cizme ugg online

cizme ugg online | Autor: ralu_t

Link direct la acest mesaj

Salutare fetelor
Vrea sa stiu daca vreuna dintre voi a comandat online cizme UGG, online insemnand nu direct din state, ci undva mai prin zona...macar Europa. Exista o multitudine de site-uri, chiar romanesti, care zic ca ar avea Ugg originali insa dupa pret...eu ma indoiesc. Adica diferenta intre pretul lor si cel de la magazinele Famous Brands e uriasa, FB fiind importatori directi pe Romania din cate am sapat eu pe net. Deci marea mea teama ar fi sa dau banii pe fake-uri. A comandat cineva si a primit ce trebuia?


ralu- de bebe albastru
i believe in miracles...povestea noastra

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Ralu,

eu mi-am comandat in state, la Victoria's Secrets. I-am primit in cateva zile. Daca vrei informatii despre comanda acolo, iti dau cu placere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

daca doar din state sunt trust worthy...si-s mai ieftini decat la FB cu tot cu taxe...de ce nu, pana la urma.
Da, ma intereseaza detaliile, aici, sau pe PM, cum vrei. eu zic ca poate le folosesc si altor fete, deci ar fi mai bine daca ai posta la subiect.
Ma intereseaza sa stiu corespondenta marimilor, cat a fost pretul fara taxa si cat au fost taxele, etc..Adica eu am o pereche de Ugg de la FB de anul trecut, marimea 38, desi eu port 39. Tie ti-au venit fix la marimea ta? Si nu in ultimul rand, in cate zile au venit... Ai putut plati cu card de debit, sau trebuie musai credit?
Cam atat...deocamdata

ralu- de bebe albastru
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Ralu, iaca detaliile:

- eu port 38.5; ei nu au cu jumatati de numar, asa ca mi-am luat 39, adica numarul 9. Imi sunt buni (am trei perechi .. toate numarul 9);

- eu platesc cu card de credit, caci este mai safe; de fiecare data banca ma suna sa-mi confime tranzactia, asa ca nu pot fi (teoretic) furata pe net;

- din momentul in care ei iau banii de pe card, in doua zile vine pachetul in tara; ei lucreaza cu cei de la UPS, care te contacteaza imediat sa-ti spuna cat trebuie sa platesti taxe. De la trimiterea comenzii catre ei pana la primirea pachetului la mine in birou a trecut o saptamana;

- acum mi-am luat varianta cu nasture, care costa la VS 150 de dolari; cu alte alea pe care le-am comandat, cu transport, am platit 790 de ron. Taxele au mai fost inca 250 de ron (mari, dar asa se intampla cu importurile din US);

- da, sunt Uggs originali;

Cam atat; daca te mai pot ajuta, cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

daca mai poti sa-mi zici, pe langa uggi de 150 dolari, cat au mai costat celelalte, ca sa-mi dau seama de la cat ai plecat si unde s-a ajuns cu pretul...si gata, mersi, m-am lamurit

ralu- de bebe albastru
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Hello!!

Eu mai am in vizor acest site - http://fashion-onsale.com/ugg-c-697.html, care are preturi bunutze, dupa parerea mea.

Livreaza in Romania - am simulat o comanda si au transport gratuit pentru standard shipping.
"Shipping

Upon receiving your order, we will begin processing and it usually takes on average 1-2 business days. Your product will then be shipped out.We will email you the tracking number after shipping out your order. Free shipping usually takes 6-9 business days(15 business days for Netherlands and Romania ). Shipping is made via AirMail ,so you can enjoy free shipping.We currently offer Free Shipping internationally."


Nu am comandat inca, dar eu la ei as vrea sa comand, imediat ce fac rost de banuti.


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - Fimo-mania, margelute, cercelusi fel de fel...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Ralu,

comanda mea a fost de 207 dolari; din care 150 uggs si restul alte cele. La 207 USD s-a adaugat taxa de 48.99 USD "shipping and handling". (Taxa asta este in functie de valoarea comenzii, au undeva in site un chart.) Deci un total de 254,99 USD.

Si la astia, platiti direct cu cardul la VS, am mai platit aici la UPS taxele vamale de 250 de ron.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Citat:
citat din mesajul lui camelia_daniela

Hello!!

Eu mai am in vizor acest site - http://fashion-onsale.com/ugg-c-697.html, care are preturi bunutze, dupa parerea mea.

Livreaza in Romania si am simulat o comanda si da transport gratuit pentru standard shipping.
Nu am comandat inca, dar eu la ei as vrea sa comand, imediat ce fac rost de banuti.


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - Fimo-mania, margelute, cercelusi fel de fel...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Site super! Numa ca nu prea stiu cu cine trimit comenzile in cazul free shippingului... Ca daca trimit cu DHL, UPS, TNT, astia n-au nici mama, nici tata si te ard la TVA si taxe vamale. Daca ar trimite cu EMs-ul, asta-i prin posta clasica si-s mai putin rapaci decat curierii. M-ar tenta teribil o pereche tall ca-s si redusi, dar mai stau pe bara pana comanzi tu Aaa, si io-te ca zice de noi ca pt. free shipping vin in 15 zile lucratoare

cristina d.

"Idealurile se aseamana cu stelele: nu poti ajunge la ele, in schimb te poti orienta" (Constantin Tanase)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemernica spune:

este un site si aici in romania pe care poti comanda..dureaza 1-2 zile..daca dai pe google un search il gasesti...nu mai tin minte exact dar eu mi-am luat anul trecut unele gri si sunt ok...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Gabrielama,la ce porti ugg-urile?
Ai niste poze sa te vedem?
Eu am vrut sa-mi comand din acelea originale,australiene insa dura 4 saptamini transportul,mi se pare mult sa astept pina in decembrie.Asa ca mi-am comandat pe un site nemtesc,is tot la 130 euro ca si cele originale,is tot cu blana naturala si piele naturala ,ma rog,nu e mare diferenta de cele originale sau nu e deloc decit la eticheta insa mi se par putin cam grele.Tu le ai pe cele originale,cum sunt?

Acum imi plac,mi se par tineresti si trendy insa nu sunt stilul meu si pt ca mai am posibilitatea sa le mai tin citeva zile,ma tot gindesc cum le voi imbraca/asorta,in caz ca le tin de aceea te rugasem sa pui niste poze,mai ales ca ai 3 perechi.
Aaaa,si inca ceva:nu sunt prea calduroase ?

Mi-am amintit pt fetele care vor sa comande,pe toate siteurile pe care m-am uitat eu scrie ca trebuie un nr mai mare,eu am 36 si am comandat 37 si imi sunt numai bune.
Multumesc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Alina,

le port la blugi stramti, la rochite/fuste scurte si la pulovere lungi cu colanti. Adica, cam la ce port in general iarna.

Iarna trecuta, insarcinata fiind, n-am prea iesit din ele.

Caut o poza, sper sa gasesc si o pun.

Mergi la inceput