Geme in somn

Geme in somn | Autor: ank999

Link direct la acest mesaj

Buna seara.
Fetita mea de aproape 4 ani geme in somn de ceva vreme si acest lucru a inceput sa ma ingrijoreze. Cateodata mai scoate si diverse alte sunete.
Ziua nu zice ca ar avea vreo durere, daca se trezeste cateodata si o intreb daca o doare ceva zice ca nu.
Nu stiu ce sa zic...
Ai vostrii fac asa ceva. Sa ma ingrijorez?

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

poate viseaza; se uita la desene animate inainte de culcare ?
ce mananca seara ? crezi ca ar putea s-o doara burtica daca papa prea mult seara ?
cum e in camera in care doarme ? cald, frig, intra lumina de pe strada, etc.?

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Pai da, se uita la desene, de regula tom si jerry sau ceav cu printese, Nu mananca mult in general, seara prestam laptic, in camera sunt cca 23 de grade acum si nu intra lumina de pe strada, frica nu ar avea de ce sa-i fie ca locuim intr-o garsoniera, deci patutul ei e alaturi de al parintilor.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

A...sunt zile in care nu doarme la pranz si e cam obosita.
Cateodata mai si maraie, dar o mangai si se linisteste. Probabil viseaza.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anka74 spune:

Ehe...al meu nu numai ca geme si maraie dar si vorbeste, ofteaza, toarce ca o pisicuta, se rasuceste, se ridica in fundulet si apoi se aseaza insa cu capsorul in cealata parte, canta, striga Gol...adica Goooooool! De sar din pat si alerg disperata la el, insa n-are nicio treaba. E un copil activ ziua, iar trairile peste noapte le arela fel de intense. Asa ca nu stiu daca e normal dar nici nu mi se pare prea anormal. Si vizeaza, imi tot povesteste ce viseaza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Mai anka si a mea e foarte activa ziua, nu sta locului 5 secunde si nu accepta nici un refuz, iar in somn are acceasi reactie ca atunci cand e treaza si o refuzi cateodata. Cat despre sucitul cu capul dintr-o parte in alta si la noi e valabil.
Multumesc pentru raspuns.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput