nu mai spune cand face pipi

nu mai spune cand face pipi | Autor: ali76

Link direct la acest mesaj

Dragi mamici,v-am scris in speranta ca cineva a trecut cu copilul prin aceeasi problema. David al meu are 2 ani jumatate si cam de 2 saptamani face pipi pe el, fara sa mai ceara olita.Am incercat sa-i vorbesc in toate felurile, sa-i explic, il intreb eu daca face pipi,l-am lasat ud prin casa si nimic.Dar la caca vine si imi spune sa mergem la olita. Oare o avea vreo infectie, cu toate ca nu face pipi foarte des. Noaptea nu am renuntat la pampers, deoarece inca bea lapte peste noapte. asta alta problema. Va rog frumos dati-mi si mie un sfat. Multam frumos si sanatate voua si bebeilor vostri

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns medeea76nou spune:

Si noi avem aceeasi problema cu cea mica. Am inteles ca e cat se poate de normal (desi cu fetita cea mare nu am avut asemenea probleme, decat noaptea), este vorba despre o perioada de regresie. Si noi avem noaptea pampers, insa Ana nu bea lapte noaptea. Poate reusesti sa-i inlocuiesti lapticul cu apa, treptat, la inceput il diluezi doar putin si apoi din ce in ce mai mult. Cand va incepe gradinita va scapa si de problema cu pipi peste zi. Noi reusim sa evitam incidentele de genul asta trimitand-o la pipi cam la 2 ore, chiar daca nu cere.

Mamica de Tea (2006) si de Ana (2008), din nou 14+

Mergi la inceput