De ce am ales cerealele Milupa

De ce am ales cerealele Milupa | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

dragi Mamici

Incepem seria de concursuri din 2011 cu un concurs frumos propus de Milupa.

De ce am ales Milupa,

Dragi mamici, va invitam sa ne povestiti (in cadrul acestui topic) primele experiente ale bebelusilor vostri cu cerealele Milupa si sa impartasiti cu noi de ce le-ati ales. Puteti castiga premii frumoase! Intrati chiar acum in concurs!

Raspunsurile frumoase si argumentate, vor intra la tragerea la sorti a premiilor.

www.desprecopii.com/info.asp?id=2672" target="_blank">Vedeti aici ce premii frumoase puteti castiga si cititi si regulamentul concursului.

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Dam acum drumul la concursul acesta frumos.
Succes


**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

Nu reusesc sa citesc regulamentul concursului:"eroare in sistem"
Oricum sunt convinsa ca e un concurs extraordinar, ca de altfel toate concursurile Milupa

O nastere cu prelungiri
Caietul cu retete



Violeta ,mamica binecuvantata de nazdravana mica -Alexandra Valentina(2.09.2008) si bebeusul 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Am rezolvat - acum se citeste! succes!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tisha934 spune:

La intrebarea de ce am ales Milupa raspunsul cel mai simplu ar fi ca este cel mai bun.Pentru copil am ales Milupa pentru ca laptele Nan nu-l agrea si la sfatul doctorului am trecut la Milupa Aptamil si acum ca am mai crescut am luat tot de la Milupa si cereale preferatele noastre fiind "Primele mele cereale fara lapte cu Piersici" si de ce am ales aceste cereale pentru ca sunt delicate cu sistemul digestiv inca incomplet dezvoltat al bebelusului si ii ofera toti nutrientii necesari unei cresteri sanatoase, in proportii perfect adaptate etapei de dezvoltare de la 4 luni.A mai fost ceva ce am utilizat de la Milupa si anume ceaiul de musetel si l-am ales deoarece nu con#355;ine coloran#355;i, conservan#355;i #351;i arome artificiale.Eu am fost foarte multumita de produsele Milupa asa ca o sa continui cu ele si mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Am ales pentru fetita mea cerealele Milupa ca o continuare fireasca a folosirii laptelui Milumil. De ce Milumil? Mai intai la recomandarea pediatrului, dupa care am facut si eu ceva "cercetari" si am auzit/citit numai de bine.
Am inceput cu cerealele Bio cu fulgi de orez, care nu contin zahar si sunt usor de digerat pentru sistemul digestiv incomplet dezvoltat al bebelusului. Apoi am trecut la cerealele cu gluten. Fetita mea a fost incantata de gustul lor, si inca le folosim, in lapte sau iaurt.
De mai bine de 1 an folosim Milupa si suntem multumite, si eu, si ea.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

Cezara e www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=7" target="_blank">chic!


In bucataria mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_mona spune:

Am ales lapticul Milupa deoarece dupa mai multe incercari,in care copilul nu lua in greutate si nu agrea prea mult alte formule,cu Milupa a inceput sa agreeze laptele,si a inceput sa ia in greutate,iar cerealele,cele Somn Usor,leam incercat cand au inceput sa-i de dintisorii,si a facut miracole,deoarece calmantele nu avea niciun efect pe cand cu Milupa Somn Usor dormea foarte bina noaptea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

Ai mei mananca cereale milupa de la varsta de 4 luni jumatate .Cel mare are 4 ani si l-am alaptat 8 luni , am inceput diversificarea cu cerealele milupa,cele recomandate dupa varsta de 4 luni care se prepara cu apa ,pe urma am continuat sa-i dau milupa cu 7 cereale si a mancat si lapte milumil pana la varsta de 3 ani jumatate,am fost foarte multumita de cum a luat in greutate si a mers foarte bine; .acum ii dau celui mic de 1 an si 6 luni tot milupa ,la el am inceput diversificarea cu cereale milupa cele fara gluten si fara lapte(din cauza ca a avut reflux gastro esofagian) si am incercat si cele bio (cu fulgi de orez)dar acum mananca foarte bine cele cu 7 cereale care (se prepara cu apa)si vreau sa incerc si milupa "primele mele bucatele ,cu iaurt si fructe pentru ca vreau sa-l invat la costronel, pana acum a mancat cerealele numai din biberon .eu in primul rand ma bucur ca au un gust foarte bun pentru ca copiii mananca cu placere si astfel le asigur o nutritie echilibrata.
sunt foarte multumita de milupa asa ca garantat am sa le folosesc si la fetita care urmeaza sa se nasca in curand,luna viitoare.Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melcus spune:

De ce Milupa?

Sincer sa fiu inca nu pot folosi Milupa ca nu s-a nascut mai am nitel pana voi deveni tatic adica peste 2 luni dar m-am gandit bine de ce Milupa?
Am intrebat toti doctori si mi-au recomandat Milupa ca este cel mai apropiat laptic de sanul mamei si contine foarte multe vitamine cat si fier,calciu, etc.Mamicilor daca doriti un laptic bun si sanator pentru ingerasul vodtru nu exitati sa incercati si poate folositi MILUPA.Multa sanatate tutor mamicilor si taticilor dar mai ales acelor ingerasi mici si frumosi care au adus bucurie familiilor prin nasterea lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorec spune:

in primul rand eu inca alaptez desi fetita mea are 1 an si 2 saptamani. dar ca sa fiu sigura ca se satura la sfatul medicului de familie am ales un lapte praf care sa fiu sigura ca este de cea mai buna calitate si care nici sa nu fie scump. asa ca cu ajutorul acestuia am ales Milupa. am inceput sa il dau cam de 2 saptamani si de atunci este mai linistita imi doarme mai binisor noaptea si a inceput sa ia si in greutate. am avut probleme cu ia si nu imi lua in greutate. in consecinta o sa cumpar in continuare milupa deoarece mi se pare ca e extraordinar de bun........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

eu ii dau 2 biberoane pe zi ,unul dimineata si unul seara ,mananca cam 400 ml cereale milupa pe zi ,cred ca 400 ml cereale ajung intr-o zi avand in vedere ca mai mananca si alta mancare!?

Mergi la inceput