Bb Gabriele e Inger .

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gianina spune:



Condoleante si multa, multa putere pentru intreaga familie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Petro, am inceput de vreo 3 ori cate un mesaj si tot am inchis. Nu pot sa zic decat ca-mi plange sufletul...
Somn lin, ingeras frumos!


Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si 36+ Kevin
Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Of, Doamne, ce rau imi pare! Dumnezeu sa il odihneasca in pace pe micutul Gabriele. Abramburika, sa va mangaie DUmnezeu. SI eu cred ca nimic nu este intamplator in viata, chiar daca uneori e greu de inteles "de ce"... Aveti o fetita scumpa aici si un ingeras in ceruri...

Doina, sa va mangaie Dumnezeu si pe voi si sa va dea puterea de a o lua de la capat.

Cata durere...:((


Irina, Daniel (28 Mai 2004) , David (27 Iunie 2009) si ingerasul drag Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:


Abrambu, esti in gandurile mele azi.
As vrea sa-ti pot alina durerea :(

Zbor usor, Inger mic si nevinovat . Somn usor, Gabriele .

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=6" target="_blank">mam.jpg ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Abramburika: imi plange sufletul, sunt alaturi de tine,ma rog sa-i fie zborul usor catre cer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Abramburika.....imi plange sufletul alaturi de al tau, nu exista durere mai mare, e greu sa intelegem dar sper ca intr-o buna zi sa primim raspunsul acestor tragedii. O imbratisare mare, mare, de la o mami de ingeras.
Domnul sa-ti mangaie sufletul greu incercat, somn lin ingeras drag


*************************************************
Madutz
ingerashul meu iubit
de pruncutz mult dorit Matei Nectarie 18.12.2010
"I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi i-a durerea.Dumnezeu mi-a zis :''Nu, nu Eu trebuie sa ti-o iau ci tu trebuie sa o parasesti.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi dea rabdare .Dumnezeu mi-a zis:''Nu ,rabdarea apare in urma necazurilor,nu se ofera ,se castiga.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa ma elibereze de suferinta.Dumnezeu mi-a zis:''Nu,suferintele te indeparteaza de ambitiile lumii si te apropie de mine.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi dea toate lucrurile de care am nevoie sa ma bucur in viata,Dumnezeu mi-a zis:''Nu,iti dau viata ca sa te bucuri de toate lucrurile."

endometrioza+mutatia MTHFR C677T heterozigota+A1298C heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

Dumnezeu sa va intareasca pe tine, pe sotul tau si pe fiica voastra.


Maria
Alex (6 mai 2004) si Mihai (13 august 2009 - 30 august 2009 Ne lipsesti, pui drag )
http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doina84 spune:

draga abramburica m-am gandit ieri toata ziua la tine ca sa ai curaj. stiu ca nu a fost usor si ca nu este usor. noi ne-am condus fetita la cimitir chiar dupa craciun si ma uitam la toata floricelele care erau un jurul sicriului si sincer sunt clipa in care ma intreb cum faci fata la astfel de clipe. da ai doar 26 de ani ! mi se spune.... de cand am avut inmormantarea imi aud de la diferiti oameni ca sunt tanara si vor urma si alti copii....ei bine sa dea Domnul dar eu o vreau si pe fetita mea...
cred ca de asta am hotarat sa scriu aici pe forum pt ca am vazut mesajul tau si m-am gandit ca doar cineva care sufera la fel ma poate intelege cu adevarat. vad in jurul meu o gramada de persoane si prieteni, le vad tristetea dar si inteleg ca le e doar mila de mine si nu ma pot intelege cu adevarat, dar sti ce? foarte bine....asa e si normal, chiar nu le-as dori sa ma inteleaga pt ca atunci ar insemna sa sufere si ei la fel.

stiu ca si tu te intrebi DE CE? ei bine cand imi arde sufletul de tristete si mi-o aduc aminte pe fetita mea ce frumoasa a fost si cate planuri mi-am facut atunci nici eu nu mai inteleg nimic.
insa in toata dezamagirea si tristetea nu stiu de ce cateodata simt ca Dumnezeu a vrut ca ingerasii nostrii sa nu sufere bolnaviori in aceasta lume, mai bine sa suferim noi decat ei...
simt acest lucru cateodata cu intensitate si sa sti ca asa este si in cazul tau...copilasii nostrii sunt bine acum chiar daca noua ne plange sufletul.

eu nu am cui sa ofer toata dragostea pe care am pastrat-o pt fetita mea care era cea mai mare dorinta din viata mea, dar tu ai inca o fetita si trebuie sa fi puternica pentru ea.

intr-adevar este cel mai frumos lucru din lume sa ai un copilasi si doresc tuturor sa fie asa fericiti cum am fost eu si voi toate mamiciile cand mi-am tinut bebele in brate.

multumesc ca ti-ai facut timp sa-mi scri cateva randuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Doina, uite aici doua subiecte de pe DC al mamicilor de ingeri:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=160098
si aici un grup al celor care au reusit sau sunt in incercari:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=160029

Daca vreodata vei simti nevoia sa scrii

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doina84 spune:

multumesc mamagiuliei...am sa scriu si eu acolo cateva randuri pt ca ma simteam singura si am vazut ca sunt atatea mame care au ingerasi si ma bucur ca ma intelege cineva.

Mergi la inceput