Nu mi-a venit ciclu dupa 11 luni de la nastere,!?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Ilinca reactioneaza asa pentru ca prietena Emiliei n-a mai avut lapte.

Nici eu n-am mai avut dupa numai 5 luni jumate, tanananana

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Cred ca mi-a venit cam la un an si 3-4 luni cand a mai rarit-o little miss. Si ce ciuda mi-a fost.
Stai linistita, protejeaza-te daca nu vrei inca sa ramai insarcinata

blog

am hainute la bazar

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=0" target="_blank"> Eva cu obrajori ca marul - concurs CHIC


Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Ilinca reactioneaza asa pentru ca prietena Emiliei n-a mai avut lapte.

Nici eu n-am mai avut dupa numai 5 luni jumate, tanananana

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!


Si-acum ar trebui sa mor de ciuda sau cum?:)))

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Cred ca mi-a venit cam la un an si 3-4 luni cand a mai rarit-o little miss. Si ce ciuda mi-a fost.
Stai linistita, protejeaza-te daca nu vrei inca sa ramai insarcinata

blog

am hainute la bazar

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=0" target="_blank"> Eva cu obrajori ca marul - concurs CHIC


Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Adra_bell, problema Lylianei nu e ca nu i-a venit, avand in vedere ca alapteaza, ci ca i-a venit o data, parca si a doua oara...si de atunci- pauza. Asta mi se pare si mie intrigant, pe principiul "da' cocorii un' se duc, cand se duc?" Deci misterul e de ce s-a razgandit Mosh Craciun, daca o fi fost el cu adevarat sau doar Mosh Nicolae...
Si mie mi-a venit intaiasi data dupa 1 an si 8 luni luna trecuta si ar fi trebuit sa-mi faca urmatoarea vizita alaltaieri, da' vad ca niciun semn, niciun telefon sa se scuze, ceva...

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Hai, noapte buna! Ma bucur ca te-am facut sa te rostogolesti de ras, iti sta mai bine decat asa

Am zis si io, nu m-ai mai putea atinge nici cu parul, pentru ce am trait cand am alaptat in doua randuri am plans exact cantitatea regulamentara de lacrimi. Nici un comentariu de genul "si cum de n-a mai avut lapte? era inchis de sarbatori?" nu mai poate sa ma raneasca nici cu un milimetru

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Liliyana, si eu alaptez, prima data mi-a venit la 6 luni, apoi cu mari intarzieri, chiar si de 3-4 saptamani. Eu am pus pe seama alaptatului. Ma gandesc ca nu ar strica sa ceri totusi parerea unui medic, dat fiind ca e vorba de o intarziere de 4 luni, macar asa stii sigur ca e totul ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliyana spune:


Merci fetelor, suntetzi toate foarte tari :-*.
ar tr sa ma duc zilele astea pe la D-na doctor, dar mi-e k mi-o iau rau, ea m-a chemat la 3-4 luni dupa nastere la un control iar eu am tot amanat-o asa ca... Ideea intradevar asta era, mi-a venit si dupa aia m-a uitat de tot, sunt curioasa daca a mai patit cineva acelas lucru. Daca am ramas insarcinata nu mi-ar parea rau, dar nu cred, sau cine stie oi fi si yo subiect pt emisiunea aia de pe TLC 'nu stiam ca sunt insarcinata' :d
Una peste alta ma duc la medic si va scriu dupa ce aflu un rezultat
Ve POOP


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Liliyana eu am alaptat exclusiv pana la 6 luni si inca alaptez( nu exclusiv, evident). La 6 sapt de la nastere, cand abia se terminasera lohiile , am inceput sa iau cerazette. In 3 zile s-a infiintat si prima menstra. Am spus ca poate tot lohiile. Dupa 3 sapt iar. Am aruncat pastilele pe care le-am si incriminat de vizita nepoftita. Disparut si menstra fara urma pana pe la 7 luni cand a reaparut ( tocami o rarise piciul cu papatul la san). Iar a urmat o pauza pana la 1 an al piciului si acum cred ca s-a instalat "ca la ea acasa" Cica totul e ok cu mine... e adaptarea organismului la cat opapa piciul. A, mi-am amintit, episodul de pe la 7 luni cu menstra s-a suprapus pe o raceala a piciului, raceala insotita de scaderea apetitului.
Sper sa foloseasca la ceva mesajul, ca tere le-am zapacit


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Liliyana eu am alaptat exclusiv pana la 6 luni si inca alaptez( nu exclusiv, evident). La 6 sapt de la nastere, cand abia se terminasera lohiile , am inceput sa iau cerazette. In 3 zile s-a infiintat si prima menstra. Am spus ca poate tot lohiile. Dupa 3 sapt iar. Am aruncat pastilele pe care le-am si incriminat de vizita nepoftita. Disparut si menstra fara urma pana pe la 7 luni cand a reaparut ( tocami o rarise piciul cu papatul la san). Iar a urmat o pauza pana la 1 an al piciului si acum cred ca s-a instalat "ca la ea acasa" Cica totul e ok cu mine... e adaptarea organismului la cat opapa piciul. A, mi-am amintit, episodul de pe la 7 luni cu menstra s-a suprapus pe o raceala a piciului, raceala insotita de scaderea apetitului.
Sper sa foloseasca la ceva mesajul, ca tere le-am zapacit


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 )


Ai vorbit chiar pe limba mea. Si mie mi se parea ca imi vine cm in perioadele in care e mai putin mancacioasa pitica, dar credeam ca mi se pare. Iar Cezarette am vrut sa iau, dar multe mamici mi-au spus ca le-a provocat sangerari, asa ca am renuntat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Ionelamaria, sanzi, mi-ati luat de-o grija! Deci astea cateva zile intarziere sunt floare la ureche, ma pot astepta si la cateva saptamani/luni...(hmm, numa fiica-mea suge non-stop cand e racita si pe altceva nu pune gura?...)

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput