Pufi dragalasi de Ianuarie-Februarie 2010 (168)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

MP, io nu vad scaunele pe mykids....dar am tot cautat mai de mult, cam stiu cum sunt/ vroiam doar sa stiu de care aveti voi si cum vi se pare... mi-a raspuns decenuela acum ceva timp, ca vroiam sa iau un Tigex si zicea ca la jiji mic nu mere bine... iar ala de la ELEFANTICA mi se pare cam....scump, costa aproape dublu cat cada ei, mama lor de plastice.. ma rog, am vazut si pe net, cu transport cu tot vine cam 15 lire, deci cred ca iau de acolo, alea de la safety first, parca....

trimit rapid ca acu' vine ceata de tehnicutze si se inchide pravalia

si iesim si afara la ger si soare (la mine sunt 3 grade...brrr)

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana



eu am avut de la tigex aprox cam ca al elefaticii...cu 50 ron de pe ocazii..pt mine o investie proasta....intra greu si iese si mai greu...plus ca ventuzele nu-si fac treaba...cand am mers in deplasare..am pus un prosop in cada...
la mine inca merge caditza de la okbaby ....e destul de marisoara

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

MP, io nu vad scaunele pe mykids....dar am tot cautat mai de mult, cam stiu cum sunt/ vroiam doar sa stiu de care aveti voi si cum vi se pare... mi-a raspuns decenuela acum ceva timp, ca vroiam sa iau un Tigex si zicea ca la jiji mic nu mere bine... iar ala de la ELEFANTICA mi se pare cam....scump, costa aproape dublu cat cada ei, mama lor de plastice.. ma rog, am vazut si pe net, cu transport cu tot vine cam 15 lire, deci cred ca iau de acolo, alea de la safety first, parca....

trimit rapid ca acu' vine ceata de tehnicutze si se inchide pravalia

si iesim si afara la ger si soare (la mine sunt 3 grade...brrr)

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana



Acum m-am uitat si eu ... ...eu il primisem ...asa ca habar n-am avut cat a costat......cadita noastra a fost 19 lei ......si este utilizata spre deosebire de scaun

Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Fac capitol nou.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Capitol nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota

Neata si de la noi.
In primu rand LML tuturor sarbatoritilor ratati
LML Yannis pui mic de grec sa fi sanatos si fericit alaturi de familia ta frumoasa.
Am incercat sa citesc asa in viteza dar ati scris nu gluma .
Elefantica si celorlalte fete multumim de aprecieri legate de poze pe domnul hipopotam l-am intitulat "dintisor".
Multa sanatate pufilor inca bolnaviori si multi din partea naostra.
Carmita bine ai revenit pe la noi tie si Lorenei.
WB si celorlalte fete care au reusit sa mai treaca pe la noi.
Legat de medici din pacate marti am avut parte de un lucru f nasol asa ca sa nu mai aud de ei in veci.Uniii nici nu merita sa se numaesca asa si cica mai si vor salarii mari .Am avut iar probleme cu mama si am fost la noi la urgente i-au facut 2 perfuzii si le-a luat 4 ore sa cheme salvarea sa o trimita la c-ta.Eu am venita acasa la piticot ca deja nu mai avea stare cu tatii deci mama a plecat sg la c-ta cu ambulanta.In jur de 5 plecam al bunica ca ramaseses sg si ii era si foame si era si panicata,bunn la 5 min dupa ce plecam vine o ploaie de ziceai ca s-a spart ceru ies in sosea fac disperata cu mana la un taxi sracu nene opreste si desi avea clienti il ia pe sotu si pe piticot, iar eu raman in ploaie cu carutu si alte bagae am ajuns fleasca la amma acasa.Intre timp trecuse cam o ora jumate de cand mama ajusese ma suna plangand ca au pus-o pe un scaun si nu o baga nimeni in seama, astia de la mangalia o trimisesera pt otomografie.O rog sa se linisteasca si sa incerce sa vb cu cineva pe acolo,un dr o asistenta,intre timp bunica plangea ca ce are mama sa-i zic ca eu o mint ca dc la ora aia inca nu era acasa aproape ora 19.Mama fiind deja cum era isi pierde cumpatu si tipa la alea pe acolo iar ele mari cucoane ce fac?cheama bodyguardu si o dau afara din urgente .Sun niste prieteni de fam din c-ta se duce omu sa o ia de acolo sa o aduca acasa,mama intre timp le spune ca o sa cheme presa ca sa afle si altii cum se poarta ei cu bolnavii,in 10 min era deja sus pe sectia de neurologie dar nu la tomograf ci la o d-soara rezidenta care nu ia facut mare lucru.Si uite asa mori cu zile pe la noi,a ajuns pe la 20.30 acasa ,ametita nemancata dar bucuroasa ca e acasa.AAA si mi-a zis ca au adus tot asa un batranel cu salvarea si l-au aruncat de pe targa pe pat ca pe un animal saracu cica plangea batranelu,OFFF.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine










Subscriu si eu la ce au zis fetele. Trebuie sa chemati tv nu se poate asa ceva! Cum sa te dea afara din spital cand tu trebuie sa tipi ca sa ti se respecte drepturile?!?




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului
www.myspace.com/my/videos" target="_blank">filmulete Sebi


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod


AMR ... inca 3, daca se poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui myky791

lml yannis de alexutzza!

simply

ioana fota imi pare rau de experienta neplacuta a mamei tale!auzi sa o dea afara bodyguardul!revoltator!. multa sanatate. traim in romanica!!!!!!!!!!!!

carmitapt o mami curajoasa!

evyme e bestial pustiul tau.parul ca parul are niste buze numa bune de pupacit. zici ca a facut injectii de marit buzele.apropo dupa mot il tundeti?

ruxita metoclopramid iam dat sieu pustiului la 5 luni cand a avut enterocolita.picaturi e dulce

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti



de aprecieri. Dap, buzele sunt numai bune de pupacit, ca ale lu` tac-su O sa-l tund dupa mot, ca nu-mi place sa stau sa-i fac codite, d-asta n-am vrut fata Daca era dupa mine il tundeam de asta-vara cand transpira saracul mereu la cap, dar nu puteam sa-mi pun toata lumea in cap




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului
www.myspace.com/my/videos" target="_blank">filmulete Sebi


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod


AMR ... inca 3, daca se poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui elefantica

Citat:
citat din mesajul lui evyme

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

myky,super cadoul de la sot sa va iubiti mereu la fel de mult ca si acum;tare dulci sunt puii taivad ca si catalin are palmier(cat m-am uitat sa vad palmierul din camera lui buturel,n-ai idee)


mami de Alex si Radu




Daca ai stii ce cochet este !! Sa vezi cum sta sa-i facem palmierul! Se opreste din orice, apleaca putin capul, nu mai respira, nu mai cliepeste, nu da din maini. Asteapata sa-l coafezi si abia dupa ce vede ca te-ai indepartat, isi reia activitatile.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan




Ce bine ca sta! Eu ma cam chinui cu Sebi sa-i fac palmierul; de obicei i-l prind dupa ce papa, in scaunul de masa, atunci e si el un pic mai linistit, dar tot intoarce capul in toate directiile




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului
filmulete Sebi


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod


AMR ... inca 3, daca se poate


Vai ce mai m-am chinuit cu palmierul ala sa-l descoper ...in sfarsit m-am dumirit si eu ...si daca tot m-am dumirit acum stiu ca motul lu' fi-mea e de fapt palmier

Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are.




Desi eu ii fac lui Sebi motul de pe la 5 luni, cand ziceau fetele de palmierul din pozele lu Tudorel buturel eu eram oarba Si eu a trebuit sa ma uit de doua ori ca sa ma prind de faza




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului
www.myspace.com/my/videos" target="_blank">filmulete Sebi


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod


AMR ... inca 3, daca se poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

Bea mi-ai dat de gandit cu spalatul pe dinti. Trebuie de pe acum? Aaa, si sa nu uit. Interbare: mai e vinetie putza? Lui Kiti i-a revenit la roze, ca sa zic asa. Imi pare rau pt nasul vostru.





ti-am zis ca eu am ramas cu sechele, ca eu de cand e cerul si pamantul mereu am avut dintii stricati si nici nu m-am dus sa ii fac decat de vreo 4 ani ii am facuti si am dat o groaza de bani, si nici nu imi plac...........
asa ca o aiu de al inceput
de ex..............periuta pe care i-am luat-o scrie pe ea de la 4 luni, deci cred ca trebuia de mai demult, dar eu numa acu am inceput.......sper sa fie ok..................




aaaaa puta e roza.........dar roz mai inchis asa...........
nus tiu

nasul tot asa,.nu stiu pana cand rezista......................

I don't know much...but I know I love you...



Expecting ... a special one...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Daca tot nu am recuperat de vreo 2-3 capitole , macar sa lasam de dansat, de baut si de mancat pentru toata lumea! Azi facem 10 lunitze!

de Yannis





multumim!!!!!!!!
la multe lunite frumose!
va apropiati cu pasi repezi de primul anisor..........aoelu ce a trecut timpul!!!!!!!!

I don't know much...but I know I love you...



Expecting ... a special one...

Mergi la inceput