Caut stomatolog pt. copii Timisoara

Caut stomatolog pt. copii Timisoara | Autor: Giova

Link direct la acest mesaj

Sper ca prin intermediul forumului sa gasesc un stomatolog bun pt. copii din Timisoara.
Baietelul meu de 5 ani are ceva cariute, insa nu are frica de dentist.
Am fost cu el la o dr. buna, Breban Estella, insa ori a fost tratat cu superficialitate, ori nu stiu...plombele au cazut (am platit de fiecare data inlocuirea plombei, ceea ce nu mi se pare normal), la o maselutza s-a ajuns la cangrena....
Am mers la un alt doctor ce are contract cu casa de asigurari...i-a tot tratat maselutza cu cangrena si plomba definitiva e din amalgam. Am ramas sceptica de cand i-a pus-o, acum citind mai multe pe net, ma infior de-a dreptul.....
in concluzie...cautam alt dentist pt. copii.
Multumesc si sper sa primesc ceva informatii.

________________________
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Giova, noi mergem aici: http://www.smileclinic.ro/ la dr. Crisan!
E tare bun psiholog cu copiii (are 2 fetite, una de varsta apropiata cu Marco si Alexandra mea), lucreaza tare bine si suntem tare multumiti.

Nu cred ca au contract cu casa de asigurari, noi am platit mereu insa sume normale, pentru ce i-a facut Alexandrei.

Ti-l recomand cu caldura atat pe el cat si pe sotia lui care lucreaza tot acolo!

Multa sanatate!



- mami, vrei sa te fac fericire?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Mersi Maria.
cautand pe net am dat peste clinica asta si chiar ma tenteaza sa-i fac o vizita. e si aproape de noi ...
Nu conteaza ca se plateste, insa as vrea, daca dau un ban sa i se faca ceva de calitate si de durata.
Am platit si la dr. Breban Estella, dar efectiv ii picau plombele dupa 2-3 zile sau chiar in ziua respectiva, la o masea tratat a facut punga de puroi, la alta s-a umflat....si am platit de fiecare data pusul plombei...ceeea ce nu mi se pare corect.
Ma gandeam in ultima instanta sa-l duc pe Marco la stomatologul meu, care e super ok. dar prefer unul carese ocupa cu tratarea dintisorilor de lapte.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Ale are dintisorii de lapte dar sunt cam praf aproape toti. Mergem cam 1-2 ori pe luna ori de nevoie, ori de verificare, la cabinet.
Banuiam ca e aproape de voi :) Noi traversam tot orasul pana la cabinet dar repet, se merita. Nu e spectaculoasa clinica insa sunt multumita ca nu stam aiurea pe coridoare si ca se ocupa impecabil de noi (intre timp am devenit si eu client la doamna doctor Crisan).

- mami, vrei sa te fac fericire?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris80TM spune:

Am cautat si eu multi stomatologi in TM, pt fetita, si nu lucreaza toti cu copii. Nu mi-a placut atitudinea unui stomatolog care ne-a refuzat si un altul care nu a avut rabdare. Am fost disperati, pt ca fetita avea o carie foarte mare.O prietena mi-a recomandat pe dr. Diana Bradea, de la http://www.starclinic.ro/, are multa rabdare si lucreaza foarte bine. Noi am fost foarte multumiti, v-o recomand cu incredere.

Mergi la inceput