Mos Craciun, eu imi doresc...

Mos Craciun, eu imi doresc... | Autor: My_Lady0091

Link direct la acest mesaj

Buna-ziua...acusica vine Mos...si daca ati avea ocazia sa ii cereti ceva...ce v-ati dori?ce ati vrea sa gasiti sub brad dimineatza?si nu numai sub brad..oriunde..

...eu mi-as dori ca de acest Craciun Moshu sa imi inapoieze "spiritul Craciunului"..caci l-am pierdut...mi-as dori sa ninga ca in povesti tot Craciunul...mi-as dori sa vina colindatori la usa si sa colide de-adevaratelea, cu puritate, cu candoare, cu patos...nu asa in doi peri doar ca sa iti ia banii...
daca ar fi sa vreau sa gasesc ceva sub brad as dori sa gasesc o scrisoare de la cineva drag mie in care sa imi spuna ca e bine acolo unde e..o scrisoare care mi-a promis-o acum muuuuuulti ani in urma!!
as vrea sa gasesc sub brad medicamente pentru suflet..care sa le iau si sa il fac iar sa zambeasca de Craciun si sa uit ca viatza nu-i roz..
as vrea sa gasesc sub brad o cheie cu care sa deschid o poarta spre o alta lume unde nu exista lucruri rele..si sa va chem pe cei cu suflete curate acolo..sa stam macar o zi...departe de toate necazurile si neajunsurile...
as vrea ca de Craciun sa fac o masa mare, virtuala si sa va invit la ea...sa ne asezam toti in jurul mesei si sa sarbatorim VIATZA!

voi?ce dorinte aveti de Craciun???



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Eu nu cer nimic.
Insa vreau sa ofer mosului 10 kile. Sau macar 5. Si daca le accepta, imi face un cadou frumos.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru www.jccoradea.ro" target="_blank"> preferat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

Un Refresh.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

eu imi doresc o masina de calcat cu recipient mare de apa si cu forta foarte mare a aburului care patrunde in 6 straturi....are sora-mea unu in elvetia si e minunat...i-a usurat munca si i-a scurtat timpul de calcat la un sfert din timpul petrecut inainte sa-l aibe pt a calca.....l-am vazut la flanco si i l-am aratat si MOSULUI:)
sper sa il fi tinut minte:))

Mamica mandra a lui Dani 7 ani si cu o Antonia Nicole - luna a 6 a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Sincer..imi doresc sa-mi recapat zambetul si bucuria aia in suflet pe care o simteam inainte la fiecare Craciun..iar sub brad sa gasesc o licoare,ceva,orice, care sa-mi vindece copilul si sa scapam de tot chinul.
Probabil ca daca as gasi licoarea aia sub brad,mi-as recapata si zambetul si tot..
Sa va aduca Mosul tot ce va doriti.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

eu is cu capul....inconstienta si tzaca ...eu inca mai zambesc, am facut-o tot timpul chiar si in situatii in care ar fi trebuit sa fiu suparata, o fac si acum....acum cu atat mai mult pt ca vreau ca puiului meu sa nu i se intipareasca pe retina chipul unei mame posomorate, o fac pt ca astfel mi se pare mie ca rad de al cu cornite care isi baga coada, rad pt ca stiu ca ii molipsesc si pe altii sau cel putin ii fac sa zambeasca, o fac din toata inima si natural....asa va sfatuiesc si pe voi
nu-mi doresc decat ca al meu copil sa creada cat de mult se poate in magia Craciunului si sa am inspiratia necesara ca fiecare cadou pe care i-l fac sa-i fie pe plac, sa se bucure din toata inima de el. sanatate si alte alea imi sunt urate de altii, mi le doresc cu alte ocazii....de Craciun asta imi doresc...tzaca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_stan spune:

Este primul craciun alaturi de baiatul meu(11 luni si o saptamana), fara indoiala va fi special!N-as putea sa imi doresc decat sa simt intr-adevar spiritul craciunului, iar mosul sa imi aduca intelegere, calm si toleranta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Titlul corect este: "What do you want?"

edit cateva zile mai tarziu: m-am gandit mai bine si, in urma schimburilor de replici cu autoarea subiectului (care nu mai sunt de gasit), am sters ce am scris initial ca-mi doresc de Craciun pentru ca NU merita sa-mi deschid sufletul aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

de craciun imi doresc multa liniste si pace sufleteasca, vreau sa fie un craciun cu multa, multa zapada, si vreau sa ma bucur din tot sufletul de primul craciun alaturi de ariciul meu, sa mergem cu sania.
si cel m-ai mult imi doresc sa regasesc spiritul craciunului, pe care cu mult timp in urma l-am pierdut

ariciu a crescut in curand face un anisor,intre timp asteptam sa si cel mai important
ary poze si ary povestea unui aricy


am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

[quote]citat din mesajul lui Gabi_K

Eu nu cer nimic.
Insa vreau sa ofer mosului 10 kile. Sau macar 5. Si daca le accepta, imi face un cadou frumos.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru www.jccoradea.ro" target="_blank"> preferat


si de la mine 5!!!
Acu' serios, as vrea tare mult o pisica portocalie, pui, "fetita" . Dar spatiu', din pacate, nu imi permite. Si nici timpul. Si nici sotu', ca cica lasa par.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

buna seara
baietelul meu mi-a spus ca ii va cere lui mos craciun un robot care sa ii stranga jucariile iar eu i-am spus ca vreau si eu unul care sa faca curatenie,si chiar mi-as dori daca ar exista pt ca nu mai fac fata cu atatea pe capul meu

o seara buna

Mergi la inceput