Nasterea la Medlife (21)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Va doresc un capitol plin de bucurii!

Sa aveti sarbatori fericite si imbelsugate,multa liniste,bucurii si dragoste!

Liana si Cristiama,sa aveti nasteri usoare ca un fulg,copilasi sanatosi si sa va refaceti repede!
Si va mai urez ceva: lapte mult!

Cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Multumesc Vali,

am fost ieri la ultimul control, totul pare bine si astept cu nerabdare marea intalnire.

Am avut si prima neintelegere la ei, ca eu ma programasem la 8 dimineata si aflu ca am programarea la 11.
Oricum mi-au zis sa ajung cu 2 ore inainte.

Liana, tu ce faci?
Cumva s-au precipitat lucrurile la tine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

cristiama,
Eu fac bine si sunt cumintica, adica stationara. Astept . Speram sa nu ne fenteze bebe si sa treaca peste termen ca ai vazut ca au schibat legea pentru copii care se nasc dupa 1 ianuarie .

Deci tu ai ramas cu cezariana martea viitoare. La 11 zici nu la 8 cum credeai. O sa ai 39 de saptamani fix, asa? Pana acum niciun semn de travaliu?

Liana

Mami de Bogdan 22.02.2000 si 38 si 2 zile +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

vali_delide,
Multumim frumos . Asta ne si dorim, nastere usoara si laptic ca o vacuta delicata Milka.

Mami de Bogdan 22.02.2000 si 38 si 2 zile +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Vali multumim frumos de noul capitol..
Nastere usoara tuturor!!!

Vreau sa intreb daca a nascut cineva la Medlife si a stat in rezervele acelea mai de lux gen apartamente..
Este adevarat ca poate sta cineva cu tine acolo permanent(sot, mama) si ca ai un meniu personalizat ziare etc la cerere?
O prietena de-a mea care nu este din bucuresti ar vrea o astfel de rezerva pentru ca vien si sotul sau mama sa stea cu ea si se gandea daca merita diferenta de bani.Eu le-am vazut si arata foarte bine dar ma gandeam ca poate le-a folosit cineva si poate da mai multe detalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Buna fetele!
Intrebare pt cele care au nascut deja a Medlife: ati ales si pediatrul pt bebei de acolo? Daca da, cum ati procedat pt prima vizita la domiciliu? Ati vb dinainte de nastere sau cu? Sincer, tariful lor pt deplasare la domiciliu (330 lei) mi se pare cam piperat, dar inca evaluam. Mr-ar fi utile eventual si ceva recomandari.

_
BB e deja pe drum
Roxana 35+ cu Catalina-Victoria
bebe creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Liana,

Asa e voi avea 39 de saptamani fix marti, doar ca azi m-au apucat contractii de ziceam ca-i fac dr program!
Ei,m-am agitat cam tare azi, am fost la clinca si am facut prima injectie de maturat plamani, porma la cumparaturi ca anunta viscol, poate si de la asta.
Vad ca m-au lasat deocamdata, macar sa nu pice in weekend.

La tine ar insemna sa nasti dupa 41 de saptamani, asa ce eu zic ca nu exista risc prea mare sa-l nasti la anu!
Pana la urma sa fiti voi sanatosi.

Roxx ref la pediatru mi se pare f mare tariful, am cateva colege cu bebei f mici, si e cam 1 mil deplasarea. Sa nu mai zic de faptul ca sunt asa de tinereeee neonatoloagele de la Medlife ca sincer, parca nu-mi inspira cine stie ce incredere.
Bine nici vre-o baba care sa-mi spuna tampenii de acu 100 de ani.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Iubu,

Vezi ca sunt 2 pachete pt rezervele mai mari Gold si Diamond.
la ambele poate sta o persoana mereu cu tine, adica este si un pat pliant pe langa al tau.

Meniu personalizat si ziare doar la Diamond.
Pe de alta parte in prima zi dupa cezariana, cel putin, eu am voie.... ceai, a doua zi branza de vaci, in a treia gratar de pui si in a 4-a plec! Ce sa personalizez la asta?
Si ar fi ciudat sotul sa manance langa mine cine stie ce bunatati si eu sa salivez, nu?

Noi am ales pachetul Gold pt ca
- sotul o sa stea cu mine, o sa fie vacanta noastra de Craciun!
- in camera e cadita de baie si o sa vedem cum il spala, schimba, adica sotul o sa aiba curs practic!
cam atat mi se pare diferenta

Din ce am auzit eu, si au nascut cateva sotii ale colegilor mei de curand acolo, au fost multumite de orice pachet au ales.
Bine mici nemultumiri legate de asteptat 15 min asistenta, da asta depinde si de asteptarile tale!
Eu am fost internata o saptamana la Giulesti, asa ca asteptarile mele vor fi, sper eu, rezonabile!

Si mai multe info intr-o spatamana, o sa avem net acolo, sa vad cum pot tine calculatorul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

cristiama,
Ma gandeam la tine ieri. Ce ai facut la intalnirea cu Albu. Ce fel de control ti-a mai facut? Azi e 10, a ramas 14 pana la urma la ora 11?

Mami de Bogdan 22.02.2000 si 38 si 2 zile +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamanea spune:

Am o intr pt cele care au nascut la medlife: ce bagaj ati avut cu voi la maternitate, pt voi si bebe?

Mergi la inceput