Pufi dragalasi de Ianuarie-Februarie 2010 (165)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Fetiliiiiii, n-am citit nik, dar am intrat sa va spun ca am auzit acum la radio pe tovarasu' ministru muncii care a zis ca legea cu indemnizatiile se va discuta in parlament in decembrie si NU se va aplica mamicilor care deja sunt in concediu, ci celor care urmeaza sa intre.
Nu e corect nici asa, dar macar noi putem sta linistite...si poate intre timp se mai razgandesc si lasa legea cum e acum si pentru viitoarele mamici.

Oricum...ma bucur pentru noi!




Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Sunt super fericita!!!

A nascut nasa lui Kiti, acum aproape 1 ora. Am supica pe foc, sa ma duc sa ii duc la spital!
Abia astept sa o vad pe proaspata mamica! Pitica se numeste Marina, si mai multe nu stiu, si numele sper ca sa fi ramas asta!



Fac cinste! De mancat si de baut pe saturate pentru toata lumea, dupa pofte si putinte!






la la laaaa la la laaa





Kiti de Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui myky791

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

BEA,
ROX Y cum a fost?a mai stiut tati rolul?
mykycum mai e puiul?febra?


Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana



mia facut si azi noapte febra. intruen fel e bn nu? inseamna ca lupta corpul cu infectia. lupta impreuna cu antibioticul. iam dat sosetutele cu otet si ibalgin si sa linistit.

Mihaela mami mandra de baieti cucuieti


de cand facetzi tratamentul?
nu vreau sa te nelinistesc dar din pacate si noi dupa 3 zile de augmentin mai faceam febra si cand am fost la dr s-a vazut o otita care initial nu s-a vazut, mi-au schimbat tratamentul si dupa 24 -48 de ore era mult mai bine.
da, asa e febra inseamna ca lupta corpul, dar din pacate inseamna ca si e infectie, oricum hidrateaza-l foarte bine, Anastasia a stat 10 zile cu febra pana sa-i scada: 6 - ca e viroza si nu tb AB,( plus ca 2 zile avea febra, doua nu, ca ne-a dus pe toti in eroare ) pana la introducerea primului antibiotic- augmentin si 4 pana la celelalte, dar se dezhidratase tare, ca am mers si i-au pus o perfuzie la spital
, mai bine suna dr., (eu am disperat-o pe a mea, in fiecare zi o sunam de cel putin 2 ori , noroc ca era o cunostintza de la liceu dar totusi...), sanatate multa


Editez ca dupa ce am trimis mesajul am vazut ca ati fost la doctor, o sa treceti si peste asta , rabdare multa , noi am plecat cu venula, nu a incercat deloc sa si-o scoata mica, in plus era si bandajata bine, dar sunt si riscuri intradevar
am scris de am ametit eu, apoi voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui haircut

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

LML Teo ce elegant !

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan




Cum v-ati distrat singurei in WE?

mami de fetita finuta

Tare bine doar noi doi. De dimineata pana seara i-a iesit al patrulea dinte, cam la 2 zile dupa cel de-al treilea. Foarte exploziv domnisorul dintzisor. la cum arata, eu credeam ca iese intro saptamana.
Noaptea a gemut in somn mititelul, cam din 2 in 2 ore m-am dus la el. Pana la urma l-am lasat in patuz, caci de-abia a adormit cu plansete si cu ceai ff mult si nemancat. Daca nu-i dadeam, plangea de mama-mama. Cand a simt laptele a urlat. Asa ca nu l-am mai plimbat printre camere.
L-a inceput am dormit cu el in camera, dar ca si atunci cand era mic-mic, ii aud orice miscare. Asa ca dupa ce l-am schimbat noaptea de pampersi (prin somn), am plecat, dupa aceea m-am intors iar si am dormit cu el. Am facut naveta si l-am confurzat pe motan


varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

Sunt super fericita!!!

A nascut nasa lui Kiti, acum aproape 1 ora. Am supica pe foc, sa ma duc sa ii duc la spital!
Abia astept sa o vad pe proaspata mamica! Pitica se numeste Marina, si mai multe nu stiu, si numele sper ca sa fi ramas asta!



Fac cinste! De mancat si de baut pe saturate pentru toata lumea, dupa pofte si putinte!






la la laaaa la la laaa





Kiti de Miki



Sa va traiasca!

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

un cap nou...ceva?


sa ma apuc de scris aici?

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

K....fac capitol nou ca vad ca nu se indura nimeni.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

bag si eu o descarcare mica, poate se pierde la sf de capitol...
sunt/em dupa o perioada de tzatzaiala/maraiala mai intensa, dar care vine la capatul a 10 luni in care, recunosc, ema nu a dormit nicioadta "bine" noaptea. ba chiar la inceput de tot era mai ok intre 21-24, adik exista un somn de 3-4 ore intr-o zi,legat.insa de cateva luni bune nu doarme deloc legat mai mult de 1 ora, daca nu are tzatza la indemana. adoarme inapoi numai asa.si noaptea la fel, adik se scoala la 1 ora...ma rog, stiati asta.insa m-a ajuns oboseala si m-am plans in casa, am incercat mutari de patutz/camere, etc.nu merge. ce ma doare e ca tati propune sa fim mai"intransigenti", cumpara LP, ema nu-l bea, face ceai pt noapte, ema nu-l bea, merge el la ea daca se scoala la 20' dupa ce a supt si ema urla, el o plimba/leagana in brate. ema urla tare. toti ne sculam si ne stresam, iar el se supara ca si cum...e vina mea, ca am invatzat-o doar cu tzatza,ca nu o las sa mai planga (nu suport sa o aud plangand.deloc. am ramas cu sechele de la primele 5 luni cand, indiferent ce faceam, urla taaare). ideea e ca mai obosesc si eu, zic in casa, dar nu ma asteptam la solutzii de...sprijinit stresul si chinuit copilu'. eu cred ca ema e altfel (decat Ana sau altzi bbi), mai "needy", mai mamoasa, nu stie sa se descurce singura nici la somn, nici la joaca, etc.cred ca poti incerca metode, suzete, etc, dar, in final, copilul alege ce i se potriveste, nu?chiar daca asta nu se pupa cu programul si preferintele adultilor...
unoeri mi se pare ca o leagana "prea tare, disperat". cred ca vrea sa ajute, dar...as prefera sa nu se ambitioneze sa iasa lucrurile "his way"
na, am zis...

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana



Sunt de accord cu tine. Nu cred in disciplina pentru bebei. Daca vrea bine, daca nu, iarasi bine. Sa aleaga din instinct. Pentru ca nu cred ca un bebelus la varsta aceasta face mofturi sau refuza ceva doar de dragul de a refuza. Si cum sa-l disciplinezi acum? Nu-i afectezi personalitatea? Nu-l stesezi si mai tare? Nu stiu, zic si eu, dar parca asa mi-aduc aminte de pe la psiho-peda.
Important este sa rezisti tu

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

K....fac capitol nou ca vad ca nu se indura nimeni.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)




chiar ma apucam sa strig catalogul si sa intreb unde esti? Ma gandeam sa ma apuc eu, dar trebuie sa-mi caut notitzele

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Dragi mamici de pufuleti, va invit la Capitolul 166

Mergi la inceput