Copilasi din 2002 *84*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Salut!

Gabi, cu inotul lui Lili as face si eu la fel daca as simti ca nu-i in siguranta acolo. Bine macar ca ai putut sa stai sa vezi, pe mine ma invita afara de la curs (a nu se intelege ca numai pe mine, pe parinti .Robert (al meu :-) ) n-a invatat sa inoate cum trebuie, a lipsit ultimele ore de curs din cauza c-a fost bolnav si acum trebuie sa facem ceva, ori invata de acasa, ori cautam un alt curs.

Cristina, dupa ce si-a dat seama de excesul de fluor? Si cum se repara asta?

E frig si urat, am racit si visez si eu la tarile calde, ca Nicoleta.

Am aflat ca Robert primeste diploma pe 18, nu inainte de vacanta, cum credeam. e altfel (de) anul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Gabi-da' aia nu-i pisica de mare??Aia toarce, nu te papa

Cristina-au crescut dintisorii cu mici pete albe.Nu se repara, nu are ce.Dintele e sanatos.Nu se observa.Cel mai bine vede stomatologul la lampa.

Off, ma doare capul...ar trebui sa mananc ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_ionela spune:

Dragi mamici,

Sunt noua pe forum si am rugamintea sa ma ajutati cu urmatoarea problema: sunt proaspata mamica (cam de 5luni jumate) si noaptea ma trezesc cu dureri groaznice la incheieturile degetelor; nici nu pot sa-mi ridic copilul sa-l alaptez. Dimineata la fel patesc si pana se "incalzesc" articulatiile mele am dureri si nu pot strange pumnul. Ati patit asa ceva cand ati alaptat?
Am inceput sa iau de 2 luni calciu Sandoz dar nici o ameliorare.
Daca aveti sfaturi va rog nu ezitati.
Multumesc!

Sinziana sa-ti traiasca David;nu l-am mai vazut de cand era ca Diana mea!

Mamica de Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Cred ca asa o pisica l-a omorat pe Steve, australianul, stiti voi , cel numit the "Crocodile Hunter".

Cristina, asa deci cu fluorul. Bine ca nici nu se observa! Felicitari pentru dintisorii sanatosi, si noi ne straduim!

Si pe mine ma doare capul si nu visez decat la o pastila, am ramas fara dar indata mergem la un teatru cu marionete - se joaca Pettersson si Findus- si, in drum, trec pe la farmacie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Cristina, da, pisicuta asta inocenta era de vina Tare mult mi-au placut emisiunile lui Steve Irwin, ma mai uit la ele si acum la Animal Planet. De obicei nu-mi plac documentarele, dar croc hunzerul ma lipeste in fata tv-ului.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui diana_ionela

Dragi mamici,

Sunt noua pe forum si am rugamintea sa ma ajutati cu urmatoarea problema: sunt proaspata mamica (cam de 5luni jumate) si noaptea ma trezesc cu dureri groaznice la incheieturile degetelor; nici nu pot sa-mi ridic copilul sa-l alaptez. Dimineata la fel patesc si pana se "incalzesc" articulatiile mele am dureri si nu pot strange pumnul. Ati patit asa ceva cand ati alaptat?
Am inceput sa iau de 2 luni calciu Sandoz dar nici o ameliorare.
Daca aveti sfaturi va rog nu ezitati.
Multumesc!

Sinziana sa-ti traiasca David;nu l-am mai vazut de cand era ca Diana mea!

Mamica de Diana


Diana, la medic ai fost?

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_ionela spune:

Am vorbit cu medicul pediatru care mi-a spus ca asa se intampla atunci cand se alapteaza. Cade parul, se pierde calciu....Am mai citit pe net de simptomele acestea si mai rau m-am speriat. Cam seamana cu artrita.
Sper sa-mi revin si eu cand nu o sa mai alaptez. Am inceput in ianuarie cu sucul de fructe la Diana si cu ocazia asta mananc si eu mai multe. Ma gandeam ca poate ati avut si voi astfel de probleme si ati gasit solutia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Happy Birthday DAVID!
Sinzi, felicitari si sa-ti aduca numai bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Si aici, cu drag, DAVID de Sinzi, La multi ani, multa sanatate si o viata plina de impliniri si bucurii!!!

Mergi la inceput