mame dificile..rog sfat

mame dificile..rog sfat | Autor: sgeorgiana

Link direct la acest mesaj

La multi ani!

Ma confrunt cu o problema f importanta pt mine. Urmeaza sa ma casatoresc, il iubesc si ne iubim f tare...Dar am o mama dificila, f dificila..atat de dificila incat imi vine cateodata sa fug de tot. Am in curand 28 de ani, am asteptat dragostea asta toata viata si uite ca a venit. Ne iubim si vrem sa ne casatorim. Fire dificila de cand o stiu maicamea mi a facut zile amare de cand umblu cu acesta baiat...asta pt ca pentru prima data si a dat seama ca il iubesc enorm si sa sunt capabila sa lupt pt mine si dragostea ce ne uneste. Ea nu este impotriva casatoriei, sau Doamne Fereste atat imi doresc sa nu fie... insa o simt din atitudine, gesturi ca simte ca ma pierde si nu o vad cu adevarat fericita pentru mine asa cum mi-as dori. Eu sunt cea mai fericita din lume, il iubesc si abia astept sa ni se intample lucruri minunate impreuna. Ce sa ma fac cu ea?uneori cred ca e plina de frustrari, de nempliniri...cine stie, poate ea nu o fi iubit cu adevarat...si ca vrea sa ma tina langa ea...cine stie pentru cat timp??? Este timpul sa isi vada de viata ei, si eu de a mea. Cum sa fac sa fie bine? Eu o respect si mi-as dori sa imi fie alaturi. Dar atitudinea ei ma indeparteaza...acum nu ma mai face sa sufar cum era la inceput, am invatat sa nu mai pun la suflet..dar nu e asa de usor.

Ce si cum sa fac sa ii arat ca am 28 de ani? ca vreau casa si familia mea?


Multumesc s!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns medeea76nou spune:

De ce nu discuti cu ea?

Mamica de Tea (2006) si de Ana (2008), din nou 25+, bineinteles tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Unde o sa locuiti, dupa casatorie? Ca ma incearca o banuiala...

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns relyana spune:

Nu stiu daca merge, dar eu i-as spune: "Mama, vreau sa vorbesc un pic cu tine. Te simt ingrijorata in legatura cu tipul acesta si vreau sa stiu de ce, poate tu vezi ceva ce eu nu vad, ca asa e cand iubesti... nu vezi unele lucruri. Ti-e teama ca m-ar face nefericita? ...... De ce?" Si ramai calma, nu ridica tonul, aminteste-i si ei - daca se ambaleaza - ca nu vrei sa te certi, sa nu se enerveze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sgeorgiana spune:

o sa locuim la el acasa....locuieste singur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui sgeorgiana

La multi ani!

Ma confrunt cu o problema f importanta pt mine. Urmeaza sa ma casatoresc, il iubesc si ne iubim f tare...Dar am o mama dificila, f dificila..atat de dificila incat imi vine cateodata sa fug de tot. Am in curand 28 de ani, am asteptat dragostea asta toata viata si uite ca a venit. Ne iubim si vrem sa ne casatorim. Fire dificila de cand o stiu maicamea mi a facut zile amare de cand umblu cu acesta baiat...asta pt ca pentru prima data si a dat seama ca il iubesc enorm si sa sunt capabila sa lupt pt mine si dragostea ce ne uneste. Ea nu este impotriva casatoriei, sau Doamne Fereste atat imi doresc sa nu fie... insa o simt din atitudine, gesturi ca simte ca ma pierde si nu o vad cu adevarat fericita pentru mine asa cum mi-as dori. Eu sunt cea mai fericita din lume, il iubesc si abia astept sa ni se intample lucruri minunate impreuna. Ce sa ma fac cu ea?uneori cred ca e plina de frustrari, de nempliniri...cine stie, poate ea nu o fi iubit cu adevarat...si ca vrea sa ma tina langa ea...cine stie pentru cat timp??? Este timpul sa isi vada de viata ei, si eu de a mea. Cum sa fac sa fie bine? Eu o respect si mi-as dori sa imi fie alaturi. Dar atitudinea ei ma indeparteaza...acum nu ma mai face sa sufar cum era la inceput, am invatat sa nu mai pun la suflet..dar nu e asa de usor.

Ce si cum sa fac sa ii arat ca am 28 de ani? ca vreau casa si familia mea?


Multumesc s!


va trebui sa vorbesti cu ea si cand te vei casatorii sa iti stabilesti perimetrul. fiecare cu casa lui. sa incerci sa nu te influenteze 'sfaturile' ei. sa nu o lasi niciodata sa spuna ceva rau despre sotul tau si viitoare ta familie.
din pacate daca pana acum nu a fost fericita nu va fi niciodata.

michelle

Mergi la inceput