Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Casa noastra, dulce casa

Culori pentru o camera cu mobila neagra

Subiect nou  Raspunde  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

Maxia
Maxia
nou venit

Romania
Bucuresti

74 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 22/10/2010 :  11:25:33 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui Maxia Adauga semn de carte la mesaj Trimite Maxia un Mesaj Privat  Reply with Quote

Culori pentru o camera cu mobila neagra

Buna!
Suntem in plin proces de zugravire, decorare..si am o maare problema.
Intr-un apartament la bloc, ce culori sa aleg pentru living (sufragerie)? dimensiuni 4m x 3.7m
Imi doresc altceva decat am avut pana acum...adica as vrea un perete intr-o culoare mai inchisa.
sa va descriu putin camera: un perete (4m)cu o usa alba (lemn, vopsita)pe care voi pune un corp de mobilier negru (este genul biblioteca de 1.8m x 1.8m,dar fara partea din spate, adica se va vedea peretele), peretele alaturat (3.7m) cu usa pe care va fi canapeaua (va fi achizitionata ulterior), apoi peretele ce da spre balcon cu o usa+geamuri mari, iar in fata canapelei pertele pe care va fi mobila negru cu alb - corpuri mai mici, polite, un corp mai inalt...si cam atat.
Parchetul este bej foarte deschis.
As vrea o camera luminoasa, vesela, primitoare...dar mai altfel decat obisnuitele camere de bloc.
Multumesc anticipat pentru sfaturi!
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

iulix
Miss Perfect :)

Romania, Romania
1436 Mesaje
27 Prieten(i)
Trimis la: - 22/10/2010 :  23:58:06 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite iulix un Mesaj Privat  Reply with Quote
Pai cred ca ar merge un verde, un crem ca sa se asorteze cu parchetul. Cel mai bine cauta pe net modele si e imposibil sa nu gasesti ceva care sa iti placa.

Only me
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
silvana75
silvana75
Jungle VIP

Donator desprecopii.com
 USA, Chicago/Timisoara
2904 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 23/10/2010 :  03:23:02 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luisilvana75 Adauga semn de carte la raspuns Trimite silvana75 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Numa ce am terminat de remodelat apartamentul. La fel ca si tine am mobila neagra, usi si geamuri albe iar peretii i-am facut gri.

Silvana si Paul

Povestea unui Licurici

Poze cu noi
blog DC, Timisoara impreuna

"Life is not about waiting for the storms to pass ... it's about learning how to dance in the rain."
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

andacos
membru de baza

Germany, -
6554 Mesaje
14 Prieten(i)
Trimis la: - 24/10/2010 :  19:00:42 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite andacos un Mesaj Privat  Reply with Quote
Oranj!

Un oranj "stralucitor"da foarte bine cu mobila neagra!Este o combinatzie reusita!Am vazut,de asta spun!

Dana

handarbeit
anemona
anemona
membru matur

Romania, bucurestiBUCURESTI
2121 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 24/10/2010 :  21:24:36 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite anemona un Mesaj Privat  Reply with Quote
Poate un lila placut, deschis, ar fi o idee.

Eseea
am DOUA MINUNI :)

Donator Andrei
 Romania, Bucuresti
3484 Mesaje
16 Prieten(i)
Trimis la: - 25/10/2010 :  06:27:05 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Eseea un Mesaj Privat  Reply with Quote
Lila si eu spun. Eventual pe un perete un lila cu ceva floricele albe, iese un decor mai romantic.

Mami de fetita si de baietel

Noi, 2 minuni:
es1.jpg

es2.jpg

Everything is hard before becoming easy...

Maxia
Maxia
nou venit

Romania, Bucuresti
74 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 25/10/2010 :  12:11:56 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMaxia Adauga semn de carte la raspuns Trimite Maxia un Mesaj Privat  Reply with Quote
Multumesc fetelor pentru raspunsuri!
Dar pentru pereti oranj ce perdele sa pun?
Sau pentru pereti galben,lila..perdele, covor?
Nu am nici canapea...la care ma voi gandi mai tarziu

Eseea
am DOUA MINUNI :)

Donator Andrei
 Romania, Bucuresti
3484 Mesaje
16 Prieten(i)
Trimis la: - 27/10/2010 :  06:46:37 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Eseea un Mesaj Privat  Reply with Quote
pai Maxia intai hotaraste-te la culoarea peretilor ca apoi e mai simplu sa ne dam cu parerea la covor si perdele. Asa, pt 3 posibile culori la pereti, e mult mai greu sa ne gandim la alte accesorii. Deci ai mobila neagra, ia hotarirea cu privire la pereti si apoi vin ideile de covor, perdele si canapea. Mult succes si amenajare placuta.

Mami de fetita si de baietel

Noi, 2 minuni:
es1.jpg

es2.jpg

Everything is hard before becoming easy...

olympia
per pedes apostolorum

Romania
2627 Mesaje
17 Prieten(i)
Trimis la: - 27/10/2010 :  08:20:44 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui olympia  Trimite mesaj yahoo luiolympia Adauga semn de carte la raspuns Trimite olympia un Mesaj Privat  Reply with Quote
3 pereti si tavanul albe si un singur perete - rosu! Si in rest la perdele, covor, canapea mergi numai pe imprimeuri alb-negru.

Pene colorate... cate putin din toate!

album
gradina
Maxia
Maxia
nou venit

Romania, Bucuresti
74 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 27/10/2010 :  11:44:43 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMaxia Adauga semn de carte la raspuns Trimite Maxia un Mesaj Privat  Reply with Quote

Am doua variante:
1. sa facem peretii gri deschis (sotul meu ar vrea asa...eu zic sa mai negociem) si apoi ...perdele, covor, canapea....culori astept sugestii!
2. galben deschis sau un auriu (optiunea mea)..astept sugestii pentru restul accesoriilor

In camera pe peretele unde ar trebui sa fie canapeaua si pe care as fi vrut sa-l zugravesc in alta culoare, la tavan este o grinda foarte lata...Ma gandeam ca prin zugravirea acelui perete sa nu arate camera aiurea, cum sa va spun...foarte mica, joasa. Sper ca m-am facut inteleasa . Pe acel perete as vrea sa pun un tablou maaare si colorat (ceva abstract) sau un tablou format din 3 tablouri dreptunghiulare, o culoare intensa.
Multumesc pentru ajutor fetelor
apsara
apsara
membru incepator

Spain, La Coruņa
401 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 27/10/2010 :  14:59:58 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui apsara  Trimite mesaj yahoo luiapsara Adauga semn de carte la raspuns Trimite apsara un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu in sufragerie am alb, negru, rosu. Mobila de pladur si canapeaua albe, masa neagra, scaunele alb- negru, un fotoliu negru- rosu, perinite decorative rosii, perdele albe. Destul de zen :)).

http://community.webshots.com/user/just_bluewind
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com