Tratament pt. ASLO marit

Tratament pt. ASLO marit | Autor: camelia72

Link direct la acest mesaj

Ca in fiecare toamna,eu fac copiilor cate un set de analize sa vedem cum intampinam iarna.De aceasta data dr. le-a dat si ASLO iar fetitei acesta i-a iesit f. mare,adica 1000,ea avand 11 ani,limita maxima fiind 300.I-am repetat dupa vreo 2 saptamani la un alt laborator si acum valoarea e 564 dar aici vad ca normalul ar fi sub 150.
V-ati confruntat cu asa probleme? Citind pe net am vazut ca se merge pe tratament indelungat cu moldamin,stiu ca e f. dureros si as vrea sa mai stiu daca ar ceda si la altceva in afara de injectii,e f. fricoasa...si eu la fel.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

probabil e purtatoare de streptococ....incearca la un homeopat experimentat...aici stiu copii tratati asa pt Aslo marit de streptococul betahemolitic
sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Eu zic sa vorbesti cu medicul si sa vedeti din ce cauza iese ASLO marit. Eventual refaceti analiza.
Nepotul meu are probleme cu ASLO si acum face tratament cu antibiotic. Daca nu ii scade va trebui sa faca si moldamin. El a mai facut tratament cu moldamin pentru aslo marit.
Stiu ca este dureros, dar e spre binele copilului.

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recoltei www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

www.libertatea.ro/stire/transplantat-de-rinichi-e-campion-la-ping-pong-25686.html" target="_blank">Un mare campion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Noi am facut exudat faringian si nazal si am descoperit 2 streptococi. unul betaheolitic si altul pneumoniae. In urma antibiogramei s-a stabilit si tipul de antibiotic pe care il folosim in tratament...

Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si 22+
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Deocamdata medicul ne-a prescris cefalexin timp de 3 luni,10 zile/luna apoi vom repeta analiza,sper sa nu ajungem la moldamin.
Dupa ce termina luna asta cu antibioticul ii voi face si exudatul...multumesc mult pt. sfaturi
Ce tratament naturist stiti ca a dat rezultate pt. ASLO marit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Si baiatul meu a avut anul trecut ASLO marit; a facut 3 luni tratament cu Ospen 500. I-a revenit la normal dupa aceea.
Si lui ii recomandase initial injectii cu moldamin (7 zile), dar nu a trecut de testul de toleranta.
Multa sanatate fetei tale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Si copilului meu (7 ani si 10 luni) i-a iesit ASLO marit (peste 400). Aici ni s-a spus ca ne recomanda repetarea analizei peste 2 luni. Care 2 luni au trecut deja. Pana sa ne programam la analize, copilul a contactat iarasi un streptococ, acum ia 6 zile antibiotic. Sper ca dupa aceea sa ajungem sa repetam analizele de sange.

Eu stiu ca ASLO marit inseamna ca persoana a intrat in contact cu un streptococ. NU ca este neaparat purtator, nu ca este infectat... si ca ASLO isi revine dupa 6-7 luni... ni s-a spus ca nu trebuie tratament pentru asta.

Sanatate.

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Multumesc tuturor !
Stiti la cate zile dupa antibiotic se poate face exudatul + antibiograma? Si as mai vrea sa stiu un orl-ist bun din Craiova,aici fac apel la mamicile craiovence sa-mi recomande un medic orl-ist pt. copii!
Va pup si sanatate maxima puiutilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spectator spune:

incercati streptococcinum..e un medicament homeopat absolut nedureros,sant pastile si sirop...fiica mea a vut aslo800 si azi,dupa 2 luni de tratament am aflat ca are aslo 200...va inchipuitzi ce bine ne-a parut ca am scapat de moldamin...doar ca trebuie sa consulati un medic homeopat pt ca tratamentul se da in functie de sex,greutate,varsta,etc... va doresc multa sanatate

Mergi la inceput