cum scapam de barbia dubla?

cum scapam de barbia dubla? | Autor: 28061982

Link direct la acest mesaj

offf! am fost insarcinata bebe are 1 an acum si inca incerc sa mai slabes
am 1,57 si 58 de kg
de slabit o sa slabesc , nu am dubii pt ca organismul s-a reglat si incet incet se simte ca slabesc, dar ce fac cu barbia dubla cu care am ramas si care mi-a schimbat total fizionomia
aceasta barbie dubla sau gusa vad ca nu se retrage si ma innebuneste
stie cineva vreun remediu, vreo metoda sa scap de ea?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Daca afli ceva, sa-mi zici si mie!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Citat:
citat din mesajul lui 28061982

offf! am fost insarcinata bebe are 1 an acum si inca incerc sa mai slabes
am 1,57 si 58 de kg
de slabit o sa slabesc , nu am dubii pt ca organismul s-a reglat si incet incet se simte ca slabesc, dar ce fac cu barbia dubla cu care am ramas si care mi-a schimbat total fizionomia
aceasta barbie dubla sau gusa vad ca nu se retrage si ma innebuneste
stie cineva vreun remediu, vreo metoda sa scap de ea?

Alina mama printesei Adela Maria



o sa dispara cand revii la greutatea initiala, o sa vezi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

da, kilele in minus vor estompa problema.

unele persoane fac barbia dubla chiar si la cateva kile in plus. la altele abia dupa 10 kile in plus se vede barba dubla.

am observat ca daca stau prea mult cu capul aplecat la laptop si barbia impinsa in gat, barba dubla se vede imediat. cred ca postura ideala e cea cu 'gatul si barba pe sus'. incearca sa eviti postura cu barba in piept/gat.
intr-o carte de cosmetica zicea de ceva exercitii pt barba dubla: un zambet fortat si ingrozitor cu tot maxilarul adus in fata ca si cum ti-ai arata si dintii de jos, repeta asta de cateva ori pe zi. ideal e sa nu te vada nimeni cand faci exercitiul asta :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaEmi spune:

Dar vreo alta metoda in afara exercitiilor, a testat cineva ?? eu n-am rabdare / timp sa fac exercitiile, le-am mai incercat candva, prin "tinerete" nu dau mare scofala de rezultat....
La mine este problema de conformatie, si cand eram slaba aveam, ceva gusa dar de cand am nascut parca e mai rau ca niciodata desi am pierdut multe din kg din sarcina.

La operatia clasica parca nu m-as baga ca-s fricoasa, totusi am auzit si de metode semi-chirurgicale, de ex. mezoterapia, a incercat cineva ??

Mergi la inceput