Culori pentru o camera cu mobila neagra

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

rosu

mama de Carol (29.12.2008) si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

si eu sunt pro alb-negru-rosu. predominant alb-negru si ceva rosu sa ofere contrast, fie un perete, fie o canapea, fie altceva care sa ofere pata de culoare care sa elimine monotonia .

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank"> votati rasaritul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Mov.
Am un dormitor cu mobila neagra, shiny care are un aer retro. Si-am vopsit peretele mov, am pus perdele maro (sunt doua: una, creamy transparenta cu niste waves maro ca design in ea si la exterior una maro opac), pe dressingul cu oglinda ovala am pus ca decoratiune o chestie, un fel de bol mare si lung din sticla aqua-verzui. Iar lenjeria de pat are si ea un aer retro si designul cu waves se potriveste cu perdelele si culorile din camera mov, aqua si maro.

Gri deschis am pus si eu intr-un living unde am canapele albe. E cam neterminata camera aia ca n-am perdele la ea inca.
Mai am un gri mai inchis intr-o baie, a fost singura culoare care sa mearga cu faianta galbena demodata instalata de cei care au locuit aici inainte si pe care n-am posibilitatea s-o inlocuiesc acum si-asta a fost tot ce-am putut face s-o "indulcesc", ca galbenul ala imi dadea instant trezirea dimineata: pereti gri inchis, cabineti albi revopsiti de sota-miu si le-a schimbat si modelul de usa, manere lungi moderne, top negru, chiuvete dreptunghiulare albe si robinet cu un singur maner, oglinzi subtiri inalte, perdeaua de la dus alba cu niste frunze negre si gri, prosoape negre si ca iluminat doua boluri albe ce atarna din tavan. Mai imi trebe ceva arta pe un perete dar n-am gasit inca tabloul perfect.
Arata binisor zic eu, modern.

1. Parerea mea, merge si gri deschis cu mobila neagra, e modern, monocromatic, poti sa go wild cu celelalte culori, pui un covor intr-o culoare contrastanta si design energizant si prin camera accesorii deschise la culoare albe, de exemplu. Perdele albe, simple dintr-un material modern usor si fluid sau din bambus.

2. Galben deschis spre unt, gold cu negru arata foarte sofisticat dar mi se pare un pic prea serios, acolo ma gandesc ca ar merge niste accesorii cu forme ciudate neobisnuite ca sa aiba un aer modern, cam asa le vad eu.

Mergi la inceput