PREVENAR 13

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kariris

daca copiii au deja peste 3 ani si nu am facut prevenarul il mai putem face acum? ca ne-a terminat colectivitatea...


Dani a facut prevenar 7 acum o saptamana, adica la aproape 4 anisor. da, se poate face si dupa 3 ani.

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virginia12 spune:

Buna,

am si eu prevenarul cumparat din septembrie de la helpnet si nu am apucat sa-l mai facem din cauza racelilor si m-am gandit sa-l vand
pret mai mic - negociabil - conditii pastrare garantate
ma puteti suna direct
0755000045
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela2009 spune:

Si eu am facut 2 doze din Prevenar.......acum trebuie sa o facem pe a treia, o sa luam Prevenar 13 caci e nou si mai bun. Se gaseste la Sensiblu, Donna si Belladona.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Japonia: doua vaccinuri produse de Pfizer si Sanofi-Aventis, interzise dupa ce patru copii au murit

Autoritatile japoneze au suspendat utilizarea a doua vaccinuri produse de companiile farmaceutice Pfizer si, respectiv, Sanofi-Aventis, pentru a investiga o posibila legatura a acestora cu moartea a patru copii.

Vaccinurile sunt Prevenar produs de grupul american Pfizer, folosit impotriva pneumoniei si ActHIB al firmei franceze Sanofi-Aventis, care previne meningita bacteriana, a anuntat Ministerul Sanatatii citat de presa internationala.

Dintre cei patru copii mici, cu varsta mai mica de doi ani si care au murit intre 2 si 4 martie, trei au murit la trei zile dupa administrarea ambelor vaccinuri acum interzise. Doi dintre ei au primit, de asemenea, vaccinul DTP.

Al patrulea copil, in varsta de un an, a fost vaccinat cu Prevenar si DTP in ajunul mortii sale. Ministerul a spus ca unii dintre acesti copii au suferit de diverse afectiuni.

Prevenar ca ActHIB sunt comercializate in Japonia de aproximativ doi ani si au fost injectate la aproximativ 1,5 milioane de copii.

Autoritatile investigheaza o posibila legatura intre administrarea celor doua vaccinuri si moartea copiilor.

http://www.hotnews.ro/stiri-doctorh_actualitate-8366925-japonia-doua-vaccinuri-produse-pfizer-sanofi-aventis-interzise-dupa-patru-copii-murit.htm



Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns softurela spune:

Citat:
citat din mesajul lui luny

Ce parerea aveti despre vaccinul asta, vi s-a recomandat, l-ati facut?..
Matei a facut 2 pneumonii interstitiale cu IRA la interval de 10 luni, plus ca anul asta a tot pescuit virusi... pediatra lui insista sa faca acest vaccin... inteleg ca e proaspat aparut la noi, nu am gasit prea multe detalii despre el... in plus, nu-l gasesc in farmacii...

rog un moderator sa inchida subiectul cu acelasi titlu de la 'clinica virtuala' si, daca se poate, sa mute aici raspunsurile.. multumesc!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!


Daca tot s-a redeschis topicul, am si eu o intrebare.
Dupa vaccin, baietelul tau a mai facut vre-o raceala cu wheezing/RAL-uri, adica pneumonie interstitiala ?

Si fetita mea facea pneumonii interstitiale la absolut orice viroza. Acum nu mai face. Si nu a facut Prevenarul.

Multumesc,

Mami de fetite: Diana (15.dec.2007) si Bianca (15.iun.2010)

Nasterea unui Miracol: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134518

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Noua pentru infectiile cu pneumococ ne-a recomandat pediatrul Synflorix, doua doze la 2 luni distanta. Care e mai bun intre cele 2?

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefan_b spune:

Stie cineva unde pot gasi Prevenar 13 la un pret bun, am cautat la cateva farmacii si cel mai ieftin am gasit la 270 ron.

Multumesc anticipat!



tati de Stefan-Lucian (11.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Eu am dat pe 3 doze Prevenar13 si 2 Menjugate, 200 eur in Grecia...



Mergi la inceput