Doctor ortoped bun in Bucuresti

Doctor ortoped bun in Bucuresti | Autor: gimiloasa

Link direct la acest mesaj

Buna ziua .
Am si eu o pb. cu baietelul meu . Are un an si 5 luni si cand a inceput sa mearga am obs ca , calca usor in interior cu piciorusele . Am mers la recomandarea unei cunostinte la o kinetoterapeuta si mi-a zis ca nu-i nimic grav ca are nevoie de masaj . Feacem masaj cam de 3 luni , o data pe saptamana insa nu am vazut o ameliorare . Am intrebat-o daca are nevoie de ghetute speciale si ne-a zis ca treb. sa-i luam pana acum , si sa-i luam ortopedice . Am cautat si parerile sunt impartite , unii zic ca treb. sa fie facute la comanda pt piciorul copilului altii ca sunt ok cele din comert dar oricum sunt scumpe . As vrea sa consult si un ortoped sa vad daca intradevar are nevoie de ghete speciale si daca are sa stiu ce cumpar sa nu dau banii degeaba .
Daca stiti un ortoped bun va rog sa-mi spuneti .
Multumesc !

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Ti-l recomand pe dr Alexandru Thiery,are cabinet particular Recover,are si kinetoterapeut.e un om deosebit!daca dai o cautare pe google gasesti si nr de tel si adresa!multa sanatate


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana73 spune:

Si baietelul meu a facut gimnastica de recuperare, atat pentru corectarea mersului, cat si pentru torticolis. Acum are 4 ani. Recuperarea am facut-o de la varsta de 3 luni pana la aproape 1 an.

A facut kinetoterapie la Recover, cu dr.Simona Thiery, sotia dr. Alexandru Thiery. Am fost f multumita de amandoi si ii recomand si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Buna,

Si eu il recomand pe dl dr Alexandru Thierry...si noi am fost cu aceeasi problema la dansul, la noi mersul asta venea din faptul ca baietelul meu avea o pozitie mai ciudata de stat in genunchi (cu varfurile picioarelor iesite in afara) si dl dr ne-a recomandat sa-i corectam pozitia. Nici vorba de ghetute ortopedice ci cat mai multa miscare si evitarea pozitiei incomode. La noi s-au vazut ceva imbunatatiri. Oricum o sa mai mergem la anu' la un alt control.

Eu zic sa suni din timp pt programare pt ca este foarte cautat.

Sanatate multa

Crisspy, fericita de Razvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gimiloasa spune:

Fetelor multumesc pt. raspuns . Am sa sun maine sa fac o programare si va tin la curent .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaga spune:

Noi am mers la dr. Ciotlos. Este foarte amabila, stie sa se poarte cu cei mici si noua ne-a rezolvat problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Te poti adresa unui medic care are contract cu Casa de Asigurari de Sanantate si poti obtine ghetute ortopedice si tot ce mai are nevoie(talonete eventual) gratuit. Ghetutele sunt foarte frumoase, de foarte buna calitate si nu trebuie sa te sperie ideea de a avea nevoie sau de a le purta.
Si eu ma speriasem cand am auzit de ghete ortopedice si am fost placut impresionata sa vad cat sunt de frumoase, frumos executate, frumos colorate, niste ghetute exceptionale si arata ca orice alta incaltaminte. Si eu imi imagianam ce e mai rau.
Ghetele acelea mai urate, ca sa spun asa, sunt pentru persoanle care au probleme mai grave, diformitati sau mai stiu eu ce.
La ceea ce ai descris tu, nu e cazut sa te sperii, chiar daca trebuie sa poarte asa ceva.
Din pacate nu iti pot recomnada un medic.




Mergi la inceput