Pentru ochi si zona ochilor - naturiste

Pentru ochi si zona ochilor - naturiste | Autor: Mindy

Link direct la acest mesaj

Fetelor pt ochi obositi, pleoape umflate si zona ochilor care se rideaza usor ce solutii naturiste aplicati? la multe creme/masti scrie: a se evita zona ochilor.
mi-am cam 'evitat' ochii in ultima vreme si se vede :( plus ca dorm mai mult pe dreapta si la ochiul drept am riduri mai vizibile

shea butter e ok in zona ochilor?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Pt pleoape umflate, dimineata, pliculete de ceai verde/felii de cartof.
Pt riduri e ok untul de shea pur, daca nu te irita. Mai bine incearca ulei de migdale presat la rece.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Comprese cu ceai de albastrele - am gasit si o crema de ochi cu albastrele de la firma TIS (au tot felul de produse naturiste sau pseudo naturiste) http://www.terapeut.ro/commerce/gel-contur-ochi-cu-albastrele-q4u-p-2388.html
Acum am vazut ca nu esti in ro...deci crema pica dar poate gasesti ceva echivalent acolo sau pe cineva de aici care sa iti trimita :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

felii de castravete rece, lingurite puse in congelator si pliculete de ceai reci pentru dezumflare.
anti-rid... si naturiste.. nu prea cred

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Pentru ochi obositi sunt buni castravetii taiati rondele sau comprese cu lapte, iar pentru riduri incerca sa iti masezi zona ochilor cu ulei de jojoba sau susan.
Un alt lucru util pentru ochii tai este sa ii incalzesti de fiecare data cand poti. Freaca-ti mainile pana simti o caldura specifica, dupa care acopera ochii cu ele timp de un minut. Nu trebuie sa te gandesti la nimic in acest timp, doar sa te relaxezi. Sau un truc pe care eu il folosesc de cate ori imi simt ochii obositi: trebuie sa pui palmele pe ochi astfel incat sa nu patrunda lumina si tii ochii deschisi in acel intuneric pret de cateva minute. La mine merge de minune si simt imediat efectul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

merciu mult fetelor. o sa incerc castravetele si ce mai ziceti voi.
azi am incercat ulei de susan si incalzirea ochilor dupa sfatul lui iulix si parca am avut ochi mai neobositi.
aspectul ochilor tine si de starea care o am. ma uitam la mine in poze recente si m-am speriat ce ochi am. :(

Mergi la inceput