit si cerealele de la Nestle cele Somn Usor...cu somnul e la fel...am zis sa incerc si de la Milupa...sunt convinsa ca nu vor face minuni..dar nici sa ma trezesc din ora in ora sper sa n-o mai fac , sunt epuizata...am impresia ca ma topesc pe picioare....deja dau in depresie,,sunt extenuata... Caut o speranta ca va veni o zi cand voi dormi macar 3-4 ore legate...au fost prea putine exceptii de-astea in 7 luni jumate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliyana spune:

Baietelul meu cam la aceeasi varzta facea la fel, nu manca nimic doua linguritze la masa si cam atat, iar explicatia a fost k a avut un pic de rosu in gat si un pic de raceala, iar doctoritza mi-a recomandat sa-i dau cereale seara - tot milupa ii dau si astazi- pentru k ii tin de foame pe parcursul noptii. Cu biberonul n-am experienta pt k ii dau san.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Liliana..ms..sper sa functioneze si la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta_M spune:

La 7 luni e foarte probabil sa ii iasa vre-un dintisor, sa il doara gingiile si din cauza asta sa se trezeasca atat de des,si sa nu manance, la fel face si baietelul meu, nu cerealele sunt solutia. Daca se trezeste din ora in ora nu se trezeste de foame cred eu ci pentru ca il doare ceva.
Stiu ca poate nu e cea mai buna solutie dar la masa ii distrag atentia cu ceva ce ii place lui foarte mult( o jucarie, telefonul meu etc.), vorbim, cantam,radem si nici nu stiu cand se termina castronelul. Iar in noptile cand e foarte agitat ii dau 1,5ml de Nurofen sau Panadol, ii calmeaza durerea si doarme mai bine.
Eu nu iti recomand neaparat sa faci la fel ca mine, fiecare mama stie ce e mai bine pentru copilul ei dar trebuie sa ai grija si de tine, copilul tau are nevoie de o mama odihnita si fericita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta_M spune:

Aaaa si cu privire la cereale eu folosesc Milupa, imi plac mai mult decat cele de la NAN sau Humana dar nu am observat sa doarma mai bine dupa ele. Eu cred ca titlul "Noapte buna" e doar o privire de marketing.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

oana :scuze din obisnuinta cu fimea ca este mica, sper sa ma ierti,

este ff posibil sa ii dea dintisorii, si deobicei sparg noaptea gingiuta, si din cauza asta sa se trezeasca si la fel cum zicea nicoleta_m ca ii dau Nurofen la fel fac si eu tot 1,5 ml si la noi a facut minuni, a fost mai linistita si nu se mai agita, chiar si gemetele din somn au disparut.


ariciu a facut un anisor
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=3" target="_blank">daca vi se pare ca sunt chic votatima aici: pozica get
ary povestea unui aricy


am produse la bazar

Mergi la inceput