Pufi dragalasi de Ianuarie-Februarie 2010 (166)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui haircut

mai, mai,ce chef de


LMA BLUE FLOWER!!!!!! sa fii sanatoasa si sa te bucuri de minunea ta nici eu n-am scris povestea nasterii si am inceput sa uit detalii....asa ca da-i bataie. Distractie placuta azi!


LML Yannis


WB Lillyka, Irinaa, Andrelina! ce mult ma bucur cand se mai aduna fete

Xela, ce frumos ai povestit de C ierice face A? e bine?la gradi?

N-am apucat sa mai intru aseara c-am fost pe marginea butoilui...cand o sa invat sa nu mai astept de la cei din jur aceleasi lucruri pe care le ofer???? noroc cu al meu ca-mi radea in nas cat sunt de natafleata si-am revenit repede


sa aveti o zi frumoasa!
Deja ma enerveaza vremea asta....vreau cald sa stau afara cu cupchilu' ore intregi in parc




mami de fetita finuta


Mai fetelor, lasati butoaiele astea! Ce-i cu voi? Nu sunt bune decat pentru facut vin (si nu cred ca-i gata). Cine poate sa te supere cand ai o fetitza asa finutza?

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Fac eu capitol nou, am culcat deja copila.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

N-am mai intrat de un secol .

LA multe lunisoare sarbatoritilor ! Sa fiti sanatosi scumpi copilasi!

Tati a descoperit primul dintisor care sta sa sparga gingiuta, in sfarsit de cand il asteptam!!!! De Sf Nicolae o sa avem si noi primul dintisor! In rest, suntem bine, Doamne multumesc ca nu sunt raciti copilasii, a fost o luna buna, noiembrie.
NU stiu cum sunt copilasii vostri (daca as citi mai des as afla, stiu ) dar Dani ma termina ce dependent e de mine, nu sta singurel, "alearga" de-abusilea dupa noi prin casa, plangand...in rest, alaptez in continuare, rezist greu, dar fac eforturi sa il duc pana la un an cu sanul,...mai departe poate isi face Dumnezeu mila de mine si se intarca singur, asta ar fi idealul, dar la cum il vad...nu m-as astepta. A avut o perioada si inca mai persista...refuzul pentr mancarica...incerc sa il las sa pape cat doreste apoi dau san....dar e geu sa il vad cand refuza....
Va pupic si va doresc tot binele din lume!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Capitol nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Kiti mi-a tras tzeapa. Doar i-a fost sete. Plus KK...

Deci ma apuc de capitol nou.




Kiti de Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Acum am citit...nu ma mai apuc. Miri!




Kiti de Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui xela_07
Scuze ca ma bag, dar esti sigura ca febra asta asa mare e de la dinti??? Nu o fi o afurisita de viroza si la voi?

editez ca vad ca te-au mai intrebat si fetele ..... Daca are si mucisori eu as do o fuga la dr.


... tocmai ma laudasem ca am depasit faza de mamica isterica si am trecut la faza de mamica "experimentata" care are o trusa burdusita cu medicamente pe care stie sa le foloseasca! Avem aparat de aerosoli (ii fac aerosoli de ieri), sigur ne recomanda tantum verde (1 puf pe zi), antitermice normal (schema nurofen 6 ml alternat cu panadol 6 ml la 6 ore, la necesitate o jumatate de supozitor de novocalmin), comprese apa cu otet jumi-juma, sosetute in picioare inmuiate in apa cu otet. Lasata febra sa-si faca de cap timp de 48 de ore de la debut, apoi consultat un medic (daca simptomele se agraveaza).

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)





6 ml de nurofen???? ohoaa..mi se pare f mult...pe cutie scrie 2,5 iar pediatra mi-a spus ca pot sa-i dau 3 ml...so, care-i faza?

si cand a a vut iuri febra mi-a repetat sa nu-i fac frectie cu apa si otet sau spirt ci doar cu apa...acuma na, fiecare cum crede...mi-e mi-a fost frica sa-i incalc ordinele..

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_



nurofenul si panadolul se dau la kile - eu ii dadeam 4 ml si nu avea nika efect si medicul mi-a zis sa maresc doza, dar sa le raresc la 6 ore, nu la 4 ore cum ii dadeam cand era mai mic... asa ca caci, la 12 kg se necesita mai multi ml. Pe cutia de panadol scrie chiar la 10-13 kg 7 ml de panadol...Si mai stiam ca compresa numai cu apa nu e foarte antitermica... o sa ma documentez mai bine.
Saracu deja are o sechela, vroiam sa-i dau ciorapei in picioare si a inceput sa urle fara sa inteleg de ce, aparent fara nicio cauza... plangea ca m-a vazut pe mine ca vreau sa-i dau ciorapi... s-a mai linistit cand i-am incaltat si a vazut ca nu sunt uzi...

AMR 4, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

Kiti mi-a tras tzeapa. Doar i-a fost sete. Plus KK...

Deci ma apuc de capitol nou.




Kiti de Miki




Super tare !! Ai fi a treia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufuleti2010

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

Kiti mi-a tras tzeapa. Doar i-a fost sete. Plus KK...

Deci ma apuc de capitol nou.




Kiti de Miki




Super tare !! Ai fi a treia


Eu ma amuzam. Vezi prima pagina din capitol nou.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

LA MULTI ANI BF! Sa fii sanatoasa si tot ce iti doresti alaturi de familia ta!
Cum sarbatoresti ?

Lorex - si la C au succes paiele cand il asez la masa. Mai e fascinat si de o galetusa mica in care ii pun diverse si el le baga si le scoate de acolo de zeci de ori. E f concentrat dragutzul de el .




Pai m-a invitat sotul diseara la restaurant si cred ca voi merge acasa cu un tort si cu sampanie, pt mama si pt vecini - care ne sunt prieteni. Nimic fastuos. Just noi.

Mergi la inceput