Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Nasterea unei stele

Nasterea la Medlife (21)

Citeste acest subiect pe forumul nou apasand aici
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 20

vali_delide
vali_delide

Romania
bucuresti
(BUCURESTI)

1380 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Visiteaza pagina lui vali_delide  Trimite mesaj Yahoo lui vali_delide Adauga semn de carte la mesaj Trimite vali_delide un Mesaj Privat

Nasterea la Medlife (21)

Asa am inceput:
cap.1cap.2cap.3cap.4
cap.5cap.6
cap.7cap.8
cap9cap10
cap.11cap.12
cap.13cap.14
cap.15cap.16cap.17cap.18cap.19cap.20

Valentina, cea mai fericita de Andreea Stefania (07.12.2007)

(0 aproba) (0 dezaproba) |
vali_delide
vali_delide

Romania, bucurestiBUCURESTI
1380 Mesaje
Trimis la: - 08/12/2010 :  21:35:06 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui vali_delide  Trimite mesaj yahoo luivali_delide Adauga semn de carte la raspuns Trimite vali_delide un Mesaj Privat
Va doresc un capitol plin de bucurii!

Sa aveti sarbatori fericite si imbelsugate,multa liniste,bucurii si dragoste!

Liana si Cristiama,sa aveti nasteri usoare ca un fulg,copilasi sanatosi si sa va refaceti repede!
Si va mai urez ceva: lapte mult!

Cu drag

Valentina, cea mai fericita de Andreea Stefania (07.12.2007)

Mergi la inceput
cristiama
cristiama

Romania, Bucuresti
1059 Mesaje
Trimis la: - 08/12/2010 :  22:34:10 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite cristiama un Mesaj Privat
Multumesc Vali,

am fost ieri la ultimul control, totul pare bine si astept cu nerabdare marea intalnire.

Am avut si prima neintelegere la ei, ca eu ma programasem la 8 dimineata si aflu ca am programarea la 11.
Oricum mi-au zis sa ajung cu 2 ore inainte.

Liana, tu ce faci?
Cumva s-au precipitat lucrurile la tine?

cristiama
Mergi la inceput
liana.berbec
liana.berbec

Romania, POPESTI-LEORDENI
376 Mesaje
Trimis la: - 09/12/2010 :  06:34:22 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiliana.berbec Adauga semn de carte la raspuns Trimite liana.berbec un Mesaj Privat
cristiama,
Eu fac bine si sunt cumintica, adica stationara. Astept . Speram sa nu ne fenteze bebe si sa treaca peste termen ca ai vazut ca au schibat legea pentru copii care se nasc dupa 1 ianuarie .

Deci tu ai ramas cu cezariana martea viitoare. La 11 zici nu la 8 cum credeai. O sa ai 39 de saptamani fix, asa? Pana acum niciun semn de travaliu?

Liana

Mami de Bogdan 22.02.2000 si 38 si 2 zile +
Mergi la inceput
liana.berbec
liana.berbec

376 Mesaje
Trimis la: - 09/12/2010 :  06:36:00 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiliana.berbec Adauga semn de carte la raspuns Trimite liana.berbec un Mesaj Privat
vali_delide,
Multumim frumos . Asta ne si dorim, nastere usoara si laptic ca o vacuta delicata Milka.

Mergi la inceput
iubu77
iubu77

Romania,
810 Mesaje
Trimis la: - 09/12/2010 :  10:30:08 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite iubu77 un Mesaj Privat
Vali multumim frumos de noul capitol..
Nastere usoara tuturor!!!

Vreau sa intreb daca a nascut cineva la Medlife si a stat in rezervele acelea mai de lux gen apartamente..
Este adevarat ca poate sta cineva cu tine acolo permanent(sot, mama) si ca ai un meniu personalizat ziare etc la cerere?
O prietena de-a mea care nu este din bucuresti ar vrea o astfel de rezerva pentru ca vien si sotul sau mama sa stea cu ea si se gandea daca merita diferenta de bani.Eu le-am vazut si arata foarte bine dar ma gandeam ca poate le-a folosit cineva si poate da mai multe detalii.
Mergi la inceput
roxx26
roxx26

Romania, Bucuresti
2617 Mesaje
Trimis la: - 09/12/2010 :  13:19:24 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiroxx26 Adauga semn de carte la raspuns Trimite roxx26 un Mesaj Privat
Buna fetele!
Intrebare pt cele care au nascut deja a Medlife: ati ales si pediatrul pt bebei de acolo? Daca da, cum ati procedat pt prima vizita la domiciliu? Ati vb dinainte de nastere sau cu? Sincer, tariful lor pt deplasare la domiciliu (330 lei) mi se pare cam piperat, dar inca evaluam. Mr-ar fi utile eventual si ceva recomandari.

Mergi la inceput
cristiama
cristiama

Romania, Bucuresti
1059 Mesaje
Trimis la: - 09/12/2010 :  23:43:06 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite cristiama un Mesaj Privat
Liana,

Asa e voi avea 39 de saptamani fix marti, doar ca azi m-au apucat contractii de ziceam ca-i fac dr program!
Ei,m-am agitat cam tare azi, am fost la clinca si am facut prima injectie de maturat plamani, porma la cumparaturi ca anunta viscol, poate si de la asta.
Vad ca m-au lasat deocamdata, macar sa nu pice in weekend.

La tine ar insemna sa nasti dupa 41 de saptamani, asa ce eu zic ca nu exista risc prea mare sa-l nasti la anu!
Pana la urma sa fiti voi sanatosi.

Roxx ref la pediatru mi se pare f mare tariful, am cateva colege cu bebei f mici, si e cam 1 mil deplasarea. Sa nu mai zic de faptul ca sunt asa de tinereeee neonatoloagele de la Medlife ca sincer, parca nu-mi inspira cine stie ce incredere.
Bine nici vre-o baba care sa-mi spuna tampenii de acu 100 de ani.

cristiama
Mergi la inceput
cristiama
cristiama

Romania, Bucuresti
1059 Mesaje
Trimis la: - 10/12/2010 :  00:11:17 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite cristiama un Mesaj Privat
Iubu,

Vezi ca sunt 2 pachete pt rezervele mai mari Gold si Diamond.
la ambele poate sta o persoana mereu cu tine, adica este si un pat pliant pe langa al tau.

Meniu personalizat si ziare doar la Diamond.
Pe de alta parte in prima zi dupa cezariana, cel putin, eu am voie.... ceai, a doua zi branza de vaci, in a treia gratar de pui si in a 4-a plec! Ce sa personalizez la asta?
Si ar fi ciudat sotul sa manance langa mine cine stie ce bunatati si eu sa salivez, nu?

Noi am ales pachetul Gold pt ca
- sotul o sa stea cu mine, o sa fie vacanta noastra de Craciun!
- in camera e cadita de baie si o sa vedem cum il spala, schimba, adica sotul o sa aiba curs practic!
cam atat mi se pare diferenta

Din ce am auzit eu, si au nascut cateva sotii ale colegilor mei de curand acolo, au fost multumite de orice pachet au ales.
Bine mici nemultumiri legate de asteptat 15 min asistenta, da asta depinde si de asteptarile tale!
Eu am fost internata o saptamana la Giulesti, asa ca asteptarile mele vor fi, sper eu, rezonabile!

Si mai multe info intr-o spatamana, o sa avem net acolo, sa vad cum pot tine calculatorul!

cristiama
Mergi la inceput
liana.berbec
liana.berbec

376 Mesaje
Trimis la: - 10/12/2010 :  07:51:59 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiliana.berbec Adauga semn de carte la raspuns Trimite liana.berbec un Mesaj Privat
cristiama,
Ma gandeam la tine ieri. Ce ai facut la intalnirea cu Albu. Ce fel de control ti-a mai facut? Azi e 10, a ramas 14 pana la urma la ora 11?

Mergi la inceput
mihamanea
mihamanea

Romania, bucuresti
17 Mesaje
Trimis la: - 10/12/2010 :  15:17:25 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimihamanea Adauga semn de carte la raspuns
Am o intr pt cele care au nascut la medlife: ce bagaj ati avut cu voi la maternitate, pt voi si bebe?
Mergi la inceput
Pag. din 20 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com