Materiale pt lenjerii copii pe net???

Materiale pt lenjerii copii pe net??? | Autor: oana_lex82

Link direct la acest mesaj

Fetelor, care stiti...ati auzit de vreun site pe net de unde pot comanfa materiale pt lenjerii de patut pt bb? As vrea ceva mai deosebit..gen Disney,Winnie the Pooh, Cars, Alba ca zapada,Nemo....Etc...Ms frumos !

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

oana, dar te pricepi la croitorie sau ai pe cineva care ti le poate confectiona ? pentru ca se gasesc deja confectionate, in real, de exemplu. insa la multe dintre aceste lenjerii mi s-a parut ca materialul nu este de cea mai buna calitate, cred ca este bumbac in amestec cu poliester, si este aspru, tepos materialul, plus ca miroase destul de tare cand desfaci prima data lenjeria din ambalaj, semn ca vopselurile folosite la imprimeuri nu sunt chiar ok, inca emana vapori...desigur, sunt convinsa ca se gasesc si lenjerii de foarte buna calitate, imprimate cu personaje, insa costa si pe masura si nu stiu daca merita sa dai atatia bani...

si ar trebui sa te gandesti la ceva : copilasul tau e mic. nu cred ca are rost sa-i faci/cumperi lenjerie de pat in culori si modele aprinse, pentru ca vrei-nu vrei, tot se mai pateaza lenjeria (un pipi, un kk, o voma, pete de mancare sau suc, etc.); cele viu colorate nu se pot spala la temperaturi foarte mari ca sa scoti petele si sa le igienizezi ca lumea, pentru ca ies culorile...mai bine folosesti lenjeria simpla, de bumbac de buna calitate, in culori pale/deschise sau chiar alba, astfel incat s-o poti spala fara teama si la temperaturi mai mari, sa poti folosi inalbitor sau solutie de scos petele fara sa strici modelul/culorile, etc.

poate ca ar trebui sa te gandesti la lenjerii imprimate cu personaje cand copilasul tau va mai creste si va face o pasiune pentru unul sau altul dintre eroii desenelor animate...si sincer nu prea le vad utilitatea, pentru ca daca stai sa te gandesti, cat timp petrece copilul in pat in stare de "trezire" ? foarte putin sau deloc, adica sta in pat strict cat doarme. si atunci pentru ce sa dai bani in plus pe lenjeriile cu desene/personaje ? mai bine ii cumperi perdele, mocheta sau draperii, cu aceste personaje.

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Da Corina, ai ff mare dreptate, nu vreau sa cumpar lenjeria, ci sa cumpar material sa dau la cineva sa imi faca..ma gandesc ca daca iau material ma ajunge mult mai ieftin...al meu bb e inebunit dupa desene, "vorbeste" cu lenjeria din patut, cu perdeaua,mai am si niste :prieteni" lipiti pe perete...si de aceea as vrea sa ii mai iau...

Mergi la inceput