Pufi dragalasi de Ianuarie-Februarie 2010 (163)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Tomaca da poate fi si de la apa. Cand s-a umplut a mea de bube prima intrebare pe care mi-au pus-o la spital a fost daca stam la casa si folosim apa din fantana sau cu hidrofor. Daca aveti apa de la reteaua publica nu e de la apa.


Si cum ai rezolvat problema? Acum avem de la put cu hidrofor. Am montat filtre, dar eu stiu. Prin reteaua publica nu curge apa inca.
Sa nu-l mai spal cu apa asta? Sa o fierb inainte? Si hainele sunt afectate atunci cand sunt spalate?

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan


Presupun ca sunt spalate la masina deci nu cred ca rufele ar avea de suferit,ai putea cumpara bidoane de apa plata din alea la 10 L si pt un timp sa-l speli cu apa aia.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Dulcineea iti apreciez curaju si te inteleg ca treb sa inghiti multe asa ca fruntea sus te mai asteptam pe la noi.
Elefantica cu intarziere WB .
Lorex sanatate multa Bobitei.
Lucia felicitari pt dintisor lui Teo,noua inca nu ne-a spart gingiuta sper sa scamap si noi rpd.
Fetelor mai stie cineva ceva de LADY si BBX?

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Am uitat sa dau :Buna seara

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

buna seara, buna seara
am venit cu sanioara

nu ama vut azi timp de nimic Dragos imi solicita toata atentia, nu ca m-ar deranja dar parca vreau si eu un pic timp pentru o , ceva...l-am pasat lui tati sa il adoarma acum dar am atatea de facut ca nici nu stiu de unde sa ma apuc...of of, mai mai



ne vedem dimineatza la cafea(sper!)

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Te inteleg perfect,stiu cum eSpor la treaba

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Haircut eu cu vizitele la ginecolog am un fix.
Si inainte de sarcina mergeam minim odata pe an la ginecolog.
Acum am schimbat ginecologul.
Nu mai merg la tipa care m-a urmarit pe parcursul sarcinii(oricum nu am nascut cu ea)
De data asta am ales un barbat ginecolog si pot spune ca e mai atent desi initial am cam avut emotii, eu mergand la ginecolog femeie pana acum.

Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami


Felicitari! eu am mers la 5-6 luni de la nastere, asa mi-a zis sa vin ptr Papanicolau. Am recoltat dar nici pana acum nu m-am urnit sa imi ridic rezultatul

Mi-a placut mailul tau! Recomand sa-l citeasca si fetele, e instructiv!

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

buna!

lorex, din ce in ce mai bine sa fie puiul mic! dar totusi ce are, nu s-a lamurit?

dulci, si cris.d spunea de ema ca nu mananca mai mult de 10 lingurite, uneori, asa ca relax! daca el creste, asta e cel mai important! da, te cred, e obositor, dar....asta e mama! mai tarziu o sa te gandesti cu melancolie la zilele si noptile astea!....

elefantica, iti admirasem puiul de cateva zile, puii de fapt...pun la socoteala si catelul. chiar...pe pesti cum ii cheama?

legant de controlul gineco.........ar trebui sa ajung si eu, ca nu am mai fost dee...9 luni..........nu stiu cum mi s-au vindecat toate alea pe acolo, epiziotomie/rupturi...bine, nu ma deranjeaza nimic, dar totusi.....poate anu asta...cat a mai ramas din el

daca aveti 10 minute, uitati-va la www.youtube.com/watch?v=cq0a5JTSGvU" target="_blank">filmutetu asta. pe mine m0a impresionat f tare, cred ca sunt mai bine de 10 ani cand l-am vazut prima data, iar azi mi-am amintit ca pe you tube gasesti orice..

mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Pregatesc capitol nou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Capitolul 164

Mergi la inceput