nanism hipofizar la 1 an si 2 luni

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Pe fetita mea am internat-o in spital pt 2 zile atunci deoarece mi=a zis dr. ca nivelul TSH e relevant daca se recolteaza sange pt analize atunci cand copilul doarme. Nu mai stiu exact valorile, cert e ca o suspectau datorita faptului ca trecea luna dupa luna si nu se modifica nici in inaltime, nici in greutate.
Imi amintesc ca a luat mai mult timp alfa alfa un produs recomandat de o homeopata f. buna din orasul nostru, cat despre cum au decurs lucrurile dupa ce a inceput sportul nu mai stiu exact cati cm dar a fost vizibil saltul:crestea ca din apa
Sigur ca nu poti sta relaxat cand stii ca e posibil sa fie o problema cu sanatatea copilului dar gandeste pozitiv, repeta analizele.
Ne zisesera si noua de radiografiile pt nucleii de crestere dar nu a mai fost cazul si sper sa nu fie nici la voi.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_dana spune:

si eu am un baietel de 3,6luni care este sub tratament cu hormon de crestere de la 3ani.la 1 an si 10 luni am fost la endocrinologie si s-a depistat ca are lipsa de hormon.igf-ul il avea de 25.pana la 3 ani a fost sub supraveghere medicala si inainte sa implineasca 3 ani i s-au facut niste teste si rmn apoi am inceput tratamentul.am crescut 6cm in 6 luni.sanatate la micut si tine-ne la curent cu evolutia lui

Mergi la inceput