Pufi dragalasi de Ianuarie-Februarie 2010 (162)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

astea erau cuburile de care vorbeam.

revin mai tarziu ...
multumim de info,cred ca sunt mai potrivite astea moi pt varsta lor


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Doua lucruri sunt imposibile: a vedea cu ochii pe Dumnezeu si a povesti dragostea."

Stiati ca:
Femeile sunt foarte pricepute in a descoperi oameni care incearca sa le insele. Barbatii nu ar trebui sa incerce sa-si controleze gesturile in fata femeilor, pentru ca vor fi prinsi. Dar o femeie poate sa-si mascheze gesturile in fata unui barbat si el nu va sti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Intrebare - le mai dati pufilor vigantol? (avand in vedere ca a fost retras de pe piata, ca e degeaba, samd)

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)





DA
poate te ajuta www.hotnews.ro/stiri-arhiva-1003414-merck-retras-piata-vitamina-d3-pentru-copii.htm" target="_blank">articolul asta cu cateva info.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



Articolul e din 2007. Au fost retrase atunci cateva loturi. De atunci nu au mai anuntat probleme.


ce chestie! suntem in 2010 si abia acum procesam informatii din 2007 ... eu am auzit-o pe o mamica in parc (trecand pe langa) si am zis sa ma documentez mai bine (ca suntem cu fontanela mare si ia cate 3 picaturi de vigantol).
Cumparati lunar vigantol?

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)





pana acum cumparam lunar ca stiam ca se arunca dupa o luna d ela desfacere, dar dupa ce am citit despre cineva care a trimis mail la producator sa intrebe despre asta si i s-a raspuns ca nu e adevarat, nu am de gand sa mai cumpar pana nu il termin!

eu ii dau 4 picaturi ca mi se pare ca nu ajung toate in stomacel...are fontanela punctiforma...o sa-i reduc la 3...dar in ultimul timp am cam uitat sa-i dau..

PS:te mai intreb o data ca poate nu ai vazut mes meu...ai vreo carte cu leacuri babesti/naturiste sau de unde le stii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Imi pare rau sa aud ca va merge greu fianciar unora dintre voi, dar va admir ca aveti fruntea sus! Tot respectul pt voi!

PS: cand mananc ciocolata mereu ma gandesc la Nikole!




ei, nici chiar asa! e vorba de 3 zile pana intra banii... nu e o rusine atat de mare sa spui ca te descurci prost cu banii (sau e?) ... ne-am asigurat ca nu murim de foame inainte sa se termine toti banii, sa facem provizii pana intra alti bani... era vorba doar de pampersi, ca e greu fara! si nu inteleg cum am putut sa cresc un copil fara pampersi!



AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)





nu e o rusine, normal...eu am vrut sa punctez ca va admir ca totusi aveti fruntea sus, unii cad rau in depresie cand nu au bani (sor'mea de ex..).
..chiar ca e aproape de neconceput sa cresti un copil fara pampersi acum...nu-mi pot inchipui...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Daca tot ma lasa Mara, fac un capitol nou.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Capitol nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Intrebare - le mai dati pufilor vigantol? (avand in vedere ca a fost retras de pe piata, ca e degeaba, samd)

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)





DA
poate te ajuta www.hotnews.ro/stiri-arhiva-1003414-merck-retras-piata-vitamina-d3-pentru-copii.htm" target="_blank">articolul asta cu cateva info.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



Articolul e din 2007. Au fost retrase atunci cateva loturi. De atunci nu au mai anuntat probleme.


ce chestie! suntem in 2010 si abia acum procesam informatii din 2007 ... eu am auzit-o pe o mamica in parc (trecand pe langa) si am zis sa ma documentez mai bine (ca suntem cu fontanela mare si ia cate 3 picaturi de vigantol).
Cumparati lunar vigantol?

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)





pana acum cumparam lunar ca stiam ca se arunca dupa o luna d ela desfacere, dar dupa ce am citit despre cineva care a trimis mail la producator sa intrebe despre asta si i s-a raspuns ca nu e adevarat, nu am de gand sa mai cumpar pana nu il termin!

eu ii dau 4 picaturi ca mi se pare ca nu ajung toate in stomacel...are fontanela punctiforma...o sa-i reduc la 3...dar in ultimul timp am cam uitat sa-i dau..

PS:te mai intreb o data ca poate nu ai vazut mes meu...ai vreo carte cu leacuri babesti/naturiste sau de unde le stii?

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_



le culeg de pe unde apuc! Dar am si o groaza de carti (remedii naturiste, ghidul simptomelor - astea fiind cele mai groase), bioterapia, carti despre plante, arbori, legume (Jean Valnet), un curs de terapii naturiste la care sunt abonata, reviste, s.a.m.d. Ma intereseaza "fenomenul" f. tare...

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui haircut

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

si haircut, felicitari pentru picioruse! e remediabil tal valgul (sau ce ati avut voi) definitiv? in sensul ca poate si sa nu recidiveze deloc? eu am un verisor cu aceasta problema, a fost operat cand a fost mic, dar problema persista... probabil totul e sa incepi recuperarea cat mai devreme posibil. Inca o data felicitari!

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)



multumim!
Da, este remediabil. Maia a avut varus equin, o malformatie mai greu corectabila decat tal-valg-ul, dar cu tratament corect e corectabila. Ma rog, exista si stofa pacientului, dar eu sper ca dupa astia 3 ani de chin(ca nu-i foarte usor pentru ea sa stea 14 ore pe zi cu picioarele legate intre ele si stranse in curele) sa fie bine, eventual sa mai faca kinetoterapie din cand in cand, dar sa aiba piciorusele functionale 100%.


Imi pare rau ca va e asa greu cu banii. Si noi ne descurcam greu, dar pana acum am mai avut ajutorul parintilor, am mai strans cureaua de la lucruri pe care le consideram obligatorii, a fost greu, dar nu imposibil....sa vedem ce urmeaza...




mami de fetita finuta



DOAMNEEEEEEEEEEEE...bietul copil...sa dea domnul sa fie ok

i leg cu premerg cred ca te refereai ca el aluneca....eu il mai pun la perete..sa nu se duca....dar mai e varianta sa-i scoti fatza aia alba....si sa o lasi sa butoneze la ea

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput