Crese particulare din Bucuresti

Crese particulare din Bucuresti | Autor: mami_david

Link direct la acest mesaj

Ce crese particulare din Bucuresti cunoasteti?
Ce experiente ati avut in cresele private? Ne impartasiti si noua din momentele petrecute acolo?

sector 1:
- Cresa Little Angels > Str. Emanoil Porumbaru nr. 30
sector 2:
- Cresa Aricel > Str Vartejului Nr. 4a (zona rezidentiala Pipera)
sector 3:
- Cresa English Adventure > Bd. Voronet 7 (zona Decebal)
sector 4:
- Cresa Roxybaby > Str. Slobozia Nr.29, Piata Cosbuc,
sector 5:
- Cresa Astropuf > Strada Lespezi Nr. 38,
sector 6:
- Cresa Conil > Str. Dr. Victor Poloni 14

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

si noi suntem interesati


Maria
Alex (6 mai 2004) si Mihai (13 august 2009 - 30 august 2009 Ne lipsesti, pui drag )
http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra2002 spune:

Sector 2 - Mini Terra. Primesc copilasi la grupa de cresa de la 1.5 ani. Eu am avut copilul acolo si sunt multumita. Stiu mai nou ca au si bucatarie proprie. Merita vazuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_david spune:

Roxybaby ramane pe lista mea, acum imi fac tot felul de calcule cu banutii; altcineva ce cresa a ales pentru copilas? Asteptam pareri, pro si contra pentru fiecare locatie, taxe, personal, ingrijire. Va rog sa postati orice informatie, care poate fi pretioasa pentru fiecare mamica indecisa. multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_M_2009 spune:

Buna,
Sunt noua pe forum.
Vreau sa-mi duc fetita la cresa. Are apropae 2 ani, iar eu voi reincepe serviciul.
Stie cineva ceva despre gradinita English Adventure (zona Decebal)?
Multumesc pentru raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Stie cineva ceva despre Little Angels Club din str. Emanoil Porumbaru?

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MikiIgnat spune:

Dragi mamici,

Atat eu, cat si fetita mea de 1an si 2 luni,va asteptam cu micutii dumneavoastra la Cresa-Gradinita Busy Bees Academy, str. Maria Ghiculeasa nr.19,sector 2, Bucuresti(reper Parcul Circului,Bld.Tei).

Va invitat pentru inceput sa vizitati site-ul nostru: www.busybees.ro si sunteti binevenite la vizionarea cresei-gradinitei Busy Bees Academy.

Toate cele bune,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns memo3nov spune:

Frate dar ce scoruri,pai credeti ca toata lumea are salarii f.mari?Daca era asa,nu se mai chinuiau mamicile sa se intoarca la servici,stateau acasa cu copii.Oameni buni pe ce lume traiti,cresa ar trebuii sa fie un ajutor pt.parintii care muncesc,si nu au cu cine sa isi lase puii,dar asta nu inseamna ca trebuie sa munceasca o luna doar pt a platii cresa!
Ar fii bine sa va raportati la salariile din Ro,sau va pasa doar de banii care va intra in cont?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui memo3nov
Frate dar ce scoruri,pai credeti ca toata lumea are salarii f.mari?Daca era asa,nu se mai chinuiau mamicile sa se intoarca la servici,stateau acasa cu copii.Oameni buni pe ce lume traiti,cresa ar trebuii sa fie un ajutor pt.parintii care muncesc,si nu au cu cine sa isi lase puii,dar asta nu inseamna ca trebuie sa munceasca o luna doar pt a platii cresa!
Ar fii bine sa va raportati la salariile din Ro,sau va pasa doar de banii care va intra in cont?

Aiii incurcat subiectele. Sau vremurile.
Subiectul creselor fara scorurii este cu un rand mai jos. Iar vremurile cu peste doua deceni dupa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MikiIgnat spune:

Buna ziua,

Preturile sunt pe masura serviciilor.
Oferta pe piata este variata, sunt multe crese/gradinite private "de cartier", cu prajituri Magura la desert.
Parintele decide ce este mai bun pentru copilul lui.

Cresa-Gradinita Busy Bees Academy ofera servii la standarde ridicate, targetam parintii interesati de cea mai buna educatie si cele mai bune servicii pentru copiii lor.

Site: www.busybees.ro sau www.cresabusybees.ro

Toate bune,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_tan spune:

Roxybaby este pe sistemul creselor de stat. Copiii sunt tinuti sub supraveghere si hraniti. Acum exista gradinite cu grupe de crese care practica educatia timpurie, adica copilul este educat prin joaca, cantec si dans de la varste foarte mici. Un exemplu este gradinita ana lugojana din sectorul 4. Astfel se creeaza si continuitate intre cresa si gradinita, iar dezvoltarea copilului este clar diferita.

Mergi la inceput