Visul Romanesc !

Visul Romanesc ! | Autor: Adrianaa

Link direct la acest mesaj

Citat:
„...inca nu stim care este visul nostru.

Aceasta initiativa se adreseaza tuturor Romanilor care au un vis si cred ca si-l pot indeplini! Astfel ne adresam Romanilor, printr-un eveniment de lamurire a ideii de Roman…

În fond Esti Roman. Care este visul tau? Reprezinta intrebarea de pe buzele tuturor, intrebare care va avea raspunsuri si un raspuns eveniment in data de 1 decembrie, in Piata Presei Libere.

Esti Roman. Care este visul tau?”


Visul meu este normalitatea in Romania. Toate valorile morale, sociale si politice sa-si reintre in drepturi, sa nu mai fie subevaluate sau ignorate. Tinerii sa se poata realiza aici, acasa.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Eu vreau strazi si autostrazi pentru a putea vedea Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Eu spun ca putem scrie si aici care sunt visele noastre, fara sa facem reclama la un site.

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrianaa spune:


Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Eu spun ca putem scrie si aici care sunt visele noastre, fara sa facem reclama la un site.

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook


Sigur, asta era ideea, de a scrie aici. Adaugasem site-ul, fiind sursa citatului pe care il adusesem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

Asta ar fi un fel de colectie de vise zadarnice oricum. Asa le place romanilor sa isi enunte visele si sa astepte pe altu' sa le indeplineasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

se pare ca, dupa unele persoane si visele sunt interzise, se pare ca romanul nu are dreptul la asa ceva, el doar trebuie sa stea sa fie dirijat de o adunatura care incalca orice principii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mathilda spune:

mi se pare super ciudat sa visezi normalitatea. daca asta e vis inseamna ce deja nu prea m exista sperante pt romania. normalitatea, strazi, coruptie minima, profesionalism, oameni pregatiti la locul potrivit etc- toate astea fratilor nu sunt vise. ar tb sa fie realitati si sa faca parte din mentalitaea noastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Visul meu?
Visez ca odata ce imi cresc copilasii si vor sa stea la bunici, vreau sa-mi iau sotul, 2 biciclete si sa colind tara in lung si in lat. Tara noastra, Romania.In plus,...mi-as dori ffff mult o bicicleta tandem .

Pentru acest vis, recunosc ca voi avea nevoie de toleranta fata de biciclisti care, in acest moment, nu prea se iexista...



blog
proud




Clipe de vara 2010: ana-1 si ana-2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmonna spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Eu spun ca putem scrie si aici care sunt visele noastre, fara sa facem reclama la un site.

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook


Hai, ca esti foarte comica, zau asa !
Probabil ca "supereva" de la semnatura ta nu e deloc reclama la un site

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui simmonna

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Eu spun ca putem scrie si aici care sunt visele noastre, fara sa facem reclama la un site.

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Hai, ca esti foarte comica, zau asa !
Probabil ca "supereva" de la semnatura ta nu e deloc reclama la un site


Cred ca ar fi bine sa te controlezi un pic.

www.desprecopii.com , www.desprecopii.ro , www.supereva.ro sunt toate proprietati private - te afli pe o zona privata si desprecopii sau admin sau Mirela sau Florin sunt exact proprietarii acestor spatii virtuale unde deocamdata esti oaspete.
Asa incat eu zic sa lasam un pic mai jos ceva. Ok?


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=19" target="_blank">Tu poti face diferenta - voteaza-o pe Ioana - mar-2 - Fii tu un Mos Craciun! Multumesc!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Muffin,
visele noastre personale le urmam n-avea nicio grija!
Ce visam despre Romania e alta poveste.
Bunaoara si eu visez ca tara mea sa aiba autostrazi. Da nu's constructor. Asa ca uite, astept sa le faca altii...

Mathilda, Romania e o tara saraca. Normalitatea intr-o tara saraca ramane un vis.



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput