Help!!!

Help!!! | Autor: oana_lex82

Link direct la acest mesaj

Fetelor, am o problema pe care nus cum sa o gestionez... am nascut anul trecut in luna mai, menstruatia mi-a venit prima data la 40 zile de la nastere si m-a tinut ff mult, 2 saptamani, urmatoarea luna 1 saptamana (mentionez ca inainte sa raman gravida ma tinea 1-2 zile maxim si aveam fff putin)..dupa aceea am fost la medic si mi-a zis ca sunt normale dereglarile menstruale si mi-a prescris Logest anticonceptionale, am luat timp de 2 luni si cand am vazut ca ma ingras de ;la ele am incetat sa mai iau...De atunci ciclul mi-a venit lunat, dar nu asa mult ca la inceput aprox 3-4 zile in decembrie insa mi-a venit pe 29 dec..pe 1 ianuarie mi-a trecut...iar azi surpriza...iar am gasit sange pe chilot si ceva asemanator unui cheag...:(ce sa fac?? Sa merg la medic sau sa astept sa vad luna viitoare cum e? Ati mai patit asa ceva??


P.s. Mentionez ca dupa nastere am facut si testul Papa Nicolau si a iesit bine...deci n-am cancer...ca pe bune m-am speriat tare...numai cu gandul asta stau..dar n-are cum ...

Astept cu nerabdare raspunsurile voastre.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

Anticonceptionalele nu ingrasa Oana, poate doar cresc putin pofta de mancare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

fa-ti programare (sau cere trimitere) pentru o ecografie abdominala sau, si mai bine, una transvaginala. in felul acesta medicul va putea observa daca exista modificari la nivelul uterului si al ovarelor (chisturi, fibroame, noduli).

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Ms mult de sfaturi, o sa merg la medic

Mergi la inceput