Restaurant pt un botez de 40 de persoane in Buc?

Restaurant pt un botez de 40 de persoane in Buc? | Autor: ralucutza77

Link direct la acest mesaj

Dragi mamici, ajutati-ma si pe mine cu niste sfaturi. Cautam un restaurant pentru botez (stiu ca e f devreme, voi naste in aprilie, iar botezul va fi probabil prin iunie, dar....ne interesam din timp). O sa avem cca 35-40 de invitati si, avand in vedere ca vrem sa il facem sambata dupa-amiaza, probabil vor veni si vreo 10-12 copii. Nu vreau un local de fitze, vreau sa fie mancarea buna, chelnerii cu bun simt, atmosfera placuta si, daca e posibi, sa existe si un spatiu de joaca pentru copii. Sau, ma gandeam sa angajez vreo zana/printesa/pirat sa se ocupe de ei vreo 2-3 ore, sa ii picteze, sa le umfle baloane etc. Noi stam in sectorul 3, nu tin neaparat sa fie aici restaurantul, dar nu m-ar deranja sa fie prin apropiere. Ma puteti ajuta cu idei de restaurant si/sau cu vreo recomandare pt animatori pentru copii? Am si PM,ca sa nu facem reclama, imi puteti scrie si asa. Multumesc mult! DPN 20 apr 2011Poze:
http://picasaweb.google.com/grigore.raluca/ConcediuLaVienaSiBudapesta#

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

daca-ti este de folos, desi eu sunt din ploiesti

in 2006, la botezul nepotului meu, am fost invitati la pensiunea "casa mica" din zona semanatoarea-crangasi
mie mi-a placut foarte mult, preturile au fost mai mult decat rezonabile, amenajarea localului este ok, dragut, discret si cu un aer usor retro/rustic, are si aer conditionat, mancarea a fost buna si (prea)multa, pensiunea are si o curte interioara cu piscina, e amplasata intr-o zona relativ linistita, pe o straduta ce face legatura intre cheiul dambovitei si piata crangasi, cumnata mea a rezervat si o camera pentru a-l putea schimba/culca/alapta pe cel mic, era super curat. muzica a fost adusa de fratele meu pe cd-uri, aveau ei cd-player si sistem de sonorizare, poate acum lucrurile s-au mai imbunatatit.
gasesti si pe net site-ul pensiunii, cu poze, pret, telefon/mail proprietar, etc.

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

daca-ti este de folos, desi eu sunt din ploiesti in 2006, la botezul nepotului meu, am fost invitati la pensiunea "casa mica" din zona semanatoarea-crangasi
mie mi-a placut foarte mult, preturile au fost mai mult decat rezonabile, amenajarea localului este ok, dragut, discret si cu un aer usor retro/rustic, are si aer conditionat, mancarea a fost buna si (prea)multa, pensiunea are si o curte interioara cu piscina, e amplasata intr-o zona relativ linistita, pe o straduta ce face legatura intre cheiul dambovitei si piata crangasi, cumnata mea a rezervat si o camera pentru a-l putea schimba/culca/alapta pe cel mic, era super curat. muzica a fost adusa de fratele meu pe cd-uri, aveau ei cd-player si sistem de sonorizare, poate acum lucrurile s-au mai imbunatatit.
gasesti si pe net site-ul pensiunii, cu poze, pret, telefon/mail proprietar, etc.Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Multumesc mult Corina. Am vazut locatia pe site, arata interesant, il avem in vedere. Alte sfaturi chiar nu mai primesc? DPN 20 apr 2011Poze:
http://picasaweb.google.com/grigore.raluca/ConcediuLaVienaSiBudapesta#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astridhappy spune:

Iti recomand un restaurant micut (daca ai 40 de persoane il puteti inchiria numai pentru voi), cochet si extrem de haios. Este langa Spitalul Victor Babes, pe la Piata Muncii -deci in sectorul 3, se numeste la Piciorul Porcului (conceptul este al unui lant de restaurante in Canada- Au Pied du Cochon), si desi pe site se autointituleaza "cea mai vesela carciuma" nu este nici pe departe o carciuma ci un restaurant extrem de cochet si intim. Noi am fost acolo la o nunta. Si nu are numai produse din porc (apropo, totul provine din "ograda" nu de la supermarket) iar bucatarul este extraordinar. Noi am fost atat de incantati incat am revenit acolo cu diverse ocazii si nu numai.
Dar, ca sa iti faci o idee mergi pe site-ul lor ca au si preturi si meniu si adresa ...www.lapiciorulporcului.ro
Pana atunci merita sa incercati in doi o cina delicioasa acolo (cat mai puteti fi doar voi doi linistiti - crede-ma ca stiu ce spun!) si nastere usoara si un bebelus sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Eu am facut botezul la St' George, la crama si l-am avut pe clovnul Servetel sa intretina atmosfera catva ore. A fost foarte placut, Matei il tine minte si acum, desi a trecut mai mult de un an.

Luna trecuta am fost la o petrecere de copii mai marisori la un restaurant "Bistro Burghez" in spatele pietei Ozana. Au spatiu de joaca dar numai exterior, curtea frumoasa, zona e linistita, locuri de parcare garla (la noi au fost probleme in centrul istoric) mancarea excelenta.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Sa o ajutam pe Georgi sa mearga

Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Uite aici www.bistroburghez.ro/index.php" target="_blank">bistro burghez

si aici www.bistroburghez.ro/galerie.php" target="_blank">cum arata masa



CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Sa o ajutam pe Georgi sa mearga

Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Restaurantul Angelique, noi acolo am facut pt baiat
http://www.arestaurant.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

Va multumesc mult pentru sugestii. Le analizez diseara cu sotul si sper sa le si vizitam in curand. dicirstea cine e clovnul Servetel si unde il gasesc? Si cam cat costa? Stiam ca animatorii se inchiriaza cate 3 ore, nu? DPN 20 apr 2011Poze:
http://picasaweb.google.com/grigore.raluca/ConcediuLaVienaSiBudapesta#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Trebuie sa faci o socoteala de varsta a copiilor invitati. Animatorii astia au niste "tematici" ca sa zic asa, si unele prind mai bine altele mai putin bine, in functie de targetul de varsta. In general si ei te intreaba cu ce fel e copii au de-a face. Servetel e numele de scena, evident, si face multe scamatorii si pantomima, pe langa clasicele picturi pe fata si forme din baloane.
www.zburdalici.ro/petrecericopii.html" target="_blank">Uite-l pe Servetel e mai potrivit pentru petreceri cu copii mici, pentru media de varsta peste 8 ani cica mai bine merge Bombonica de la Vitamina vesela. am vazut-o si noi la lucru, dar nu am fost impresionati pentru ca nu ne-am integrat in atmosfera, avea doar 3 ani.

Mie mi-a placut mancarea ungureasca si prezentarea (meza'n'place-ul sau cum naiba s-o numi) de la St' George, la Burghezi a fost "ca la mama acasa", foarte bun, dar nu de fitze, insa castiga multe bile albe pentru spatiul de joaca si locurile de parcare.

Dar dupa prezentarea cu "porcii" le-as face o vizita

Eu peste tot am fost la testare inainte, sa vad cum este mancarea si servirea, si abia apoi am ales. Ungurii aun un desert demential (somloi), l-am luat si pe ala desi am avut si tort adus.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Sa o ajutam pe Georgi sa mearga

Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zmeuverde spune:

In general trebuie sa fii foarte atent atunci cand cauti o locatie pentru un eveniment asa important.Practic este prima petrecere a lui bebe.. Si merita tot ce este mai bun!
Un loc unde m-am simtit ok(din punctul de vedera al invitatului vorbesc..) a fost aici:http://www.jubile.ro/
Mi-a placut atmosfera, dar in primul rand serviciile..Nu am avut parte de genul ala de ospatari de "nunta si botez" care sa fie omniprezenti,dar sa lipseasca cu desavarsire..))

Mancarea a fost si ea ok,dar aici ma rog, parerile sunt subiective.

Stiu ca au avut si zane (una chiar era buna..:)dar nu stiu sigur daca erau incluse in pachet,sau au fost aduse de parinti..

Sper sa faci cea mai buna alegere pentru bebic.Si sa fiee sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

Ralucutza iti recomand restaurantul unde am facut eu unul dintre botezuri - eu locuiesc tot in sectorul 3 - se numeste "Contesa" si este in zona calea Vacaresti. Noi am avut 60 de invitati, preturile au fost convenabile, servirea f. buna, mancarea super ok si a venit si o "zana" pentru copilasi. Pot sa-ti dau mai multe detalii pe PM, dar ti-l recomand cu incredere

Mergi la inceput