Calendarul gradinarului vesel (16)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Aura - da-mi adresa ta pe PM si incerc sa ti-i pun la posta chiar miine (sper sa nu uit sa ii iau pt ca exista posta in cladirea unde lucrez ). Nu pot plic simplu pt ca sunt destul de voluminosi, nu sunt plati/nevoluminosi ca semintele...dar ti-o pun recomandata sau cum se numeste ea...

Olympia - foarte frumoase martisoarele! La mine nu cred ca mai au vreo sansa sa rasara primulele - acolo unde le-am pus eu anul trecut acum este gazon...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Citat:
citat din mesajul lui leeloo2004

Jasmine - tot cautind diverse pe net, am dat si de pagina www.gazetadeagricultura.info/floricultura/1538-Plante%20si%20flori%20iubitoare%20de%20umbra.html" target="_blank">asta unde gasesti o intreaga lista de plante/arbusti care merg pe dispunere nordica, respectiv la umbra. Am vazut ca si rododendronii se preteaza la o asemenea dispunere si nici nu stiam...


Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Leeloo, saru'mana


Jasmin si Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/30849078@N05/" target="_blank">Lucas
www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza
http://blogulluilucas.blogspot.com/
http://elblogdeluquitas.blogspot.es

Limbajul copiilor nu se adreseaza urechilor, ci ochilor si inimii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Gabriela, daca au ramas bulbii intregi in pamant nu au de ce sa nu rasara!O sa ai un gazon cu primule prin el, o sa fie superb!
Maine ma duc si eu la mosie, abia astept sa vad in ce stadiu sunt ghioceii!
Si sunt ofticata la culme, casa vecinului din fata este foarte aproape de gardul nostru si aseara cand am vorbit cu mama-i-mea mi-a zis ca a cazut zapada inghetata de pe casa lor pe gard si ne-a rupt 2 boiuri!Oricum trebuie refacut gardul, ca e vechi, dar nici asa.Si nici macar nu s-au sinchisit sa vina sa le ridice, or fi asteptat sa le ridice mamaie la 76 de ani!

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Dragi gradinarese/gradinari - gasiti Capitolul cu numarul 17 - va astept cu drag!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput