Retete cu usturoi (anti virusi si bacterii)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

bruschete cu rosii si usturoi
pe cateva felii de paine pun putin unt , apoi felii subtiri de mozarella.
Separat intr-un bol tai cateva rosii cubulete, adaug ulei de masline, usturoi marunt si oregano, ameste bine .
Initial bag la cuptor doar paine unsa cu unt si mozarella, cand incep sa se faca putin crocante adaug pe fiecare felie de paine amestecul de rosii, usturoi, ulei de masline si oregano.
Mai dau la cuptor 2-3 minute...o minunatie!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mystique2012 spune:

Citat:
citat din mesajul lui vias

bruschete cu rosii si usturoi
pe cateva felii de paine pun putin unt , apoi felii subtiri de mozarella.
Separat intr-un bol tai cateva rosii cubulete, adaug ulei de masline, usturoi marunt si oregano, ameste bine .
Initial bag la cuptor doar paine unsa cu unt si mozarella, cand incep sa se faca putin crocante adaug pe fiecare felie de paine amestecul de rosii, usturoi, ulei de masline si oregano.
Mai dau la cuptor 2-3 minute...o minunatie!!

Mamica lui JR



O sa incerc si eu, suna bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

chiar sunt foarte bine, merg si la micul dejun si la cina...

azi am avut ceva musafiri, au mers de minune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Usturoiul isi pierde totusi majoritatea calitatilor sale prin tratament termic. Pentru a beneficia de proprietatile lui, ar trebui consumat in stare cruda, taiat sau zdrobit. Asta pentru cei carora nu le creeaza probleme digestive. Eu, de dragul gustului, trec peste aceste probleme si prepar sosuri in care adaug usturoiul crud si pe care le folosesc pe langa diverse preparate la gratar, cuptor etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mystique2012 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mystique2012

Citat:
citat din mesajul lui vias

bruschete cu rosii si usturoi
pe cateva felii de paine pun putin unt , apoi felii subtiri de mozarella.
Separat intr-un bol tai cateva rosii cubulete, adaug ulei de masline, usturoi marunt si oregano, ameste bine .
Initial bag la cuptor doar paine unsa cu unt si mozarella, cand incep sa se faca putin crocante adaug pe fiecare felie de paine amestecul de rosii, usturoi, ulei de masline si oregano.
Mai dau la cuptor 2-3 minute...o minunatie!!

Mamica lui JR



O sa incerc si eu, suna bine.

Am facut bruschete dupa reteta ta, sunt foarte bune. Daca mai ai astfel de retete te rog sa postezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Un sfat: pentru a nu fi toxic "miezul" acela verde din interiorul usturoiului se scoate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns distinctflow spune:

Salata de vinete cu usturoi (este vorba de binecunoscuta salata de vinete cu ceapa. Merge foarte bine inlocuita ceapa cu usturoi)
Salata de ciuperci cu usturoi (Maioneza , ciuperci , usturoi. Astea cred ca sunt ingredientele de baza)

Mergi la inceput