La Dovlecelu' Vesel •18•

La Dovlecelu' Vesel •18• | Autor: alex25

Link direct la acest mesaj


Cateva mamici pontoase de dovlecei sept-oct 2009, si-au propus sa rada. Suntem niste mamici vesele de dovlecei, ne completam reciproc, ne sfatuim, ne serbam, radem cu gura pana la urechi. In acest topic NIMENI NU SE SUPARA.
Mamicile de dovlecei au fost intotdeauna prietene, sunt haioase si razacioase. Vor sa treaca peste momentele grele cu zambetul pe buze.

Va asteptam pe toate cele asemenea noua .

12345678910111213141516
17

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Va las fierbinte sa o savurati in liniste.

O zi minunata va doresc.

----------------------------------------------
Alex, mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

Buna dimineatza!!!!

Alex, ce-atzi facut cu Uka???...sper ca n-o opritzi la capitala , o vreau in provincie, cu mine

am vazut poze de dovlecei frumoshi, mamici dragutze...mi-a ramas gandul la ce loc de joaca super e acolo

hai ca dau eu cafele azi....

Uka, pana maine ajungi in cta, sper! azi ma ocup sa pregatesc baclavale, asha ca maine e program cafeaua shi baclavaua
locatzie fixa shi precisa: buca(taria) mea... va pup maxim!!! o zi teribil de minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Neatza si-n capitolul nou!

Raluk, esti o dragutza! Nu cred in vraji and co ci doar in alegeri, decizii neinspirate si momente nepotrivite!

Pisicutza mea e mai bine, fara febra si voma, doar cu diaree. Offf, azi sper sa scape de tot.

O zi faina!


Pentru puiul tau



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Neatza si-n capitolul nou!

Raluk, esti o dragutza! Nu cred in vraji and co ci doar in alegeri, decizii neinspirate si momente nepotrivite!

Pisicutza mea e mai bine, fara febra si voma, doar cu diaree. Offf, azi sper sa scape de tot.

O zi faina!


Pentru puiul tau




Ma bucur din suflet!

----------------------------------------------
Alex, mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui DanaAlex

Buna dimineatza!!!!

Alex, ce-atzi facut cu Uka???...sper ca n-o opritzi la capitala , o vreau in provincie, cu mine

am vazut poze de dovlecei frumoshi, mamici dragutze...mi-a ramas gandul la ce loc de joaca super e acolo

hai ca dau eu cafele azi....

Uka, pana maine ajungi in cta, sper! azi ma ocup sa pregatesc baclavale, asha ca maine e program cafeaua shi baclavaua
locatzie fixa shi precisa: buca(taria) mea...


va pup maxim!!! o zi teribil de minunata!

NBu i-am facut nimic, Doamne pazeste... o doare capul, si pentru ca sunt o prietena buna, am ajutat-o eu nitel. Si nu mai zice de baclavalele alea ca nu iti mau voie sa intri in capitolul asta, da???

----------------------------------------------
Alex, mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Buna dimineata fetele.Ce faceti?Totul bine?
Alex iau si eu o cafeluta, multam
Ati vorbit de farmece, vraji aseara.Sa stiti ca eu cred in ele
va pupilez

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Neata!

Alex multumim de capitol, da ia fugi si rezolva linkul dincolo, ca nu te trimite aici si stau acolo fetele in asteptare


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Neatza fete dragi!

iau eu cafea intravenos daca se poate ca fiica-mea a facut chef in pijama asta noapte si sunt chiauna de cap de somn...cred ca de la masea ni se trage...intre 4 si 6 construiam cu cuburile si ea scancea...nici vorba de dormit. Dar a recuperat acum...a dormit de la 6 pina acum. Ea...ca mie mi-a pierit somnul.

Mai...dar retete de facut baietei nu da nimeni????

Fram...sanatate lui Pisi...

Noi ne pregatim de chef de pici...va pup, duminica faina!


de printesa Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Ralu hai mai ca trimit eu o gramada de energie pozitiva si ganduri bune inspre tine sa contra-atacam cele rele daca sunt

Maria mierea e posibil sa strice o crema facuta la cald, de exemplu, sa se taie cumva. De aia eu in laptele de pasare pun stevia, chiar daca e mai amaruie, cum spui tu. Si cu nimeritul cantitatii la stevia, tot pun 3 picaturi si iar gust . Intr-adevar isi pierde mierea calitatile, enzimele, vitaminele, la cald, dar nu cred ca devine chiar nociva. In blat cred ca e ok. Dar daca zici tu de sirop de artar, trebuie incercat si ala.

Mada sa ramaneti la fel de fericiti toata viata! Sunteti minunati! Atata ma bucur cand te citesc asa!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

ALEX multumim de capitol si cafea,de la 7 ma tot chinui sa termin o cand de 3in1
RALUK te ,multumesc pentru gandurile frumoase
Eu am terminat de pus mancarea pe foc,ciulama cu pipote si pilaf de orez cu legume si acum ma gandesc pe cine sa vrajesc sa-mi aduca un litru de lapte de la ai mei si dovleacul sa fac crema de zahar ars cu dovleac.
Sunt prin preajma

Mergi la inceput