crema de fata pt ten foarte uscat

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noa spune:

Multumesc pentru idei.
O sa incerc sa gasesc un esantion cu Clinique sa vedem cum o simt pe fata.Am cumparat si Gerovital, gama lift dar ma ustura fata groaznic de la ea.
Apropo de Apidermin am folosit-o pana pe la 30 de ani si era miraculoasa,dar la un moment dat n-a mai mers. Nu stiu de ce, dar pur si simplu nu mai era la fel.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Pt iarna sau pana se echilibreaza tenul, mi s- parut buna lipobase repair, o crema grasa dar care nu ramane unsuroasa pe piele si care echilibreaza si hidric pielea.
Vaselina din ung de galbenele mie imi deshidrata fata dupa cateva zile iar alte creme grase parca imi incarcau tenul .


"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Lipobase Repair am folosit si eu anul trecut, la recomandarea dermatologului, dar numai pentru corp.
Nici nu m-am gandit ca merge si pentru fata!
Anul asta am pentru corp Locobase, de care sunt si mai multumita.

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui Noa

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Dar "banalul" lapte Doina l-ai incercat? mi se pare fantastica acea crema, doar ca eu am tenul mixt si nu vreau sa folosesc ceva mai gras pe el. :)


***Fur is for petting**


www.adoptiicaini.ro si www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com si http://re-shop.blogspot.com/



Folosesc laptele Doina de ani de zile si desi am incercat si alte demachiante tot la el m-am intors.

M-am facut mare!







Eu am o nelamurire cu Laptele Doina: ce e ? Si pt. ce tip de ten e?
Cand eram mica si mergeam cu mama-mea la mare tot timpul dupa dush foloseam lapte Doina, de atunci de cate ori ii simt mirosul parca ma intorc la mare
Mi se pare ca e destul de gras, nu? Eu folosesc acum impreuna cu fodnul de ten, ca sa se intinda mai bine si am observat cu bucurie ca pielea capata imediat alt aspect, mai ca din filme, asa.


Si inca o intrebare: ti se pare ca folosit ca si demachiant curata bine? Nu stiu de ce eu am o problema cu demachiantul cu textura de crema, prefer ceva lichid dar din pacate nu am gasit decat facut de Auchan, si nu stiu daca e bun... demachiantele-crema mi se pare ca nu isi fac treaba destul de bine. Sau nu le folosesc eu bine... imi pun crema pe arful degetelor, masez catea secunde pe obraji, frunte, barbie si o sterg cu disc demachiant...

***Fur is for petting**


www.adoptiicaini.ro si www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com si http://re-shop.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

XIO, incearca sa indepartezi crema cu un disc umezit in prealabil

Mergi la inceput