HELP!!!!!

HELP!!!!! | Autor: oana_lex82

Link direct la acest mesaj

Fetelor, stiu ca nu este locul pt acest subiect dar sunt disperata!!! Azi am fost la bancomat sa scot niste bani, dar de cascata ce sunt si ma si grabeam, am luat doar cardul..banii nu i-am luat...mi-am dat seama dupa jumate de ora cand deja eram in alt capat al orasului...Mentionez ca nu era nimeni in spatele meu cand am facut tranzactia...oare mai am sanse sa recuperez banii??? Azi e sambata si nu mai era nimeni la banca..era inchis...tocmai luni gasesc pe cineva acolo...O parere daca ati mai patit sau daca cineva dintre voi lucreaza in domeniu!!!Merci mult..

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Buna

din pacate nu cred ca ii recuperezi.

Cu banca nu ai ce discutii sa porti, pentru bancomatul este in afara si nu in interior. E ca si cum ti i-a furat din portofel sau i-ai luat si i-ai uitat langa. Singurul mod in care ti-i poti recupera era sa te fi intors si sa ii gasesti acolo.


Daca pe chitanta iti arata ca ai scos banii si totusi bancomatul nu putea sa ti-i dea atunci trebuia sa iei legatura cu banca, faceau un inventar si se descoperea ca suma pe care trebuia sa o ridici nu a fost data.

Imi pare rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

pai cum nu ai luat banii?intai iese cardul, apoi banii si apoi chitanta.
daca ai solicitat o suma de bani...ai luat cardul si apoi ai plecat..banii au iesit din bancomat si i-a luat primul care i-a vazut..
dar nu inteleg..daca ai luat cardul..cum sa uiti sa iei banii daca pentru bani te dusesesi acolo?.si banii ies imediat dupa ce iese cardul..
inseamna ca erai obosita rausau cu gandul in alta parte..se mai intampla..dar din moment ce ai facut operatiunea..nush cu ce te mai poate ajuta banca
imi pare sincer rau



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Mai fetelor...intr-adevar pt bani m-am dus..vb si la tel in acelasi timp..pur si simplu am luat cardul si am plecat k ma grabeam...stiu k is uituca..etc dar e prima data cand mi se intampla..am vb cu o prietena care are o cunostinta la banca si i-a zis ca in cazul in care banii nu ii iei in 30 secunde bancomatul ii trage inapoi...o sa ma duc luni sa vad ce rezolv...nu tre sa dati cu rosii..asteptam un sfat mai mult de la cineva care a patit asa sau de la vreo fata care lucreaza la banca..daca as fi avut noroc ca in urma mea sa nu fi venit nimeni in 30 secunde am sanse sa ii gasesc
Ms oricum pt pareri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Nu face nimeni misto de tine, dar nu exista astfel de bancomate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

NU exista astfel de bancomate pt ca nu stii tu..ia dai un search in google sa vezi ca toate bancomatele au obtiunea ca dupa 30 secunde sa opreasca si banii si cardul in cazul in care nu sunt ridicati...Mai bine nu va dati cu parerea daca nu stiti.Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnaisG spune:

De ce ai mai deschis subiectul daca stii deja care e procedura si le "interzici" celorlalti sa-si "dea cu parerea"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Deci nu interzic nimanui sa-si dea cu parerea dar iti dai cu parerea daca stii despre un subiect..nu asa aiurea in tramvai..sa te afli in treaba...de arunca tu piatra toata lumea stie...stiu am facut o prostie..ok ceream o parere..daca se poate avizata..ce e de facut..pasii: ma duc la banca. completez o cerere, cer o inregistrare video..etc...nu asa gen...nu exista bancomat asa etc...daca nu stiu eu una stau in banca mea...asa mi se pare corect. Nu va suparati dar puneti-va o clipa in pielea mea...daca puteti...Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Si mie mi s-a intamplat. M-am intors imediat, nu mai erau, am scos altii :(. In 2 zile mi-au intrat iarasi in cont, ca ii "mancase" bancomatul. Nu a trebuit sa fac nimic pentru asta. DAr eram in Franta, nu stiu cum e in ro.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Ms mult Mcoca in sfarsit cineva care stie despre ce vorbesc...nu astept numai vb de bine dar macar sa stiu daca ii mai pot recupera sau nu..nu era o suma mare...200 lei..dar am copil de 6 luni..era laptele lui pe 1 lunaOfff...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kj74 spune:

aha si eu mi am uitat cardul in bancomat de doua ori mi l am recuperat de la banca in doua zile da nu eram in ro

Mergi la inceput