Dovlecei veseli de sept-oct 2009 (7)

Dovlecei veseli de sept-oct 2009 (7) | Autor: septoct2009

Link direct la acest mesaj


Cateva mamici pontoase de dovlecei sept-oct 2009, si-au propus sa rada. Suntem niste mamici vesele de dovlecei, ne completam reciproc, ne sfatuim, ne serbam, radem cu gura pana la urechi. In acest topic NIMENI NU SE SUPARA.
Mamicile de dovlecei au fost intotdeauna prietene, sunt haioase si razacioase. Vor sa treaca peste momentele grele cu zambetul pe buze.
______________________________________________________________________________
Asa ne-am cunoscut
_____________________________________________________________________________
Apoi ne-am continuat drumul AICI, devenind buni prieteni
______________________________________________________________________________
Unii dintre noi au fost mai veseli asa ca ne-am mutat AICI
______________________________________________________________________________

Asa aratam la 1 AN
_____________________________________________________________________________



DOVLECEI VESELI

1;2;3;4;5;6

_____________________________________________________________________________

Dorim sa va facem cunostinta cu noi si mamicile din dotare:

  • 23.07 - Lisa Maria migdalata de mami SabinaY. • poza • + surioara Erika

  • 31.07 - Luca si Matei gemanuti dragi de mami mimika
  • 14.08 - Bruce de mami frumoasaIulika • poza • acum cu surioara Daniella

  • 20.08 - Andreea de mami Monique02 • poza • + surioara frumoasa Teodora

  • 21.08 - Razvan de mami tinerica Mary_07 • poza • + fratior Alex

  • 24.08 - Andreicuminte de mami santorini • poza •

  • 25.08 - Andrei si Stefan de mami Techila • poza • & • poza •

  • 26.08 - Dragos Alexandru zis Zdrelica de mami monica_dicut • poza •

  • 28.08 - Maria superba de mami aricelul • poza •

  • 29.08 - Ebru Fatima ursulica de mami selen80 • poza •

  • 31.08 - Ama carliontzata de mami crocodana • poza •

  • 31.08 - Maria pui scump de mami carinablanca • poza •
  • . Primul dovlecel mergacios
  • 03.09 - Natalia Pisi de mami Fragutza • poza •

  • 05.09 - Emma Ioana cuminte de mami Cristina_ana • poza • + fratior nazdravan Andrei Eric

  • 05.09 Alex Cristian frumos de mami anamaria1979 • poza •

  • 07.09 - Iris Teodora de mami miha94 • poza • + fratior Matei si surioara Laura

  • 07.09 David Andrei papacios de mami mamideandrei • poza •

  • 11.09 Matei de mami diamar78 • poza • + fratior David

  • 13.09 David cu ochi ca cerul de mami lutoniana • poza •

  • 13.09 Irinel Andrei motzat de mami madalina84 • poza •

  • 13.09 Stefania Gabriela cu ochi minunati de mami iuliapapusa

  • 14.09 - Carina Maria fotomodel de mami happy_uka • poza •

  • 14.09 - Dinu Andrei de mami draga anomis28 • poza •

  • 14.09 - Ruby Elena dragutzica de mami Crystina • poza • + surioara Lilly Elisa

  • 15.09 - Isabela-Maria frumoasa de mami vik-cj • poza •

  • 18.09 - Evacu ochi frumosi de mami emy10 • poza •

  • 19.09 - Ana delicata de mami NelaM • poza •

  • 22.09 - Maia Zana florilor de mami hepilica • poza •

  • 22.09 - Ioan Amos Mosorel de mami minunata biaz29 + fratior Busici

  • 26.09 - Alessia Zeina bufleica dulce de mami alex25 • poza •

  • 03.10 - Aidan Gabriel superb de mami MangaGirl • poza •

  • 05.10 - Alex finutz de mami Lullaby_2009 • poza •

  • 12.10 - Mihnea Costin smecher de mami suede • poza •

  • 16.10 - Alexandru Daniel de mami minunata Raluk16 • poza •

  • 16.10 - Ana Elisa finutza de mami Dana15 • poza •

  • 18.10 - Tudor Mihai dulce de mami moni_iulia • poza •

  • 21.10 - Radu Mihai parlamentar de mami liliac1 • poza • + surioara desteapta Andra Maria

  • 02.11 - Santiago (Iulian) piticutz de mami monis5 • poza •


    Va asteptam pe toti cei asemenea noua sa va alaturati.
    ______________________________________________________________________________
    In fiecare luna serbam pe cineva asa ca tragem cate-un chef

    Ianuarie: 15 - vik-cj; 24 - mamideandrei;

    Februarie: 12 - lutoniana; 16 - raluk16;

    Martie: 17 - monica_dicut;20 - monis5; 22 - madalina84; 31 - crocodana;

    Aprilie:01 - Crystina; 29 - MangaGirl;

    Mai: 25 - Liliac1 si David pui de Diamar;

    Iunie: 10 - suede si emy10; 17 - carinablanca;

    Iulie: 04 - happy_uka; 13 - moni_iulia; 15- mary07; 16 - Fragutza; 17 - monique02; 25 - Lullaby; 26 - Andrei pui de Cristina; 29 - Iulika29;

    August: 04 - diamar; 09 - techila;14 - mimika; 28 - anomis; 31 - Erika pui de Sabyna;

    Septembrie: 10 - SabinaY.; 15 - Dana15; 18 - NelaM; 29 - Andruska pui de liliac;

    Octombrie: 10 - hepilica; 19 - santorini; 21 - miha74; 27 - Lilly Elisa pui de Crystina; 29 - biaz;

    Noiembrie:02 - Alex de Mely; 09 - anamaria1979; 25 - alex25;

    Decembrie: 23 - Cristina_Ana;


    ______________________________________________________________________________

    Raspunsuri

    Inceputul discutiei

    Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

    Sa fie un capitol cu vesti bune si dovlecei veseli si sanatosi

    Alex, bine ai revenit . Hai baga povesti. Cate tone de hainute ai cumparat de la Viena ?

    Nela, imi pare rau ca nu esti in the mood si Anuca e inca racita. Ascult-o pe Lilian ca stie ea ce zice cu inhalanturile. Eu i-am pus pe batistuta pe care i-am agatat-o undeva sus la pat, la juma de metru de el. SI a dormit tun toata noaptea. Sanatate multa va doresc.



    Monica de Zgatie cu Blog
    Povestea noastra
    Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
    trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
    Ingerasul Andrei

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

    UItasem, vroiam sa intreb daca pot sa-i dau cu ceva lu Zgati la buza, ca azi a muscat din asfalt si a devenit copilul Angelinei Jolie

    Vroiam sa va mai spun ca i-au cumparat ai mei calut pt CRaciun (ca sa-i raspund lui Moni_iulia). L-am luat din DRagonul Rosu, a costat 120 ron. Acelasi cal il vazuse tata in Kaufland??? si cica era 250 ron. E super, canta, face precum calul, da din coada si din gura si e maricel, cei din magazinele mari sunt jumate cat asta si sunt intre 110 si 200 de ron. L-am luat din DRagonul nr 8 standul 227. La alte standuri era intre 150 si 180 de ron

    Asa, mai vroiam sa zic ca am fost azi in AUchan si am vazut un avionas ccu Winnie the Pooh, caruia i se invarte elicea cand tragi de manete pe acolo si cred ca va fi cadoul de Craciun pt ca Zdreli e innebunit dupa avioane si elicoptere si cred ca va fi megaincantat. Initial mi se pusese si mie pata pe Winnie povestitorul dar l-am vazut in Cora in weekend si are in total doar vreo 20 minute de povesti si cantece, adica tine o poveste 2 minute, sunt scurtute si cam aiurea. MArog, asa mi s-a parut mie, nu e ceea ce as fi vrut eu. Vreau sa-l caut insa pe DUni povestitorul (sper sa-l bage astia prin Hipermarketuri la preturi mai normale)
    I-am achizitionat si sanie, clasica din lemn cu fier si spatar, exemplificam mai tarziu. A fost taaaare incantat si a calarit-o toata seara, asa ca abia astept sa ninga

    Hai ca iar m-am intins...

    Va pupez pe toate fara exceptie

    Monica de Zgatie cu Blog
    Povestea noastra
    Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
    trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
    Ingerasul Andrei

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

    Am citit tot din urma ca sa intru macar in ritm, dar nu sunt in stare sa leg doo cuvinte, asta e.

    Am revenit si noi pe la casile noastre (bine, suntem inca la mama, dar nu se pune) si pot sa va spun ca a fost tare bine, ca m-am rupt si eu nitel de rutina zilnica, dar am suferit ca un caine dupa mandra, am plans in fiecare seara....nu e de mine treaba asta, recunosc. Am facut cumpraturi, ca de aia am plecat, insa mandrei nu i-am luat mare lucru, pentru ca mi-am propus de cand am plecat sa nu cumpar pentru ea ca are mult prea multe, si ma bucur ca m-am tinut de cuvant. Ne-am luat noi destule in schimb. I-am luat tablita din aia de scris, costum de schi, blanite, vestute si alte chestii.

    Luto imi pare tare rau ca Davidelul sufera, tare rau este, din pacate stiu prea bine. Multa sanatate.

    Monica Zdrelica e un frumos, mor dupa el.

    Nu mai stiu nimic, zici ca sunt in transa, nu stiu ce am.

    ----------------------------------------------
    Alex, mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
    Da Doamne sa fim sanatoase!

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

    Hai ca mi-am adus aminte:

    Hepi am savurat toate pozele cu Maia si tare frumoase mi s-au parut, e din ce in ce mai expresiva.

    Nela sper sa treaca repede si mucisorii, offf draga de ea.

    Dana ma bucur ca sunteti bine, v-am citit si pe blog, e asa frumos acolo la voi la malul marii.

    Uka, sper ca ne incluzi si pe noi in planurile voastre de intalneala.

    Fragutza sa iti fie de bine mini-vacanta la Buzau, sper ca ti-ai mai incarcat din baterii.

    Anomis mor dupa tine cu pasiunea ta cu jucariile, Dinutzu e un copil fericit, recunosc ca eu ma inspir de la voi.

    Mai revin pe parcurs, ca vad ca imi revine memoria in valuri.

    ----------------------------------------------
    Alex, mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
    Da Doamne sa fim sanatoase!

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

    Buna fetele!
    Mai dau si eu un semn de viata ca nu prea am mai facut-o de mult.
    Monica, avionul acela il am si eu de mult, e super de super, a fost jucaria preferata a lui Andrei si acum e a Emmei. Are multe butoane cu melodii dragute, se invarte foarte fain elicea aia, se poate plimba cu el prin casa, cu ajutorul lui s-a prins Emma acum multe luni cum functioneaza butoanele si la ce folosesc. Cand i l-am cumparat lui Andrei in primele zile nu s-a despartit nici un minut de el, doarmea cu el il pat ca altfel era jale. Deci, concluzie, cumpara-l ca merita!
    Alex, ce fain de tine ca v-ati dus la shopping la Viena! Bravo voua!
    Uka, imi pare tare rau, dar eu nu pot veni la intalnirea cu tine saptamana aceasta. Plecam joi la munte, avem de gand sa lasam copiii la parintii mei la Brasov si sa stam si noi doo zile doar noi doi, ca niste porumbei, la Sinaia! Am vinuletul de la Epi, am pregatit muuulte filme la care sa ne uitam toata ziua ca pe vremuri (ca vremea probabil ca o sa fie urata, deci nu prea o sa ne plimbam), seara doar noi doi la restaurant, de-abia astept! Pare cam frumos, oare chiar o sa se intample?!
    Dana, ca mi-a amintit Alex, doaaaaamne ce frumos e acolo la voi, de vis, am savurat toate pozele, inclusvi pe cele din concediu! Mi-a placut maxim masa voastra romantica la lumina lumanarilor!
    Nela, mi se rupe sufletul cand povestesti de puiul mic, cum plange ea la Batista Bebelusului. Nu ai putea sa cumperi un aparat de aerosoli, ca i-ar face foarte bine. (de fapt daca stau sa ma gandesc mai bine, nu cred ca ar fi incantata nici de mascuta aia de la aparat). Lasa, ca se face scumpa mea bine!
    Diamar, tin pumnii sa treceti cu bine peste operatia micutului!
    Nu mai stiu ce am mai citit in capitolul trecut, trimit asta si poate imi mai amintesc eu.

    Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
    POZE

    POZE NOI

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

    Monica. Eu i-am dat lu' Tudor cu strugurel de la mine si i-am tinut un borcan de iaurt de la frigider pe buzita cat a dormit la pranz si seara nu mai avea nimic.Nu stiu dk v-am povestit dar am facut o criza de nervi cand l-am vazut plin de sange.Eram intr-un orasel de provincie(Oltenita) pe o strada principala dalata, inchisa circulatiei auto gen aia din Sibiu si am intrat intr-un magazin sa-i iau o caciulita lasandu-l cu mama si bunica si cand am iesit urla plin de sange.Ii curgea din gura si era plin si pe maini.Cosmar!
    Calutul poate fi calarit?
    Azi am reusit sa vorbesc cu Katteryna (f putin ca eram in bucatareala si aveam un fomist pe urme).Sunt bine, in Constanta(aviz amatoarelor) pana vineri.Sper s-o mai prind si maine si revin cu detalii.
    buzitza lui Zgatix, burtica Davidelului si nasucul Anei Bananei.

    Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita

    Romania- The land of choice




    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

    Voi mai iesiti afara pe vremea asta? Eu in ultima saptamana am batut mall-urile zilnic cu Emma dupa mine. Intr-o saptamana am cheltuit aproape toata indemnizatia, am dat in febra cumparaturilor (pentru mine de data asta, ca nu am mai facut-o de muuult). SI asta nu ar fi neaparat rau, dar pana la urmatorul salariu mai sunt 3 saptamani, ce naiba fac eu atitea zile prin mall fara bani pe card?
    Nu ne intalnim si noi saptamana viitoare la Unirea? Mai schimb si eu doua vorbe cu cineva, ca ma duc cu capul de atita singuratate.
    Anomis, nu ai mami ceva concediu? Hai, ca mi-e dor de o cafeluta cu tine! La prajitura nu ma bag, ca am trecut la alimentatie sanatoasa! Am incercat sa ma las si de cafea, dar am avut un moment cand era sa adorm la volan, efectiv am simtit ca ma duc in ale viselor, si m-am speriat atit de rau ca m-am dat jos si in prima cafea m-am bagat.
    Raluk, am citit pe blogul tau ca vrei sa-ti cumperi bluzite de la Kenvelo! Vezi ca au si vanzari on-line, mi-am comandat eu vreo 5 bluzite, la jumatate de pret fata de magazine. Ca au promotia aia cumperi de 300 RON si platesti 150! Si bluzitele alea de le vroiam eu nu se incadrau in promotia din magazine, doar pe net. Si sunt si de alaptat, cu nasturi sau fermoar in fata.
    Il pup si pe Alexutul, ca am citit ce s-a mai chinuit saracutul!

    Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
    POZE

    POZE NOI

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

    Moni_iulia, ai tinut, mami, regimul ala? Eu dupa o saptamana slabisem doar 1,5 kile si m-am enervat atit de rau ca mi-am bagat picioarele. Acum mananc ce imi place mie, in special salate cu de toate, am renuntat la carne si la zahar si ma simt tare bine. Luna viitoare imi iau si blugi, ca acum inca mai am ceva burta pe care sper sa o dau jos. Bag abdomene in fiecare seara, la greu!

    Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
    POZE

    POZE NOI

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

    Citat:
    citat din mesajul lui cristina_ana

    Moni_iulia, ai tinut, mami, regimul ala? Eu dupa o saptamana slabisem doar 1,5 kile si m-am enervat atit de rau ca mi-am bagat picioarele. Acum mananc ce imi place mie, in special salate cu de toate, am renuntat la carne si la zahar si ma simt tare bine. Luna viitoare imi iau si blugi, ca acum inca mai am ceva burta pe care sper sa o dau jos. Bag abdomene in fiecare seara, la greu!

    Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
    POZE






    POZE NOI


    Eu am dat vreo 3.5 kg in prima sapt apoi se pregateau "musafirii" sa vina si am inceput sa pun usor la loc(probabil apa). Asa ca momentan am ramas cu 2 date jos si fara pofta de mancare. Mi-am propus sa mai tin si luna viitoare (ca pana scap eu de surplus e cale lunga). Am renuntat cand mai aveam 2 zile.Nu se cunoaste mai deloc dar, ma simt fantastic.



    Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita

    Romania- The land of choice

    Mergi la inceput

    Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

    Monica,pupam baiatul,sa treaca repede buba .La noi e tare buna crema de galbenele (mai ales acum cand i se creapa foarte des buzele,de la vant).

    Alex,noi te credem ca ti-a placut la Viena,dar parca ar merge si niste poze pentru exemplificare

    Cristina ,ce vremuri faine te asteapta . Ce sa va doresc oare? ...hmmm...iubire multa!!!!

    Si noi am plecat duminica la Sibiu,ca 2 indragostiti Alex era la soacra,Razvi dormea cu nasu de amiaz, asa ca am zbughit-o.
    Am baut o cafea,am papat o pizza,ne-am plimbat prin mall si inapoi acasa .

    Va las si cateva poze cu nazdravanii

    Mamica de 2 nazdravani

    Mergi la inceput