Goldie Pants - 45

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iona2005 spune:

m-am ratacit
de fingere sa nu va luati..e la locu unde tre sa fie

Citat:
1. Prezentarea echipamentului si a altor obiecte pe care le-ati gasit pregatite

acesta iaste rucsacu meu cu cele necesare. echipamentu se compune din: habar n-am ca n-am verificat

Citat:
Aratati piesajul vostru preferatintr-o excursie de acest tip si ce activitate va relexeaza in acest cadru


peisaju preferat arata cam www.hopa.ro/poze/mare/cascade_2_1235861830.jpg" target="_blank">asa si activitatile e muuulte care mai de care

Citat:
Explicati ce credeti voi ca inseamna "zen", nu in teoria larg acceptata, ci pentru voi



www.youtube.com/watch?v=-9TqO_TYCrw&feature=related" target="_blank">Heal The World
Make It A Better Place
For You And For Me
And The Entire Human Race

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Ileva Iona pune mana si cauta in rucsacul ala atat de frumos, ai acolo rechizite...si fa ti rog tema aia cu simt de raxpundere

Ileva mjLamuriri va dau, numai sa le cereti

Ileva lisa uita-te si tu in rucsac si vezi ce ai pe www.cadouriromania.ro/imgs/66.jpg" target="_blank">acolo. sigur gasesti ce iti trebuie

Ilevelor, va inteleg ca atata aer curat v-a facut sa nu mai fiti atente, dar va spun ..daca nu sunteti constiincioase, va las in padure

Va invitez sa coborati de pe unde v-ti urcat si sa veniti la focul de tabara

Avem si o vizionare:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

buna dimineata

Citat:
1. Prezentarea echipamentului si a altor obiecte pe care le-ati gasit pregatite

io nu am premit rucsac am premit duar www.schoolfriendly.ro/produs/1567/geanta-de-umar-cu-scai-michael-jackson.html" target="_blank"> geanta asta care are in dotare muuuuuuuuuuulte kestii, dupe cum puteti vedea acilea www.schoolfriendly.ro/colectie/20/michael-jackson.html?page=1" target="_blank"> acilea
Citat:

ustensile si art. de gatit



io nu stu sa folosex ustenislile si nici articolile de gatit asa ca di ce sa okup bagaju cu ele inutil?? ha ??

Citat:
2. Aratati piesajul vostru preferatintr-o excursie de acest tip si ce activitate va relexeaza in acest cadru

peisaj
si www.pixdaus.com/pics/1237252946CWy4XXg.jpg" target="_blank">peisaj
si peisaj
si www.all-freeware.com/images/full/26376-free_oceanic_dolphin_screensaver_desktop_screen_saversnature.jpeg" target="_blank"> peisaj
si www.thundercloud.net/premium-screensavers/images/3D_Gorgeous_Fall_Foliage_in_the_Woods1.jpg" target="_blank">peisaj
pffffffffff si multe, multe
in peisajili astea ca sa activezi ceva in afara de sa stai sa casti uokii si sa te bucuri ca poti fi parte din toate astea mie una mi se pare un sacrilegiu
Citat:
3. Explicati ce credeti voi ca inseamna "zen", nu in teoria larg acceptata, ci pentru voi


daca ma uit in oglinda si nu imi vine sa-mi trag palme inseamna ca sunt maxim zen si www.youtube.com/watch?v=DocWju4-3Tk" target="_blank"> vizionarea asta iaste si ea zen, in general daca sunt maxim pretina cu neuronii mei aia e pentru mine zen in rest www.youtube.com/watch?v=57qyxh_XDME" target="_blank">nothing else matters



www.youtube.com/watch?v=OsaDu6m2XMI" target="_blank">Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iona2005 spune:

d-na profisoara o fi rucsacu mare da si noi suntem 2..cica partea mea e www.topolino.ro/images/XIA1009.jpg" target="_blank">cortu si laptopu si na m-am duuus putin




d-na profesoara lisa multumex pentru deploma


www.youtube.com/watch?v=-9TqO_TYCrw&feature=related" target="_blank">Heal The World
Make It A Better Place
For You And For Me
And The Entire Human Race

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Ileva Lisa se pare ca e prin paduri, ratacita, deci azi nu va pot duce in urmatoarea locatie..sa videm daca se intoarce pana maine dimineata. Oare sa il contactez pe Mr. Bad ????????????


Urmeaza si lectiones, dar nu se poate decat in urmatoarea locatie pt ca sa o predau...soooo..de colega voastra Lisa depindeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:

buna seara dna profisoara colegili
va rog sa ma xcuzati da ceva neprevazut a aparut si m-a intarziat putin nu contatati pi mr bad ca fix acelasi lucru va spune

Citat:
1. Prezentarea echipamentului si a altor obiecte pe care le-ati gasit pregatite
Ileva lisa uita-te si tu in rucsac si vezi ce ai pe acolo. sigur gasesti ce iti trebuie

pffffffff, di tati am acolok daca iaste alea in www.outdoorfusion.co.uk/images/p/l/1/9454/Little-Life-Rucksack-LittleLife-Toddler-Animal-Daysack-Butterfly.jpg" target="_blank">rucsac si mai am asta si asta e fix ezact ce-mi trebe in tabara lu zenu di mancare nu ma precep sa fac da daca am www.youtube.com/watch?v=hhI4HW8Kthg&feature=channel" target="_blank">honey altceva nemik nu-mi trebe
Citat:
2. Aratati piesajul vostru preferatintr-o excursie de acest tip si ce activitate va relexeaza in acest cadru

peisaju preferat e mai multe dar o sa ma opresc la acesta www.chessdom.com/images/store/summer-cup-2008-beach-8624.jpg" target="_blank">acesta si www.conradwoodring.com/wp-content/uploads/2008/04/istanbul-tulip-festival-in-emirgan32.jpg" target="_blank">acestaaa unde ma relaxeaza maxim ziua sa cetesc sau sa admirez.... www.youtube.com/watch?v=3Cwzp7f9nrM&feature=channel" target="_blank">the beautiful view iar noaptea eventual sa www.thedailygreen.com/cm/thedailygreen/images/wo/stars-sky-lg.jpg" target="_blank">numar stelili
Citat:
3. Explicati ce credeti voi ca inseamna "zen", nu in teoria larg acceptata, ci pentru voi

pentru mine zen iaste atuncia cand neuronii zen e mai multi sau mai puternici decat neuronii turbo ca ei e intr-o lupta continua all the time io mai mult zen zic ca sunt da cand simt uneori ca turbatii is pe punctu de a castiga batalia ma pun sa axcult ceva de genul www.youtube.com/watch?v=PHeY24RZEvc&feature=related" target="_blank">asta www.youtube.com/watch?v=Yx3d9t4C50g&feature=related" target="_blank">asta sau www.youtube.com/watch?v=R3ihv5ateWw&feature=related" target="_blank">asta

acu putem trece la lectia doi???

www.youtube.com/watch?v=I7CX3DA5NIk&feature=PlayList&p=D1C36AF4E9D5BFFB&playnext_from=PL&playnext=1&index=62" target="_blank">"I become the stars and the moon. I become the lover and the beloved.
I become the victor and the vanquished. I become the master and the slave.
I become the singer and the song. I become the knower and the known.
I keep on dancing and then, it is the eternal dance of creation.
The creator and creation merge into one wholeness of joy."

www.youtube.com/watch?v=3vX1q_464vQ&feature=related" target="_blank"> Long live www.youtube.com/watch?v=00MbOVO0scQ&feature=related" target="_blank"> THE KING www.youtube.com/watch?v=oNLcEEgXRLU&feature=related" target="_blank">- MICHAEL www.youtube.com/watch?v=slxYSVXOE9w&feature=related" target="_blank"> JACKSON!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:

Pfuuuu, am plecat si din padure si am ajuns la

LeCtiones 2 - Locatia o aflati maine, acum suntem pe drum

Dupa cum bine au spus si elevele ZEN are de-a face in primul rand cu relatia purtatorului cu neurones proprii. Are legatura si cu sanatatea lu organismul care este, precum si cu relationes cu mediul inconjurator - human & non-human.
Tabara Purple-Zen vrea sa va prezinte beneficiile multiple ale acestei stari de fapt si anume perfeta coordonare a mind, body &soul, ajutandu-ne sa avem a happy life

Metodele sunt destul de simple ca si definitie, insa mai greu de realizat ca si targeturi:

1 - Elimina tensiunea si stresul
2 - Gandeste pozitiv
3 - Asigura-te ca traiesti si te desfasori intr-un spatiu placut okiului. Alimenteaza cu imagini placute okiul neuronic
4 - Asculta pe cineva care are o problema sau bucura-te impreuna cu cineva de o reusita
5 - Foloseste colori in vextimentatie
6 - Fa mixcare!!! Pentru ca..sportul face minuni
7 - Cand esti stresat, turbo sau cu nervii in pioneze, fa o mica pauza de relaxare
8 - Asculta muzica in fiecare zi
9 - Mananca sanatos (macar psihic daca fizic e mai greu)
10 - Dixtreaza-te

In urmatoarele zile vom invata ce inseamna fiecare dintre aceste metode Purple-Zen si cum le putem himplementa metodicus

Tema:

Enumerati metodele pe care credeti ca le practicati deja si in ce mod.

Termen limita - 3,11,2010 - 2200 hours

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mj_girl spune:

buna dimineata colejili si duamna profisoara

tema mea de azi
io cre ca mai mult sau mai putin practikez toate mitodile enumerotate, rexpectiv

1 - Elimina tensiunea si stresul

aicea e mai greu, asa ca io maxim am facut pretini pe tensiune si pi stress deci daca e pretini mei tensiunea si stresu se zice ca e eliminate ha?

2 - Gandeste pozitiv

nu se ezista o mai maxim optimistica decat mine, optimism dus adeseori pana la incostienta


3 - Asigura-te ca traiesti si te desfasori intr-un spatiu placut okiului. Alimenteaza cu imagini placute okiul neuronic

da, da, da de 1000 de ori da. am decorat spatiili asa cum ii place lu uokiu meu

4 - Asculta pe cineva care are o problema sau bucura-te impreuna cu cineva de o reusita

da, poci axculta aceeasi problema de nspemii de ori si poci sa gasex la ea nspesii de solutii, trebe duar ca posesoru lu problema sa le aplice si da ma bucurez de reusitili lu uamenii pi care in conox si a lu ai pi care nu ii conox,

5 - Foloseste colori in vextimentatie

da, colorile e pretinili mele

6 - Fa mixcare!!! Pentru ca..sportul face minuni

de maine ma apuk

7 - Cand esti stresat, turbo sau cu nervii in pioneze, fa o mica pauza de relaxare

da si nu, poate e mai bine sa consumi maxim tensiunea negativistica decat sa faci o pauza si sa ramai cu frustrationes , io consum toata energia negativistik si dupe aia fac pauza

8 - Asculta muzica in fiecare zi

da si in fiecare nuapte

9 - Mananca sanatos (macar psihic daca fizic e mai greu)

pffffffffffffff psihicu meu cre ca mereu ia in greutate , dak beau sanatos se pune???

10 - Dixtreaza-te
maxim in felu in care io inteleg dixtractia


www.youtube.com/watch?v=OsaDu6m2XMI" target="_blank">Michael Jackson is a special part of me !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iona2005 spune:



Tema

Citat:
1 - Elimina tensiunea si stresul

astept cu maare enteres metodile la metoda

Citat:
2 - Gandeste pozitiv

muuulta vreme am fost la polu opus lu colega mj si n-a fost bine diloc...asa ca m-am facut pretina cu aceasta mitoda

Citat:
3 - Asigura-te ca traiesti si te desfasori intr-un spatiu placut okiului. Alimenteaza cu imagini placute okiul neuronic

nu se poate altfel

Citat:
4 - Asculta pe cineva care are o problema sau bucura-te impreuna cu cineva de o reusita

sunt maxim ascultatoare si ma bucurez de reusita lu lumea

Citat:
5 - Foloseste colori in vextimentatie

daca nu io atunci cine?

Citat:
6 - Fa mixcare!!! Pentru ca..sportul face minuni

zilnic si lu neurones() si lu fizicu

Citat:
7 - Cand esti stresat, turbo sau cu nervii in pioneze, fa o mica pauza de relaxare



Citat:
8 - Asculta muzica in fiecare zi



Citat:
9 - Mananca sanatos (macar psihic daca fizic e mai greu)

lu psihicu numa suplimente nutritive ii servesc...fizicu manaca sanatos 2 zile pi saptamana

Citat:
10 - Dixtreaza-te







www.youtube.com/watch?v=-9TqO_TYCrw&feature=related" target="_blank">Heal The World
Make It A Better Place
For You And For Me
And The Entire Human Race

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa-marie spune:

buna searaaaaa ticer si colegili
pfffffffffffff da acilea numa din tema in tema o tinem??
TEMA

Citat:
Enumerati metodele pe care credeti ca le practicati deja si in ce mod.
1 - Elimina tensiunea si stresul
2 - Gandeste pozitiv
3 - Asigura-te ca traiesti si te desfasori intr-un spatiu placut okiului. Alimenteaza cu imagini placute okiul neuronic
4 - Asculta pe cineva care are o problema sau bucura-te impreuna cu cineva de o reusita
5 - Foloseste colori in vextimentatie
6 - Fa mixcare!!! Pentru ca..sportul face minuni
7 - Cand esti stresat, turbo sau cu nervii in pioneze, fa o mica pauza de relaxare
8 - Asculta muzica in fiecare zi
9 - Mananca sanatos (macar psihic daca fizic e mai greu)
10 - Dixtreaza-te

io cred ca practikez urmatoarele metode astfel
1. la eliminat di tat tensiunea si stresu nu ma precep doar temporar k cand imi zic, hop gata am scapat apare tot ceva care le readuce la suprafata nici pretina cu ele nu sunt si uneori maxim urat ma port din cauza lor
2. de regula, sunt o persoana care gandexte pozitiv bineinteles k mai ma cuprinde si ganduri negri uneori dar gasesc metodi sa le risipex repide
3. io incerc dar daca nu am tot timpu posibilitati sa ma desfasor unde place lu okiu meu atunci consum combustibilu lu okiu neuronicus care am de unde k e alimentat deeeeeeeessss cu tot ce prinde fromos
4. axcult pe cineva care are problems, nu intotdeauna poci k sa dau sfaturi intelepte sau solutiuni dar incurajari sigur ofer si ma bucurez sincer de reusitele celor care vrea sa mi le impartaseaxa
5. daaaaa, imi place sa ma imbrac in colori nu prea multe deodata insa
6. acilea nu sunt as poate doar fara sa-mi dau seama sau ceva neprogramat, k cum ar fi mersu pe jos muuult
nu promit k ma apuc de sport k ce nu sunt sigura ca reusesc sa fac nu promit lu niminea nici macar mie insami doar n-o sa ma pacalex singura
7.cand sunt cu nervii intinsi la maximi si pauza de rilaxare se intampla k nu iaste posibila atunci iese www.shaormalachifla.ro/wp-content/uploads/2010/03/fioros3.jpg" target="_blank">fiara din mine si mai bine sa fie nobody in calea mea sau nuuuuu, mai bine sa fie cineva k altfel raman cu nervii nedixcarcati eeeeeeeeee da cateodata cand nu e niminea prin preajma sa ma ajute mi-i dexcarc singura clatex uokii si apoi e maxim bine
8. oooo yeeeesssssssss, every dayde dimineata pana noaptea tarziuuuuu
9. fizic e grele psihic merge
10. pffffffffff, gasesc in multe kestii o dixtractiekiar si intr-un simplu sms




www.youtube.com/watch?v=I7CX3DA5NIk&feature=PlayList&p=D1C36AF4E9D5BFFB&playnext_from=PL&playnext=1&index=62" target="_blank">"I become the stars and the moon. I become the lover and the beloved.
I become the victor and the vanquished. I become the master and the slave.
I become the singer and the song. I become the knower and the known.
I keep on dancing and then, it is the eternal dance of creation.
The creator and creation merge into one wholeness of joy."

www.youtube.com/watch?v=3vX1q_464vQ&feature=related" target="_blank"> Long live www.youtube.com/watch?v=00MbOVO0scQ&feature=related" target="_blank"> THE KING www.youtube.com/watch?v=oNLcEEgXRLU&feature=related" target="_blank">- MICHAEL www.youtube.com/watch?v=slxYSVXOE9w&feature=related" target="_blank"> JACKSON!!!

Mergi la inceput