Pufi 2010 - LMA Dragos, LMA Mandruta! (188)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Plateea .
Eu cred ca depinde de copil. Adica e clar ca ignori tantrumul dar nu intodeauna e indicat sa ignori copilul. Pe fii-mea am incercat tot sa o ignor, dar intr-o zi s-a asezat in fata mea si mi-a zis "Ia-ma si pe mine in brate, nu vezi ca sunt suparata?" si atunci mi-am dat seama ca ea are nevoie sa fie consolata, mangaiata, daca imi dau seama la timp ce urmeaza si o iau in brate si ii explic printre pupici de ce nu se poate ceva, evitam complet criza. Acum ceva vreme m-a intrebat daca o iubesc si cand e obraznica, ptr ca ea ma iubeste si cand o cert....
La pitic nu merge nimic deocamdata. Cand face scandal ma asez langa el si ma joc cu cea mai interesanta jucarie pe care o gasesc. De obicei vine repede si o ia si uita de plans...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Plateea .
Eu cred ca depinde de copil. Adica e clar ca ignori tantrumul dar nu intodeauna e indicat sa ignori copilul. Pe fii-mea am incercat tot sa o ignor, dar intr-o zi s-a asezat in fata mea si mi-a zis "Ia-ma si pe mine in brate, nu vezi ca sunt suparata?" si atunci mi-am dat seama ca ea are nevoie sa fie consolata, mangaiata, daca imi dau seama la timp ce urmeaza si o iau in brate si ii explic printre pupici de ce nu se poate ceva, evitam complet criza. Acum ceva vreme m-a intrebat daca o iubesc si cand e obraznica, ptr ca ea ma iubeste si cand o cert....
La pitic nu merge nimic deocamdata. Cand face scandal ma asez langa el si ma joc cu cea mai interesanta jucarie pe care o gasesc. De obicei vine repede si o ia si uita de plans...


wow...ce comoara de fetita ai!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Plateea .
Eu cred ca depinde de copil. Adica e clar ca ignori tantrumul dar nu intodeauna e indicat sa ignori copilul. Pe fii-mea am incercat tot sa o ignor, dar intr-o zi s-a asezat in fata mea si mi-a zis "Ia-ma si pe mine in brate, nu vezi ca sunt suparata?" si atunci mi-am dat seama ca ea are nevoie sa fie consolata, mangaiata, daca imi dau seama la timp ce urmeaza si o iau in brate si ii explic printre pupici de ce nu se poate ceva, evitam complet criza. Acum ceva vreme m-a intrebat daca o iubesc si cand e obraznica, ptr ca ea ma iubeste si cand o cert....
La pitic nu merge nimic deocamdata. Cand face scandal ma asez langa el si ma joc cu cea mai interesanta jucarie pe care o gasesc. De obicei vine repede si o ia si uita de plans...



m-a busit rasul...
yeap, ai dreptate.sunt convinsa ca ai muuulta experienta si deja ti-ai pus la contributie imaginatia ca tu deja treci a doua oara prin asta. eu deocamdata, asa fac. dar iti dai seama ca atunci cand are nevoie de mine si se lipeste tot ma topeste si sunt instare sa il las sa tranteasca sertarele care ii plac atat de mult pana sa le rupa...
e grele, domle, e grele... dar macar se merita... nu?

eu am vreme de scris din cauza ca dl. pastaie e la bunici. cica incercam sa il invatam cu bunicii ca sa plec eu fara el la iasi... inca mai sper in secret ca o sa cedeze psihic lumea si o sa ma lase sa il iau cu mine.



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Plateea .
Eu cred ca depinde de copil. Adica e clar ca ignori tantrumul dar nu intodeauna e indicat sa ignori copilul. Pe fii-mea am incercat tot sa o ignor, dar intr-o zi s-a asezat in fata mea si mi-a zis "Ia-ma si pe mine in brate, nu vezi ca sunt suparata?" si atunci mi-am dat seama ca ea are nevoie sa fie consolata, mangaiata, daca imi dau seama la timp ce urmeaza si o iau in brate si ii explic printre pupici de ce nu se poate ceva, evitam complet criza. Acum ceva vreme m-a intrebat daca o iubesc si cand e obraznica, ptr ca ea ma iubeste si cand o cert....
La pitic nu merge nimic deocamdata. Cand face scandal ma asez langa el si ma joc cu cea mai interesanta jucarie pe care o gasesc. De obicei vine repede si o ia si uita de plans...


Lillo...tare scumpa tre' sa fie...cred ca te topeste...

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010) Noi 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Neatza pt cafea SORINA
Fac si eu o maaaaaaaaaaaaaaaaaaarea cinste. A castigat al meu barbat la loteria din anglia 2.600 ron.

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Mara si David

Felicitariiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Fac capitol nou.

=========================
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)
=========================

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Capitol nou

Mergi la inceput