**Buburuze de 2009 in actiune (31)**

**Buburuze de 2009 in actiune (31)** | Autor: buburuze2009

Link direct la acest mesaj


***Buburuze de 2009 in actiune***


***********************************************************

Rugaciunea parintilor pentru copii:

Doamne, Iisuse Hristoase, Dumnezeul nostru, Cel ce cu intelepciunea Ta ai zidit pe om din tarana si ai suflat in fata lui suflare de viata si binecuvantandu-l ai zis: cresteti si va inmultiti si umpleti pamantul; iar la Cana Galileii, prin Unul-Nascut Fiul Tau, ai binecuvantat nunta si deci nasterea de fii, cu multa umilinta rog marea Ta bunatate, ca neincetat sa reversi harul Tau si sa Te milostivesti asupra copiilor mei, pe care ai binevoit sa mi-i daruiesti. Umple-i de intelepciune si pricepere. Apara-i de toate cursele vrajmasilor vazuti si nevazuti. Porunceste ingerilor Tai ca totdeauna sa le fie calauze si povatuitori spre toate faptele cele bune, ca de-a pururea sa Te poata lauda si preamari in veci. Amin.





***Buburuze in actiune***

123456789101112131415161718192021222324252627282930

Buburuze nascute in Ianuarie 2009
************************************

*22 ianuarie Alecsandra(3100 gr,cm,20:10 ora,natural) buburuza de Ttenzika
*23 ianuarie Edith Evelyn (3500 gr, 52 cm, 11:3 ora, cezariana) buburuza de Isis_23
*29 ianuarie Ana Teodora(3580 gr,51 cm,ora 2:00(1:58),natural) buburuza de Lisa79

Buburuze nascute in Februarie 2009
************************************

*09 februarie Luca-Vlad(3950 gr,54 cm,ora 11:15,apgar 9,natural 40s+) buburuza de Anna_Mama

Buburuze nascute in Martie 2009
************************************

*05 martie Rares Gabriel(gr,cm,ora) buburuza de Floric
*30 martie Victor-Andrei(gr,cm,ora) buburuza de Gigelica20


Buburuze nascute in Aprilie 2009
************************************

*1 aprilie David Gabriel(3300 gr,47,5 cm,ora 9:20,cezariana) buburuza de Dyana27
*22 aprilie Darian Rafael(3200 gr,50 cm,ora 22:35,natural) buburuza de Deea_24
*28 aprilie Bianca Maria(2560 gr,47 cm,ora 17:20,natural 37s) buburuza de DanaMi

Buburuze nascute in Mai 2009
************************************

*02 mai Natalia(3750 gr,53 cm,ora 9:35,natural) buburuza de Alic
*05 mai Alessia Stefania(3670 gr,51 cm,ora 19:17,apgar 1/2,cezariana) buburuza de Picky_toto
*13 mai Maia Riana(3800 gr,57 cm,ora 16:45,apgar 10,natural) buburuza de Bamsy
*14 mai Stefania Alexia(3000 gr,50 cm,ora 15:45,apgar 10,natural) buburuza de Alexa_love + mami de Georgiana-Ecaterina(23 iunie 2004)
*18 mai Larisa Elena(3100 gr,50 cm,ora 12:30,apgar 9,cezariana 39s) buburuza de Voicu_bebi
*18 mai Robert Andrei(3200 gr,48 cm,apgar 8,natural 39s) buburuza de Mara_i
*23 mai Rares Florin(2980 gr,48 cm,ora 12:39,apgar 10,cezariana 38s) buburuza de Lavinia.p
*29 mai Miruna Alexandra(3000 gr,50 cm,ora 02.10,cezariana) buburuza de Cris82
*29 mai Karina Elena(3370 gr,50 cm,ora 18:35,cezariana 39s5z) buburuza de Annkkaa

Buburuze nascute in Iunie 2009
************************************

*2 iunie Bryanna Gabriela( 3260 gr,54 cm,ora 11:30, apgar9,cezariana) buburuza de SSABrya
*2 iunie Cezara-Ilinca(3080gr,50 cm,ora 22:50,natural) buburuza de Serialbastre
*07 iunie Radu Deian(2700 gr,52 cm,ora 20.42,natural) buburuza de Relusha
*09 iunie Rebeka Alessia(2560 gr,45 cm,ora 08:12,apgar 10,cezariana) buburuza de Reby_iry
*09 iunie Denis Andrei(3800 gr,52 cm,ora 13:10,natural) buburuza de Dani3lla
*11 iunie Bianca Maria(2900 gr, 49 cm,ora 10:50,cezariana) buburuza de Ramona.P
*11 iunie Andra Ioana (3450 gr,49 cm,ora 12:00,natural) buburuza de Nicuratze+ mami de Radu( 21 octombrie 2005)
*13 iunie Antonia Maria(3600 gr,51 cm,ora 00:15,natural+epi) buburuza de Miruta
*17 iunie Stefania Alexandra(2800gr,48 cm, ora 03:50,apgar 9/10,natural) buburuza de Yioanna_s
*29 iunie Darius Stefan Gabriel(3330 gr,53 cm,ora 15:10,apgar 9,cezariana 42s) buburuza de Anaela

Buburuze nascute in Iulie 2009
************************************

*12 iulie Daria Alessia(gr,cm,ora,natural+epi) buburuza de Motana
*15 iulie Serban Alexandru(2600 gr,47 cm,ora 15:00,cezariana 38s)buburuza de Buburuza1979
*25 iulie Georgie Eduard (gr,cm,ora) buburuza de Giovana
*25 iulie Eva Ilinca (3200 gr,50 cm,apgar 9,natural 40s) buburuza de Blanca000


Buburuze nascute in August 2009
************************************

*1 august Filip(3800 gr,53 cm,apgar 9,natural 41s5z) buburuza de Noce
*14 august Eva Maria(3850 gr,53 cm,apgar 9,natural) buburuza de Eumada
*14 august Razvan Ioan (3570 gr,51 cm,ora 11:00, apgar 9,cezariana) buburuza de Elena_adina
*18 august Bryce Mihai(3900 gr,53 cm,ora 07:27,apgar 9,9,natural) buburuza de ClaraJ
*24 august Razvan-Alexandru(3000 gr,50 cm,ora,apgar 9) buburuza de Simina1980
*26 august Darius Mihail(3250 gr,53 cm,ora 13:07,apgar 10,natural+epi) buburuza de Emanouela
*31 august Maria(2900 gr,50 cm, ora 20:35,natural) buburuza de Carinablanca


Buburuze nascute in Septembrie 2009
************************************

*19 septembrie Ana (gr,cm,ora) buburuza de NelaM
*22 septembrie Maia(gr,cm,ora,apgar,cezariana la 40s2z) buburuza de Hepilica


Buburuze nascute in Octombrie 2009
************************************

*03 octombrie Aidan Gabriel(3180gr,52 cm,ora 04:30,apgar 9/10,natural 40s3z) buburuza de MangaGirl

Buburuze nascute in Noiembrie 2009
************************************

*24 noiembrie Ioana Carolina(3800gr,51cm,apgar 10,natural) buburuza de Arcadia + mami de Calin Gabriel(8 mai 2007)

Buburuze nascute in Decembrie 2009
************************************

*29 decembrie Ariana-Ioana(2500 gr,49 cm,ora 07:20,apgar 7/9,cezariana 34-35sapt) buburuza de Getk1

***La multi ani mamici de buburuze!***

Ianuarie:

*04/01/1977 Alic
*05/01/1984 Reby_iry

Februarie:

*06/02/1979 Dani3lla
*20/02/1984 Miruta

Martie:

*05/03/1983 SSABrya
*09/03/1985 Picky

Aprilie:

*02/04/1979 Buburuza1979
*08/04/1985 Anaela
*29/04/1978 MangaGirl

Mai:

*15/05/1982 Cris82
*29/05/1988 Elena_adina

Iunie:

*02/06/1977 Eumada
*03/06/1981 Motana
*14/06/1981 dyana27
*25/06/1979 Lisa79
*27/06/1976 DanaMi

Iulie:

August:

*22/08/1977 ClaraJ

Septembrie:

*06/09/1979 Serialbastre
*11/09/1980 Simina1980
*25/09/1979 Relusha

Octombrie:

*02/10/1981 Lavinia.p
*08/10/1982 Anna_mama
*11/10/1974 Emanouela
*18/10/1984 Deea_24
*22/10/1979 Ttenzika

Noiembrie:

*10/11/1979 Bamsy
*14/11/1984 Voicu_bebi
*29/11/1984 Getik1

Decembrie:

*01/12/1983 Yioanna_s
*17/12/1986 Ramona.P





Cum se deschide capitol nou:
1. Te loghezi cu userul comun "buburuze2009". Parola o trimit la cerere pe PM.
2. Mergi la "Clubul Scutecelor" intri pe subiectul nostru,"Buburuze de 2009 in actiune" la prima pagina si dai „Editeaza subiect”
3. Copiezi toata listuta si mergi inapoi la "Clubul Scutecelor”, unde dai „Subiect nou”
4. Dai Paste la listuta copiata si faci urmatoarele modificari: - scrii la subiect „Buburuze de 2009 in actiune" (nr.capitolului)-treci capitolul trecut in lista capitolelor de la inceputul listutei astfel: copiezi link-ul capitolului trecut, mergi la cel nou deschis, la „Mod format” pui pe „Interactiv”, mergi la butonul „Introdu Hyperlink”, apare o alta casuta, pui nr capitolului, dai ok si apoi link-ul capitolului trecut si iarasi ok Si gata!!! Capitolul nou este facut ... Apoi te duci pe ultima pag. a capitolului vechi sa anunti ca s-a deschis capitol nou ... aceeasi formula de mai sus.

Cum sa ascunzi un link [ url="aici scrieti linkul" ] aici scrieti denumirea dorita [ /url ]
Atunci cand veti scrie formula, scoateti acele blank-uri dintre parantezele patrate, astfel incat sa nu ramana nici un spatiu liber in interiorul formulei.


Cont comun: buburuze2009. Parola la cerere prin PM.
Mail comun: buburuze2009@gmail.com. Parola la cerere prin PM.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

primaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Cam slaba activtate in weekend..se cunoaste ca ati fost ocupate.

Fiica mea inca se mataie in patut, o voi lasa acolo pana imi adoarme singura sa stie cine e copilul si cine e mama..asa ca pedeapsa;..
M-am apucat de calcat dar ce se fac cand am copila lipita de picior cu degetul in gura, am incercat sa-i dau sa pape, nu vrea, sa o culc, nu are chef, vrea sa sa stea calare pe mine ...in fine si am atata treaba..de calcat poate am sanse sa calc diseara cand vine al meu sa stea cu fata..ca in weekend nu am avut timp..
Intrebati daca m-am odihnit ..da..mult..am bucatarit impreuna cu sotul, si am avut noroc ca a avut cine sa se joace cu Stefi, adica sora sa cea mare si asa mi-a dat ceva timp liber sa bucataresc, branzoaice la cuptor (delicioase) masa de pranz, ca cica ai copil mare in casa sa faca ceva..o putoare..acum ceva luni mai intreba daca avem nevoie de ajutor, acum sta si cloceste pe canapea plictisit ca nu are ce face..si a dracu masa, a inceput sa il astepte cu facturi de plata..sa si le bage undeva, ca nu-i mai platim nimic..nu avem de unde..da ce flori mei banii pe luna nu-i ajung ca deh stiti cat costa o pereche de incaltari lunar?! peste 150 euro ca de sunt de firma, ca asa ne etalam cu etichete la scoala..un rucsac.. la fel peste 100 de euro ca deh trebuie sa fie musai de firma..si uite asa iar inca o facutra ptr scoala de 350 euro ptr un semestru., iar bani ptr aparatul dentar..si inca si inca..sotul i-a zis ca nu are de unde ssa-i mai dea bani..ca ce asa scrie in contract..ca daca un plateste ii vine si ii ia lucrui din casa..eeee dar noi daca nu platim facturile noastre vine si ne ia casa....eu nu le inteleg pe femeile astea care cred ca daca au facut 1-2 copii uc un barbat, saracu e legat o viata intreaga sa plateasca pana moare..ce dracu mai vrea, i-a lasat casa, i-a lasat masina, el a plecat cu datori si acum vrea tot mai multi bani..are barbat.a zis "da cu ce e el obligat sa iti creasca tie copii"..si sotul i-a zis.."da nu sta in casa asta, care ti-am lasat-o?" ..imi vine sa ma duc duca..as pleca in Antartica sa nu mai aud de femeia asta..dupa ce ca nu stie sa-si educe copilul, ca are 12 ani si numai prosti face, nu mai invata, e cel mai prost elev din clasa.. tacsu incearca sa discute cu el, nu vrea..refuza..da pana la urma are si sotul meu o viata a lui, o alta familie...munceste doar el acum, eu nu-mi permit luxul sa-i cumpar copilei mele ceea ce-mi doresc si ea are pretentii la alti bani...sa-si bage contractul undeva si sa-l dea pe sot in judecata... ca o sa-l sufle de praf..nici un judecator nu o sa lase o famile sa moara de foame si sa ajunga in strada ca una cu mintea creata vrea bani in plus ptr toale de firma si te mai miri ce la copii..inainte cand era cu sotul nu indraznea sa intre in astfel de magazine..acum a uitat ca a plecat dintr-un sat unde nu avea nici ce manca si acum numai de firma are..si in casa lux..dar deh..prost a fost sotul ca i-a lasat casa ca trebuiau sa o vanda si sa imparta castigul jumate-jumate sa fi mers si ea in chirie cu 2 copii sa vada cum este...ca vad ca nu-i ajunge, vrea mai mult, si mai mult si...

Scuze ca m-am plans voua, nu stiu cat de inteleasa m-am facut, dar sunt un car de nervi.. merg sa-mi culc copila ca de adormit singura in patut nu a sa-mi adoamra si apoi incerc sa mai calc..daca pot..



Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 16+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Cris, uite aici jucarelel pozate si cu descriere http://picasaweb.google.ro/annavladut/Jucarele#5529346368019924514


de baietel nazdravan (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Picky, ingrozitor ce povestesti, asta chiar este teroare, pai cum asa, ce contract e ala? de ce nu plateste sotul o alocatie lunara fixa pt cei 2 copii? Doamne, te inteleg ca esti suparata, nu e normal ce se intampla. Sper sa reusiti sa o scoateti cumva la capat cu ea si sa nu o mai lasati sa va afecteze si iart-o pe Stefi ca o supara-o vreo maseluta de e asa maraita, mititica


de baietel nazdravan (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

picky ce-i drept m-am cam chinuit sa inteleg....glumescc, nu da, vreau doar sa zambesti. da, e aiurea si total deplasat...ce sa zic....acest contract, sau ce mai e, nu poate fi schimbat??? ma gandesc ca na, el a fost facut cand sorul tau era singur, acu ca este si un copil la mijloc, respectiv Stefi poate o fi alt sistem....nu stiu, zic si eu....dar ce fel de contract e ala si mai ales cum adica contrac, nu e o pensie alimentara fixa??? adica na, ma gandesc daca pustiul isi ia ferrari sau zilnic incaltari de sute de euro, tot in carca tatalui cad???? ia tu si stai linistita, te inteleg ca esti suparata....da Stefi nu e vinovata, greseste si ea micuta, ca inca nu are maturitatea sa discarna....si vrea langa tine pt ca te iubeste si lasa calcatullllllllllllllllllllllllllllllllll

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna-mama

Picky, ingrozitor ce povestesti, asta chiar este teroare, pai cum asa, ce contract e ala? de ce nu plateste sotul o alocatie lunara fixa pt cei 2 copii? Doamne, te inteleg ca esti suparata, nu e normal ce se intampla. Sper sa reusiti sa o scoateti cumva la capat cu ea si sa nu o mai lasati sa va afecteze si iart-o pe Stefi ca o supara-o vreo maseluta de e asa maraita, mititica


de baietel nazdravan (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR



Pai plateste dar pe langa suma fixa pe care o da lunar, se impun si alte cheltuieli, ca deh atunci cand au divortat s-a facut un contract standard in care pe langa pensia alimentara sa plateasca si alte cheltuieli cum ar fi cele de spitalizare(cu astea sunt de acord) cheltuieli in cazul in care copilul pleaca in excursie cu scoala, stomatolog, cheltuieli de scoala, scoala de soferi, universitatea, carti, caiete etc..mi se pare o mare prostie...pana la urma sotul e recasatorit, ea la fel, la ea muncesc 2 in casa plus pensia alimentara, plus alocatia copilor..si nu-i ajung banii..Acum sa fim sincere 1100 euro lunar nu-ti ajung ptr 2 copii?(sotul da 400 ea trebuie sa puna aceasi suma adica 400, plus 300 alocatia copiilor)...si tot se leaga de respectivul contract ca sotul nu-l respecta..pai daca nu avem de unde, de unde sa-i dea, ce vrea sa murim noi de foame in casa si copila mea ca sa le faca fundul mare la ceilati copii si ei?! sa fie sanatoasa..i-a zis sotul mie daca imi vine si-mi ia casa.. nu am ptr ce sa mai muncesc asa ca nici pensia alimentatra nu o sa o mai vezi...si sa-l dea in judecata..;cel mai grav e sa ajunga la puscarie ptr nerespecatare de contract..da' atunci dracu mai da vreun ban, sa si creasca singura...Cand a afat de la fisu ca noi o sa mai avem un copil a spus "iar?!!" ca de ii e frica ca nu mai vede bani....in fine situatia de destul de incurcata ...;ca sa mearga sotul la un avocat avem nevoie de bani ptr a deschide un proces ca sa anuleze respectivul contract...deci e vb de bani si timp.... in fine... gata ca m-am plans destul..

Incerc din nou sa culc copila, nu ca nu as fi facut asta pana acum, dar nu vrea..se bataie, ma zgarie imi da palme si picioare si bea lapticul..dar de adormit nici vorba...mai incerc o data ...


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 16+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

FETE DRAGI VA PUP PE TOATE SI PE PUIUTI SI MAI MULT
Am avut o saptamana plina, am fost prin oras sa-i cumparam la Rares costumas de iarna, avem un magazin cu reduceri mari si i-am luat la pitic pantaloni grosi de iarna cu gecuta cu 35 ron si ghetute mai inalte dar fara blanita pt vremea de acuma cu 15 ron si inca cate mai sunt, e nebunie la magazinul respectiv cu preturile astea. A venit si o prietena de-a mea din America si am petrecut si cu ea vremea, i-a adus o pisicuta la Rares care miauna si se plimba din telecomanda, mama ce incantat e de ea.Ieri am fost la o nunta la o prietena de-a mea, m-am intalnit acolo cu o gramada de prieteni din copilarie, noi mai demult eram o gasca mare de vreo 30 de persoane si asa ieseam in oras si peste tot si acuma ne-am reintalnit la nunta a fost minunat si ne-am simtit f bine! Ma bag la citit si revin!
gasca

Mami fericita de pitic campion Rares Florin---te iubesc mult piticanie mica
Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Citat:
citat din mesajul lui emanouela

picky ce-i drept m-am cam chinuit sa inteleg....glumescc, nu da, vreau doar sa zambesti. da, e aiurea si total deplasat...ce sa zic....acest contract, sau ce mai e, nu poate fi schimbat??? ma gandesc ca na, el a fost facut cand sorul tau era singur, acu ca este si un copil la mijloc, respectiv Stefi poate o fi alt sistem....nu stiu, zic si eu....dar ce fel de contract e ala si mai ales cum adica contrac, nu e o pensie alimentara fixa??? adica na, ma gandesc daca pustiul isi ia ferrari sau zilnic incaltari de sute de euro, tot in carca tatalui cad???? ia tu si stai linistita, te inteleg ca esti suparata....da Stefi nu e vinovata, greseste si ea micuta, ca inca nu are maturitatea sa discarna....si vrea langa tine pt ca te iubeste si lasa calcatullllllllllllllllllllllllllllllllll


Ema in momentul in care ambi parteneri sunt de acord sa divorteze nu se mai ajunge la un proces ci ai nevoie doar de un notar. Contractul e standard si pensia alimentara se fixeaza in functie de salariul tatalui sau a mamei daca e cazul. Tot in contract se specifica cine si ce i-a lasat celuilalt si cheltuielile in plus care trebuiesc respectate.
Cotractul nu stiu cat poate fi atacat si daca incercam avem sanse sa castigam sau sa pierdem....si oricum sotului ii e nu stiu cum sa incerce sa faca acest lucru ca se gandeste ca si aceia sunt copii lui...dar cheltuielile mi se par enorme.;uite noi nu avem 200 euro sa cheltuim ptr copilul nostru pe luna(pun aceasi suma pe care o da sotului la un copil) si ea vrea bani in plus...viata e cruda uneori..iar unii au uitat de unde au plecat..


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 16+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Lavi-ce bine ca ai intrat sa ne mai zici de voi-chiar ma gandeam la voi de dimineata!super ca te-ai intalnit cu vechea gasca...sa ne arati si noua gecuta si ghetutele ce le-ai luat la Raresut!
Picky-nu stiu ce sa-ti spun despre situatia expusa insa cred ca ar trebui sa incercati sa refaceti contractul respectiv ptr ca din ce am si eu habar pensia se stabileste luand in calcul venitul dar si numarul de copii-si acum ca o aveti pe Stefi plus inca un bebe pe drum probabil ca suma ce le va reveni celorlalti va fi mai mica(impropriu spus)de fapt va fi egala ptr toti copiii.


Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

offff....mama masii de treaba...
uite asa ma seaca si pe mine oamenii care dupa despartire devin atat de rai cu fosta jumatate...parca inadins da le faca rau...ih, bleah. uita de und u plecat si mai uita si cine sunt, asta e problema. in fine....e aiurea, mai. si la noi au fost niste faze pt filme cu prosti din partea fostei, daca va zic muriti de ras, al meu se enerva eu insa am luat partea comica a problemei...norocul nostru ca nu sunt copii la mijloc.

Mergi la inceput