Copilasi din 2002 *84*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui Karina

La multi ani tuturor, va doresc din toata inima un an plin de realizari cu sanatate ! Sa fie 2011 un an de care sa va aduceti aminte cu mare placere !
La multi ani Cristina, iti doresc multa sanatate, fericire alaturi de parinti !
Nina sa-ti traiasca fata, sa fiti toti sanatosi si fericiti !!!

Va multumesc mult pentru urarile de ziua lui Bogdan, n-am putut sa intru sa va citesc, dar m-am gindit la voi si stiam ca nu ne-ati uitat.
Eu sint bine, am trecut cu bine de tratament si se pare ca a fost singura doza necesara. A fost greu, am avut perioade grele, deprimante, nu in spital ci inainte si dupa. Dar au trecut, acum ma lupt doar cu ceva efecte secundare: pielea foarte uscata, caderea parului, etc. Dar va trece si asta.
Voi mai face doar control din 6 in 6 luni si sa speram ca totul va fi OK.
Bogdan a terminat cu bine scoala, e mult mai bine anul asta, ne intelegem mai bine cu el - referitor la lectii. Inca dureaza mult sa-si faca lectiile, dar lucram si la asta.
Merge in continuare la escalada, iar in vacanta urmatoare va pleca in tabara de schi, bineinteles fara noi. Am ceva emotii, dar sper sa fie bine.
In vacanta am fost plecati la munte, baietii au schiat, eu m-am bucurat de aerul curat si de prieteni. Promit sa pun si ceva poze in curind.

Va pup si va doresc multa sanatate,

Karina, mami de Bogdan


Karina tin pumnii sa nu mai ai probleme!!! Multa sanatate!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru www.jccoradea.ro" target="_blank"> preferat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Cristina_C, si mie imi place sa merg la cumparaturi. Si culmea, pentru mine nu prea reusesc sa cumpar mare lucru. Nu se leaga, nu stiu... ori nu-mi vin bine, ori... uf, ar trebui sa slabesc! Pentru copii, nu le iau de pe net. Nu avem carte de credit si nu stiu daca se poate altfel, mi se pare complicat, desi nu am incercat niciodata... Tu de la ce magazine cumperi? Ai avut vreodata probleme?

Apropo de card de credit: inainte de Craciun a incercat cineva de 2 ori sa plateasca pe net de pe cardul de credit de serviciu al lui A (cine stie ce angajat de la vreun hotel la care a stat A si-a notat datele de pe card)... suma de 700!! de euro, la un magazin de echipamente sport! Norocul a fost ca banca a sunat si l-a intrebat pe A daca sa dea drumul banilor... Ce oameni!!

--------------------------------------------
A venit Craciunul! A trecut Craciunul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Salut!

Mie imi place cel mai mult sa colind magazinele si nu neaparat pentru haine, dar nu prea am timp de asta.
De pe net luam destul de des de pe http://www.amazon.de unde platim cu cardul - nu haine - Haine de copii am luat si iau uneori de la magazinul asta: http://kinderbutt-de.erwinmueller.com/shop/start-DE-de-KB?wmn=2004210. Am mai luat si de la altele, dar mult mai rar. Nu trebuie intotdeauna sa platesti cu cardul, daca sunt mai multe modalitati de plata aleg ori sa platim in avans in contul lor (Vorkasse), ori sa ne trimita marfa si factura odata cu ea si sa platim dupa ( auf Rechnung). De exemplu de la http://www.reno.de/ mi-am luat niste pantofi pe care i-am platit factura. Pana acum a fost totul bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

La multi ani si aici, Laura! Sanatate si numai bucurii alaturi de cei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

La multi ani, Laura! Cu fericire si sanatate!!

--------------------------------------------
A venit Craciunul! A trecut Craciunul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Laura-te pup si te imbratisez!

Karina-ma bucur tare sa te "aud"! Imi place optimismul tau ! Sunt convinsa ca va fi bine! Sanatate multa si sa nu mai ai NICIODATA in viata ta "hopuri" de genul asta

Citat:
citat din mesajul lui Cristina_C


Cristina22, n-am mai apucat sa scriu si sa te intreb cum mai esti dupa accidentul cu masinuta.




Cand am citit am inlemnit...Chiar am avut accident cu masinaAm primit de ziua lui Andrei o alta masina, la care tin muuult de tot...offf, acum am usa si aripa frecata!!!Andrei zice sa nu plang, ca "nu e grav"...
Noah, lovitura de la nas s-a resorbit.Se mai vede un pic.
Multumesc ca te-ai gandit la mine

Wow, ca vorbiti de cumparaturi.Si eu am perioade cand as sta o zi intreaga in magazine.Doar ca la noi, optiunile in ce priveste magazinele, sunt mai limitate.Asa ca alegem Ungaria...

O zi buna va doresc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Cristina, ce masina, ce masina? Sa o conduci fericita! :) Aveai asigurare faina pentru ea, nu? Vorba lui Andrei, nu e grav. Fiarele se repara :).

Cristina_C, multumesc de idei si de linkuri. As incerca si eu, mai ales ca pe net poti urmari mai usor reducerile etc.

Astazi e vineri!!

--------------------------------------------
A venit Craciunul! A trecut Craciunul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andaj spune:

Buna tuturor!
Ma numesc Anda, sunt mamica Irinei, nascuta pe 11 august 2002.
Citesc forumul desprecopii de 9 ani, pe multe dintre voi va cunosc foarte bine desi habar nu aveati de existenta mea . Mi se pare deja deranjant si m-am gandit ca ar fi cazul sa ne cunoasteti si voi. Va multumesc pentru toate ideile, sfaturile si gandurile bune pe care mi le-ati impartasit de-a lungul celor 9 ani si ... bine v-am gasit, in mod oficial

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

bine ai venit!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru www.jccoradea.ro" target="_blank"> preferat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Anda, bine ai venit!

Cristina, n-am stiut , bine ca nu-i mai grav, cum zice Andrei.
E am o frica teribila de accidente. Tata a avut unul in 2000 din care a scapat ca prin minune. Azi, spre dimineata, era inca intuneric cand am auzit din pat multe sirene de salvari si politie, mergeau probabil spre autostrada. Doamne fereste de asa ceva!

Mergi la inceput