**Buburuze de 2009 in actiune(2)**

**Buburuze de 2009 in actiune(2)** | Autor: buburuze2009

Link direct la acest mesaj


***Buburuze de 2009 in actiune***


***********************************************************

Rugaciunea parintilor pentru copii:

Doamne, Iisuse Hristoase, Dumnezeul nostru, Cel ce cu intelepciunea Ta ai zidit pe om din tarana si ai suflat in fata lui suflare de viata si binecuvantandu-l ai zis: cresteti si va inmultiti si umpleti pamantul; iar la Cana Galileii, prin Unul-Nascut Fiul Tau, ai binecuvantat nunta si deci nasterea de fii, cu multa umilinta rog marea Ta bunatate, ca neincetat sa reversi harul Tau si sa Te milostivesti asupra copiilor mei, pe care ai binevoit sa mi-i daruiesti. Umple-i de intelepciune si pricepere. Apara-i de toate cursele vrajmasilor vazuti si nevazuti. Porunceste ingerilor Tai ca totdeauna sa le fie calauze si povatuitori spre toate faptele cele bune, ca de-a pururea sa Te poata lauda si preamari in veci. Amin.





***Buburuze in actiune***


Uite asa am plecat noi de la "Bebelusul-primele 365 de zile din viata unei comori", unde am fost alaturi de puiuti nostrii la primul lor cuvant, la prima lor papica, la primul lor zambet, la primi lor pasi......

123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536

...iar acum am crescut si am ajuns la "Clubul scutecelor" unde vom fi cu adevarat "in actiune"

1

Buburuze nascute in Ianuarie 2009
************************************
*22 ianuarie Alecsandra(3100 gr,cm,20:10 ora,natural) buburuza de Ttenzika
*23 ianuarie Edith Evelyn (3500 gr, 52 cm, 11:3 ora, cezariana) buburuza de Isis_23
*29 ianuarie Ana Teodora(3580 gr,51 cm,ora 2:00(1:58),natural) buburuza de Lisa79


Buburuze nascute in Februarie 2009
************************************
*09 februarie Luca-Vlad(3950 gr,54 cm,ora 11:15,apgar 9,natural 40s+) buburuza de Anna_Mama

Buburuze nascute in Martie 2009
************************************
*05 martie Rares Gabriel(gr,cm,ora) buburuza de Floric
*30 martie Victor-Andrei(gr,cm,ora) buburuza de Gigelica20


Buburuze nascute in Aprilie 2009
************************************
*1 aprilie David Gabriel(3300 gr,47,5 cm,ora 9:20,cezariana) buburuza de Dyana27
*22 aprilie Darian Rafael(3200 gr,50 cm,ora 22:35,natural) buburuza de Deea_24
*28 aprilie Bianca Maria(2560 gr,47 cm,ora 17:20,natural 37s) buburuza de DanaMi


Buburuze nascute in Mai 2009
************************************
*02 mai Natalia(3750 gr,53 cm,ora 9:35,natural) buburuza de Alic
*05 mai Alessia Stefania(3670 gr,51 cm,ora 19:17,apgar 1/2,cezariana) buburuza de Picky_toto
*13 mai Maia Riana(3800 gr,57 cm,ora 16:45,apgar 10,natural) buburuza de Bamsy
*14 mai Stefania Alexia(3000 gr,50 cm,ora 15:45,apgar 10,natural) buburuza de Alexa_love + mami de Georgiana-Ecaterina(23 iunie 2004)
*18 mai Larisa Elena(3100 gr,50 cm,ora 12:30,apgar 9,cezariana 39s) buburuza de Voicu_bebi
*18 mai Robert Andrei(3200 gr,48 cm,apgar 8,natural 39s) buburuza de Mara_i
*23 mai Rares Florin(2980 gr,48 cm,ora 12:39,apgar 10,cezariana 38s) buburuza de Lavinia.p
*29 mai Miruna Alexandra(3000 gr,50 cm,ora 02.10,cezariana) buburuza de Cris82
*29 mai Karina Elena(3370 gr,50 cm,ora 18:35,cezariana 39s5z) buburuza de Annkkaa


Buburuze nascute in Iunie 2009
************************************
*2 iunie Bryanna Gabriela( 3260 gr,54 cm,ora 11:30, apgar9,cezariana) buburuza de SSABrya
*2 iunie Cezara-Ilinca(3080gr,50 cm,ora 22:50,natural) buburuza de Serialbastre
*07 iunie Radu Deian(2700 gr,52 cm,ora 20.42,natural) buburuza de Relusha
*09 iunie Rebeka Alessia(2560 gr,45 cm,ora 08:12,apgar 10,cezariana) buburuza de Reby_iry
*09 iunie Denis Andrei(3800 gr,52 cm,ora 13:10,natural) buburuza de Dani3lla
*11 iunie Bianca Maria(2900 gr, 49 cm,ora 10:50,cezariana) buburuza de Ramona.P
*11 iunie Andra Ioana (3450 gr,49 cm,ora 12:00,natural) buburuza de Nicuratze+ mami de Radu( 21 octombrie 2005)
*13 iunie Antonia Maria(3600 gr,51 cm,ora 00:15,natural+epi) buburuza de Miruta
*17 iunie Stefania Alexandra(2800gr,48 cm, ora 03:50,apgar 9/10,natural) buburuza de Yioanna_s
*29 iunie Darius Stefan Gabriel(3330 gr,53 cm,ora 15:10,apgar 9,cezariana 42s) buburuza de Anaela


Buburuze nascute in Iulie 2009
************************************
*12 iulie Daria Alessia(gr,cm,ora,natural+epi) buburuza de Motana
*15 iulie Serban Alexandru(2600 gr,47 cm,ora 15:00,cezariana 38s)buburuza de Buburuza1979
*25 iulie Georgie Eduard (gr,cm,ora) buburuza de Giovana
*25 iulie Eva Ilinca (3200 gr,50 cm,apgar 9,natural 40s) buburuza de Blanca000


Buburuze nascute in August 2009
************************************
*1 august Filip(3800 gr,53 cm,apgar 9,natural 41s5z) buburuza de Noce
*14 august Eva Maria(3850 gr,53 cm,apgar 9,natural) buburuza de Eumada
*14 august Razvan Ioan (3570 gr,51 cm,ora 11:00, apgar 9,cezariana) buburuza de Elena_adina
*18 august Bryce Mihai(3900 gr,53 cm,ora 07:27,apgar 9,9,natural) buburuza de ClaraJ
*24 august Razvan-Alexandru(3000 gr,50 cm,ora,apgar 9) buburuza de Simina1980
*26 august Darius Mihail(3250 gr,53 cm,ora 13:07,apgar 10,natural+epi) buburuza de Emanouela
*31 august Maria(2900 gr,50 cm, ora 20:35,natural) buburuza de Carinablanca


Buburuze nascute in Septembrie 2009
************************************
*19 septembrie Ana (gr,cm,ora) buburuza de NelaM
*22 septembrie Maia(gr,cm,ora,apgar,cezariana la 40s2z) buburuza de Hepilica


Buburuze nascute in Octombrie 2009
************************************
*01 octombrie Paul(3200gr, 52cm, apgar 9, natural 39s) buburuze de Lali_mete
*03 octombrie Aidan Gabriel(3180gr,52 cm,ora 04:30,apgar 9/10,natural 40s3z) buburuza de MangaGirl
*18 octombrie Mihaita(2800gr, 50cm, apgar 10, natural 37s) buburuza de Madyrizi + mami de Alex

Buburuze nascute in Noiembrie 2009
************************************
*24 noiembrie Ioana Carolina(3800gr,51cm,apgar 10,natural) buburuza de Arcadia + mami de Calin Gabriel(8 mai 2007)

Buburuze nascute in Decembrie 2009
************************************
*29 decembrie Ariana-Ioana(2500 gr,49 cm,ora 07:20,apgar 7/9,cezariana 34-35sapt) buburuza de Getk1

***La multi ani mamici de buburuze!***

Ianuarie:
*04/01/1977 Alic
*05/01/1984 Reby_iry

Februarie:
*06/02/1979 Dani3lla
*20/02/1984 Miruta

Martie:
*05/03/1983 SSABrya
*09/03/1985 Picky

Aprilie:
*02/04/1979 Buburuza1979
*08/04/1985 Anaela
*29/04/1978 MangaGirl

Mai:
*15/05/1982 Cris82
*29/05/1988 Elena_adina

Iunie:
*02/06/1977 Eumada
*03/06/1981 Motana
*14/06/1981 dyana27
*25/06/1979 Lisa79
*27/06/1976 DanaMi

Iulie:
August:
*13/08/1986 Lali_mete
*22/08/1977 ClaraJ
Septembrie:
*06/09/1979 Serialbastre
*11/09/1980 Simina1980
*21/09/1978 Madyrizi
*25/09/1979 Relusha

Octombrie:
*02/10/1981 Lavinia.p
*08/10/1982 Anna_mama
*11/10/1974 Emanouela
*18/10/1984 Deea_24
*22/10/1979 Ttenzika

Noiembrie:
*10/11/1979 Bamsy
*14/11/1984 Voicu_bebi
*29/11/1984 Getik1

Decembrie:
*01/12/1983 Yioanna_s
*17/12/1986 Ramona.P





[size=1][b]Cum se deschide capitol nou
:
1. Te loghezi cu userul comun "buburuze2009". Parola o trimit la cerere pe PM.
2. Mergi la "Clubul Scutecelor" intri pe subiectul nostru,"Buburuze de 2009 in actiune" la prima pagina si dai „Editeaza subiect”
3. Copiezi toata listuta si mergi inapoi la "Clubul Scutecelor”, unde dai „Subiect nou”
4. Dai Paste la listuta copiata si faci urmatoarele modificari: - scrii la subiect „Buburuze de 2009 in actiune" (nr.capitolului)-treci capitolul trecut in lista capitolelor de la inceputul listutei astfel: copiezi link-ul capitolului trecut, mergi la cel nou deschis, la „Mod format” pui pe „Interactiv”, mergi la butonul „Introdu Hyperlink”, apare o alta casuta, pui nr capitolului, dai ok si apoi link-ul capitolului trecut si iarasi ok Si gata!!! Capitolul nou este facut ... Apoi te duci pe ultima pag. a capitolului vechi sa anunti ca s-a deschis capitol nou ... aceeasi formula de mai sus.

Cum sa ascunzi un link [ url="aici scrieti linkul" ] aici scrieti denumirea dorita [ /url ]
Atunci cand veti scrie formula, scoateti acele blank-uri dintre parantezele patrate, astfel incat sa nu ramana nici un spatiu liber in interiorul formulei.


Cont comun: buburuze2009. Parola la cerere prin PM.
Mail comun: buburuze2009@gmail.com. Parola la cerere prin PM.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Sa fie un capitol de vesti bune

Ma bag la recuperat rapid ca maine nu mai ma timp si prevad ca se vor umple pagini la greu


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 28+ ..o printesuca mai mica

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

lali, astia doi o sa ma scoata la pensie inainte de vreme. vroiam si eu o fata, o dulceata mica... da' nuuuuuuu... a iesit un kapkaun sa-mi manance urekile .

getik, sa stii ca eu ma impac cu socrela giugiuc...da' cu socrelu' ne suportam ca pisica cu soarecele. m-a jignit de vreo 2 ori, si mi-am zis in sinea mea ca o sa vina si randul meu... il las in pace, ma fac ca ploua... dar daca se mai intampla a 3-a oara... si-a taiat craca de sub picioare. eu sunt casatorita de 10 ani, suntem impreuna de 13... dar e legat de parinti, orice ar fi. as vrea si eu (sau poate nu) sa ma sustina asa baietii mei cand o fi timpul. niciodata nu a zis nimic impotriva parintilor lor, niciodata nu a ridicat vocea la ei sau sa imi ia apararea chiar daca am avut dreptate. m-a deranjat cumplit, am plans si m-am jurat ca divortez de 10 ori. ne iubim mult, copiii sunt viata noastra, suntem o familie unita in fata vietii si in fata tuturor... dar nu in fata parintilor lui. asta am invatat in 13 ani: parintii i-au dat totul, eu mai am inca de dovedit ce am de dat.

asheaaaa... eu am carnet de 3 ani , masina noua in fata portii ... dar o conduce nasul ca eu am fobie de condus. n-are cine sa ma invete, iar cu scoala de sofer... vax albina, am invatat cat sa iau examenul.

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Hai sa avem un capitol nou cat mai bun,cu vesti d-ala bune,fara nori adunati deasupra capului si butoaie cu melancolie !


Lali si de Paul ( 01.10.2009)! si 4+
Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

speram sa nu treaca de 12 ca sa reusesc sa urez si eu Ionicilor si Ioneilor multi anisori frumosi, plini de dragoste si impliniri!

Naty doarme de amiaza inca...oare o sa avem noapte alba?

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

a pregatit un carnat imens care sa dus nu mai vreau nik nummai am chef de nimik decat sa sparg leptopu asta afurisit cu functiile lui am scris de 2 ore un mesaj si in cateva secunde sa dus nu mai reiau nici daca am cracii pe mine dar vam citit si in timp va raspund acu sunt prea obosita sa ma bag la inca o portie de scris
va las poze cu ary http://picasaweb.google.com/102347085797853723665/Ianuarie2011#5559566146871853042

si noutatii pe bloghttp://indy-bijuteriileluigetik.blogspot.com/
am avut prea multe pagini deschise si cred ca deaceea, si mia dar eroare

ariciu a facut un anisor
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=3" target="_blank">daca vi se pare ca sunt chic votatima aici: pozica get
ary povestea unui aricy


am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaa,haideti la calad,pefuzabila cu nes,ceai fructat,trabuce si vougue


lali si eu care credeam sa sunt singura care caut in urma pe forum sa vad cand am avut cate ceva sau alte nebunii care nu le mai tin minte exact.Pai in cazul asta spot la treba si sa vedem noutatilece silicoane?ca daca o dezbrac la peleul gol are niste tzatzulici asa funny de la sunci
mady poate ca a treia oara va fi cu noroc si va iesi fetita,ia pune tu mana frumusel pe volan ca nu papa pe nimeni,si intr-o parcare mai mare si la o ora cand e mai goala,fa catevamanevre cu ea si sa-ti dai drumul la sofat ca e tare bine si linistitor sa conducichiar daca vina o cizma de muher blonda sau un mos cu o dacie de acum 30 ani si pe el il cauta aia cu coasa si el e pe sosele,si vezi cum itit taie fata...scoate capul pe geam,zi-le de dulce ca sa aiba toata saptamana frigiderul plin si ai rezolvat problema
alic a fost noapte alba sau nu??
getik ia uite fata ce bijuuri meseriase au iesitsi lasa ariciul sa pocnesca baloanele,da?

tot o mica terorista am ramas




BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

neata am venit la acu cat haleste fimea bibi de lapte, am avut o super trezire in scandal de la aia doi imi vine sa le sparg capul.

anna cum mai esti? vladut cum se mai simpte, a mai facut febra?, am vazut pozicile super funy in special cocul tau chiar erai din perioada comunista, iar de piciii nici nu mai vorbesc, imi pare rau ca tre sa mergi la servicii, eu mai un an spre norocul mei dar si cand o sa ma duc fac ture de 12 ore zi si noapte plus 3 de mers pana acolo si inapoi ca sunt 30 si de km, o sa fie o nebunie,

fetelor revin promit, dar acu a terminat ary sa pape si tre sa o schimb si sa ma duc la animale.
pup gasca

ariciu a facut un anisor
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=3" target="_blank">daca vi se pare ca sunt chic votatima aici: pozica get
ary povestea unui aricy


am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

neatza!!!

crisule, maica, sa faca cine mai vrea... copii. eu am facut 6 luni injectii, in fiecare zi, ca sa tin sarcina cu mihaita, asa ca nu-mi mai trebe cat oi trai io .

si in parcarea aia mare si nefolosita cine duce masina? nasul asta al meu ne duce pe unde avem nevoie (munte, mare, events...) da' nu a zis niciodata ca imi si arata ce si cum... probabil ii convine situatia. poate mai strang ceva malai si mai iau cateva ore la instructor ca alta varianta nu vad.

mihaita mi-a pus de-o noapte alba. avea nasucul infundat, nu putea sa respire, plangacios... in fine, de la 3 pana la 6 jumate n-a dormit deloc. si eu abia la 1 adormisem . asa ca acum is cheauna, sotul abia a venit din tura si le soileaste, iar eu stau cu amandoi in alta camera ca poate il lasa si pe el sa doarma 3-4 ore.

getik, e tare nasol cand stai cu alt cuplu. intotdeauna ies discutii. nu stiu din proprie experienta (eu am stat 3 ani la socri si apoi m-am mutat aici, la curte), dar am o prietena care e in situatia asta. multa rabdare iti trebuie .

ma uit mai tarziu la linkurile puse de getik, acum nu ma simt in stare. sunt ametita.

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Salutare

Am zis ca nu cred ca ma timp azi dar uite ca am..cat sotul e dupa copii..ca noi nu ne-am mai dus..a plans Stefi putin dar a inteles ca daca sta cuminte acasa vine Emmy...
Eu ma confrunt cu niste dureri de spate si burta groaznice, uneori sunt foarte intense de-mi taie respiratia si daca stau mai rau este...nu stiu ce sunt..parca nici a contractii nu seamana..sau habar nu mai am ...vad eu cum se comporta dupa ce iau magneziu..deocamdata le duc pe picioare ca sunt cat de cat suportabile, chiar daca unele sunt atat de intense...in fine ..va tin eu la curent cu mai multe...da stiti ca daca dispar din peisaj cateva zile bune nu sunt in alta parte decat la spital..da?!

Am zis ca recuperez..incerc acum...

Anna multam de vizionat pozici....asa e profu de geografie ne punea sa aducem lucrarile de acasa...iar cand se intampla ca se dea o lucrare prin surpindere ne lasa sa copiem...sau sa scriem in lucrare si rezumatul filmului vazut cu o seara ianinte..ca el punea note dupa numele elevului si dupa cat de multe pagini a scris ...da' era om bun, pacat ca aveam colege care isi bateau joc de el..deh oriunde exista si uscaturi,nu?!
Pai da la 19 ian m-am gandit ca at e ziua la al meu...si daca copilul ii seamana se va naste si ea prematura ca is el..al meu sot e nascut la nici 7 luni... Asa e micut la 2 ani.......sa speram ca reuseste sa se acomodeze cu disparitia mamei din peisaj ptr 10 ore
Mady 3 ani?! pai at ce ar mai cauta la buburuze de 2009?! nuu ..sper bucuria mea ea avea parul lung de cand s-a nascut..asa e ea, mai deosebita ptr mami..
Cris am ras aseara cand am citi ce grozavie ti-a facut fita..si i-a zi acum a cui e vina?! nu a lu' tacsu ca a lasat siliconul unde poate Miru sa ajunga?! bine ca nu a fost tec7 ca at nu mai dadeai jos decat cu tot cu bucati din perete si mobila Pai sterilizeaz-o ca e nasol sa te trezesti cu pui multi si plus de asta e inca micuta ..nu am zis ca nu am iubit geografia ci ca nu avut cine sa ne invete...iar noi colegi ne-am culcat pe o ureche ...ce mi-ai adus aminte..pankista lu' mami..eu si uitasem...imi aduc aminte ori de cate ori vad pozele cu voi..cu cartofi prajiti care-i infuleca la greu Miru
Mady m-ai spart cu problema dar mai tare m-ai spart cu raspunsul..asa se face mai nou?! pai il bagi mai tare in eroare pe copil..zau asa...aici daca-ti zic ca se pune accent pe rezultat si atat, ma crezi?! ca tony calcula in gand si dadea raspunsul..l-a inceput am fost socata, uimita, ma gandeam ca nu se face carte, ca la noi in tara se face..da acum mi-am schimbat parerea...e mult mai lejer la scoala aici si se pune accent pe esential si atat...daca-ti spun ca la istorie se invata doar istoria belgiei si a tarilor din jurul ei si atat..de tarile din sud-estul europei nici nu se vorbeste...
Alexa uite eu de multe ori daca nu-s sigura ca se va trimite mesajul ii dau un copy...si at il am inca o data...voi ce mai faceti? ce-ti mai fac zuzele?
Lali de ce mama..au fost si de astea care te-au facut taranca?! sincer nu e o insulta ci o mandrie... pai ele nu stiu ca datorita taranilor au ele ce baga la ghiozdan? ca daca nu ar fi sarmanii tarani sa trudeasca de dimineata pana seara nu ar avea lumea ce pune pe masa...nu stiu mama da aici daca ai vedea taranii ce bogati sunt...poate si tati aceea si-ar schimba parerea..da' bine numai un om cu minte putina poate sa zica astfel de vorbe....Lali mama iti dau si ceapa rosi ..si o frec oleaca cu sare..fac si panie calda daca vrei...da stii ca ceapa intinereste..nu?! deci ii buna rau..iar ceapa cica ajuta la cei cu chelie...
Mady imi pare rau ca il ia si pe Mihaita raceala..i-ai dat ceva?!
Getik vazut pozicile...a descoperti fata suzeta si pai tu mami pe ea o manca gingiile si tu nu i-ai dat suzeta?
Alic si cum a fost noaptea?!
Mady eu am carnet de 5 ani si nu am mai urcat de ani buni la volan..si la fel ca si tine masina sta in fata casei ca sotul are masina de firma..iar eu ma plimb busul, tramul..da cu masina doar in weekend cu sotul ee da anul asta ma pun pe volan...

v-am pupat...au venit copii... weekend placut


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 28+ ..o printesuca mai mica

Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

picky, si n-ai luat nik pt. durerile alea? la mine imi zicea sigur sa iau no-spa si aspirina. daaaa, la noi se pune accent mai mult pe modurile de rezolvare a problemelor, mai putin pe rezultat. adica eu imi amintesc ca am facut ceva cu necunoscute pe la clasa a 5-a, iar fiimiu a facut din clasa intai. in fine... asta e...dar probleme ca aia se dau la concursurile de matematica, nu chiar la toata clasa.

lui mihaita ii curat nasul cu unimer pedriatic si ii dau nurofen. deocamdata atat. este vioi, n-are febra, nu e apatic. doar ca are nasucul infundat si ii e greu sa respire. asta inseamna ca la pranz nu se va odihni ca de obicei .

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput