Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Parintii intreaba, parintii raspund!

Materiale pt lenjerii copii pe net???

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Raspunde  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

oana_lex82
Iustin, iubirea mea!

Romania
Focsani

1747 Mesaje
6 Prieten(i)

Trimis la - 07/01/2011 :  12:02:41 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite oana_lex82 un Mesaj Privat  Reply with Quote

Materiale pt lenjerii copii pe net???

Fetelor, care stiti...ati auzit de vreun site pe net de unde pot comanfa materiale pt lenjerii de patut pt bb? As vrea ceva mai deosebit..gen Disney,Winnie the Pooh, Cars, Alba ca zapada,Nemo....Etc...Ms frumos !
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

CorinaDani
MiniTehnicus

Romania, Ploiesti
4969 Mesaje
9 Prieten(i)
Trimis la: - 07/01/2011 :  14:21:00 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite CorinaDani un Mesaj Privat  Reply with Quote
oana, dar te pricepi la croitorie sau ai pe cineva care ti le poate confectiona ? pentru ca se gasesc deja confectionate, in real, de exemplu. insa la multe dintre aceste lenjerii mi s-a parut ca materialul nu este de cea mai buna calitate, cred ca este bumbac in amestec cu poliester, si este aspru, tepos materialul, plus ca miroase destul de tare cand desfaci prima data lenjeria din ambalaj, semn ca vopselurile folosite la imprimeuri nu sunt chiar ok, inca emana vapori...desigur, sunt convinsa ca se gasesc si lenjerii de foarte buna calitate, imprimate cu personaje, insa costa si pe masura si nu stiu daca merita sa dai atatia bani...

si ar trebui sa te gandesti la ceva : copilasul tau e mic. nu cred ca are rost sa-i faci/cumperi lenjerie de pat in culori si modele aprinse, pentru ca vrei-nu vrei, tot se mai pateaza lenjeria (un pipi, un kk, o voma, pete de mancare sau suc, etc.); cele viu colorate nu se pot spala la temperaturi foarte mari ca sa scoti petele si sa le igienizezi ca lumea, pentru ca ies culorile...mai bine folosesti lenjeria simpla, de bumbac de buna calitate, in culori pale/deschise sau chiar alba, astfel incat s-o poti spala fara teama si la temperaturi mai mari, sa poti folosi inalbitor sau solutie de scos petele fara sa strici modelul/culorile, etc.

poate ca ar trebui sa te gandesti la lenjerii imprimate cu personaje cand copilasul tau va mai creste si va face o pasiune pentru unul sau altul dintre eroii desenelor animate...si sincer nu prea le vad utilitatea, pentru ca daca stai sa te gandesti, cat timp petrece copilul in pat in stare de "trezire" ? foarte putin sau deloc, adica sta in pat strict cat doarme. si atunci pentru ce sa dai bani in plus pe lenjeriile cu desene/personaje ? mai bine ii cumperi perdele, mocheta sau draperii, cu aceste personaje.

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

oana_lex82
Iustin, iubirea mea!

Romania, Focsani
1747 Mesaje
6 Prieten(i)
Trimis la: - 07/01/2011 :  18:09:26 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite oana_lex82 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Da Corina, ai ff mare dreptate, nu vreau sa cumpar lenjeria, ci sa cumpar material sa dau la cineva sa imi faca..ma gandesc ca daca iau material ma ajunge mult mai ieftin...al meu bb e inebunit dupa desene, "vorbeste" cu lenjeria din patut, cu perdeaua,mai am si niste :prieteni" lipiti pe perete...si de aceea as vrea sa ii mai iau...
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com