hidrocel la copii

hidrocel la copii | Autor: danela1

Link direct la acest mesaj

sint o mama dispera .AM FOST LA DOCTOR CU BAIETELUL MEU SI MIA SPUS CA E POSIBIL SA AIBA HIDROCEL PE PARTEA STINGA SI SA REVIN LA CONTROL PESTE 6 LUNI,MIE TARE FRICA DE OPERATIE,SIMT CA MA MOR,.........ARE 3 ANI

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabrilici spune:

mai intai incearca sa nu te sperii.poate nu are nimic copilul.mai consulta si un alt medic si nu te gandi la ce e mai rau. oricum, daca ti-a zis sa revii la control dupa 6 luni, insemna ca nu e asa nasol.
Roga-te Sf Stelian, Ocrotitorul copiilor si ai sa vezi ca se va rezolva problema.Eu asa fac cand are probleme puiul meu, si nu o data a functionat.
Fii puternica si curajoasa!Ma gandesc la voi si va astept cu vesti bune!

Mami de Sofia frumoasa si scumpa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana l spune:

Si baiatul meu a avut. Am fost la control la 1 luna , apoi la 6 luni iar la 1 an disparuse de tot. Sau mai bine spus se asezase cum trebuie, de la sine.

hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaga spune:

Si puiutul meu a avut. S-a nascut cu hidrocel congenital. I-a trecut in cateva luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ennni spune:

Si baietelul meu a avut (unul din ei, eu am gemeni). Nu stiu daca s-a nascut cu el sau nu, noi am observat cam la 2 luni de la nastere ca are ceva, l-am dus la medic si au zis ca e hidrocel. In cateva saptamani a disparut de tot fara nici un fel de tratament sau interventie si de atunci e ok.

Sanatate multa
Eni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danela1 spune:

buna ziua..............va multumesc frumos ca mi-ati dat un sfat,dar oricum in sufletul meu e o teama..............anu asta a fost operat tot jos ,,nu avea un ousor coborit in scrot,,si acuma cind m-am dus la control mi-a spus ca poate fi hidrocel si sa revin dupa 6 luni.........seara se umfla ca un balonas si e transparent ,oricum nu e tot timpu umflat dar e altfel fata de celalalt ousor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Si baietelul meu a avut hidrocel congenital. Neonatologa ne-a spus sa-l ungem dupa baita cu lioton gel. Dupa cateva luni s-a retras.

Mamica fericita de Raducu (11.04.2009)
Poze cu noi

Mergi la inceput