crema de fata pt ten foarte uscat

crema de fata pt ten foarte uscat | Autor: Noa

Link direct la acest mesaj

Buna!
Apelez la ajutorul vostru in speranta ca voi gasi crema minune pentru tenul meu foarte uscat si cu tendinta mare de ridare.Precizez ca in curand voi intra in categoria,,peste 35 de ani".
De cativa ani folosesc ,,Cold Cream " de la Avene, o crema foarte grasa,cu care m-am inteles bine, dar care in ultimul timp parca nu mai are niciun efect.Am in permanenta senzatia de piele care strange,iar dupa baie simt ca mi se rupe fata in zeci de bucatele.
Mi s-a recomandat o crema de la Roche Posay dar de la ea ma ustura si fata si ochii. As vrea o crema pe care s-o simt si confortabila,dar care sa si hidrateze si mai ales sa scap de senzatia asta de piele care strange.
Daca cineva a gasit crema minune, vreau sa-mi spuna si mie. Chiar nu pot sa le incerc pe toate.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Eu folosesc crema grasa nutritiva pt fata de la Gerovital. Cutia este albastru cu alb, nu verde cu alb. Cele cu albastru sunt pt femeile de peste 30 de ani, cel cu verde, pt cele pana in 30.

Incearca si o cura de vitamine pt piele.
Se iau : 10 zile cu 20 pauza, timp de 3 luni. Acum, ar fi momnetul ideal.

allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

F buna mi se pare crema Clinique day intensive repairware for dry skin, eu o folosesc de vreo doi ani, cea de zi , si cea de noapte.
Incearca o mostra intai, sa vezi daca iti place



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Noa si eu am tenul foarte uscat, nu chiar ca tine, dar oricum iarna e tare nasol. Dupa ani de creme scumpe cu rezultate cand bune, cand deloc, ma impac foarte bine cu crema de galbenele. Treci pe la un plafar si ia o crema simpla cu galbenele sau una cu galbenele si catina si incearca cateva zile. La mine a avut un efect remarcabil, plus ca e incredibil de ieftina. Clar mai buna decat Avenne sau La Roche Posay (stiu, suna incredibil, dar la mine fucntioneaza). Pana la urma nu pierzi decat vreo 5 RON si 2 zile daca incerci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Dar "banalul" lapte Doina l-ai incercat? mi se pare fantastica acea crema, doar ca eu am tenul mixt si nu vreau sa folosesc ceva mai gras pe el. :)


***Fur is for petting**


www.adoptiicaini.ro si www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com si http://re-shop.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noa spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Dar "banalul" lapte Doina l-ai incercat? mi se pare fantastica acea crema, doar ca eu am tenul mixt si nu vreau sa folosesc ceva mai gras pe el. :)


***Fur is for petting**


www.adoptiicaini.ro si www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com si http://re-shop.blogspot.com/



Folosesc laptele Doina de ani de zile si desi am incercat si alte demachiante tot la el m-am intors.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Noa

Buna!
Apelez la ajutorul vostru in speranta ca voi gasi crema minune pentru tenul meu foarte uscat si cu tendinta mare de ridare.Precizez ca in curand voi intra in categoria,,peste 35 de ani".
De cativa ani folosesc ,,Cold Cream " de la Avene, o crema foarte grasa,cu care m-am inteles bine, dar care in ultimul timp parca nu mai are niciun efect.Am in permanenta senzatia de piele care strange,iar dupa baie simt ca mi se rupe fata in zeci de bucatele.
Mi s-a recomandat o crema de la Roche Posay dar de la ea ma ustura si fata si ochii. As vrea o crema pe care s-o simt si confortabila,dar care sa si hidrateze si mai ales sa scap de senzatia asta de piele care strange.
Daca cineva a gasit crema minune, vreau sa-mi spuna si mie. Chiar nu pot sa le incerc pe toate.

M-am facut mare!




Atoderm PP de la Bioderma. Mie mi s-a parut miraculoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

pt fata crapata eu foloseam temporar crema de galbenele de la plafar, in maxim 2 zile fata isi revenea. am si acum in casa adusa din Ro si o folosesc iarna pt obraji crapati.
Apidermin e iarasi fff buna pt ten uscat si pare confortabila, tenul arata luminos de la ea. dar trebuie sa astepti putin ca sa pui machiaj peste ca e f grasa.

Incearca un sample de GerovitalH3 de la Farmec daca ai ocazia. am auzit numai de bine de ea, e cautata si in alte tari.

evita apa dura. cand tenul e foarte strans, curata fata cu un tampon de vata imbibat in ulei de masline, sau fa-ti o masca din banana coapta bine + ulei de masline. o sa vezi o imbunatatire imediata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Mie la pielea f f uscata mi-a facut binedoar untul de shea sau untul de cocos. L-am luat de pe net. E foarte gras si hidratant.Si nu chiar atat de scump cum e o crema Clinique sau Avene...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

Recomand si eu ceea ce nikole ti-a recomandat.
Eu una am tenul uscat tot anul, iarna cel putin e dezastru, simt ca imi plesneste pielea de pe fata.
Anul trecut am descoperit crema asta Clinique dry combination, si asta asa la plesneala, am zis sa incerc si asta, ca deja nu mai stiam ce crema sa mai incerc.
Aici o cumpar la pretul de 35$, nu stiu cat este in tara, daca e prea scumpa incearca Apidermin, pt mine e prea grasa,nu suport sa simt grasimea aia pe fata.
In schimb cu asta de la Clinique imi intra in piele, nu simt fata incarcata de grasime, iar a doua zi am un ten asa de fin.
Ori incearca crema nutritiva de noapte de la Nivea, aia de zi e cam grasa, nu-mi intra in piele.
Sau cum au zis si alte fete lapte nutritiv Doina, eu il folosesc doar pt demachiat, nu da randament pe tenul meu sa-l tina hidratat.

Sper sa gasesti crema care sa-ti foloseasca ca tare nasoala e senzatia de piele uscata.
O zi buna!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Si eu am aceeasi problema.
Cosmeticiana mi-a recomandat o crema profesionala, de la Holy Land. Mi-a dat niste esantioane, ma dau de vreo saptamana si mi se pare OK. Doar ca e scumpa (vreo 200 RON 50 ml).
La farmacie mi-a fost recomandata o crema de la L`Erbolario dar nu am testat-o inca.

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia



Mergi la inceput